دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

خارش چشم

دلایلی که باعث خارش چشم می شود


خارش چشم اصولا به دلیل حساسیتهای فصلی و آرایشی بروز می کند که به گفته ی متخصصان این خارش با افزایش هیستامین و سایر واسطه های آلرژی برای چشم مشکلات جدی به وجود می آورد.
غضروف زانو

محافظت از غضروف زانو با کاهش وزن


یکی از مهمترین فاکتورهای خطرزایی که باعث تخریب غضروف زانو می شود، افزایش شاخص توده بدنی یا به عبارت ملموس تر اضافه وزن یا چاقی است.
تغییر صدا

دلیل تغییر ناگهانی صدا و درمان آن


تغییرصدا یک تغییر غیر طبیعی در صدا است و شایع ترین دلیل گرفتگی صدا التهاب حنجره می باشد که راه های درمانی گرفتگی صدا معمولا به علت پیش زمینه ای آن بستگی دارد.
سوزش سر دل

جلوگیری از سوزش سر دل


در این مطلب برخی اقدامات کاربردی که می توانند بدون استفاده از ضد اسیدهای بدون نسخه به توقف سوزش سر دل کمک کنند، ارائه شده اند.
قارچ انگشتان پا

چرا برخی افراد دچار قارچ انگشتان پا می شوند؟


بی توجهی به بهداشت و سلامت پوست باید برای تمام اعضای بدن جدی انجام شود . قارچ انگشتان پا و زخم هایی که گاها بین انگشتان پا ایجاد می شوند دلایل داخلی و بیرونی دارند که باید از انها جلوگیری کرد.
آلوپورینول

تاثیرات داروی “آلوپورینول” و عوارض آن


استفاده اصلی آلوپورینول در بیماری نقرس است و هدف از استفاده این دارو در نقرس کاهش سطح اسید اوریک است. “آلوپورینول” در درمان حملات حاد نقرسی استفاده نمی شود. استفاده این دارو در نقرس مزمن است و می تواند از بروز حملات نقرسی پیشگیری کند.
آزیترومایسین

هر آنچه که باید از داروی “آزیترومایسین” بدانید


آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک است که با باکتریها مقابله می کند. “آزیترومایسین” در درمان انواع عفونت های باکتریایی از جمله عفونت های مجاری تنفسی ، عفونت های پوست،التهاب گوش میانی، عفونت های تناسلی بدون درگیری کلامیدیایی و التهاب غیر گونوکوکی پیشابراه استفاده می شود.
آسیکلوویر

اطلاعات کامل دارویی در رابطه با “آسیکلوویر


از آسیکوویر برای درمان تبخال و زونا استفاده می کنند. نام دیگر آن «زوویراکس» است. “آسیکلوویر” یک داروی ضد ویروس مطرح است که برای درمان بیماریهای ویروسی به خصوص هرپس ویریده (عامل ایجاد تبخال) به کار می رود
آمپی سیلین

عوارض مصرف “آمپی سیلین” در دوران بارداری


“آمپی سیلین” یک آنتی بیوتیک رایج است . از این آنتی بیوتیک در درمان عفونت های گوناگون باکتریایی نظیر عفونت گوش میانی ، سینوزیت ، و پوست ، بافت نرم ، دستگاه تنفس ، و دستگاه ادراری استفاده می شود.