نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

ریفلاکس معده

از پیشگیری تا درمان ریفلاکس معده


ریفلاکس معده بیماری شایعی است که اکثر اراد را درگیر خود می کند . اگر می خواهید در مورد ریفلاکس معده بیشتر بدانید با این بخش از نمناک همراه شوید.
هپاتیت A

تزریق واکسن هپاتیت A برای چه کسانی ضروری است؟


هپاتیت A بوسیله تماس شخصی نزدیک با فردی که مبتلا به عفونت است بوجود می آید و افراد مبتلا به بیماری های مزمن کبدی و معتادان تزریقی و ....از جمله افرادی هستند که باید واکسن هپاتیت A را دریافت کنند.
سادیسم

علائمی که می گویند شما هم سادیسم دارید!


سادیسم عبارت است از علاقه به آزار رساندن دیگران به صورت جسمی، روانی و جنسی، طوری که این آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان شوددر این مقاله با علائم بیماری سادیسم آشنا شوید.
کدئین

دلایل استفاده نکردن از کدئین


کدئین ماده ای مخدر است و سو مصرف آن می تواند اعتیاد آور باشد. این ماده مخدر از پر مصرف ترین دارو های جهان است که عوارض زیادی برای سلامتی افراد دارد.
سلامت کبد

مواد غذایی که برای سلامت کبد مفید هستند


بیماری ها، داروها و عادت های غذایی غلط، ممکن است باعث شوند کبدتان دچار آسیب شود. اما برای حفظ سلامت کبد راه های وجود دارد که یکی از این راه ها مصرف موادغذایی سالم است.
سوزش مری

اسید معده یکی از مهم ترین علل سوزش مری است!


مری لوله ای است که غذا، مایعات و بزاق دهان را به معده می رساند. شایع ترین مشکل بیماری مری سوزش مری و ریفلاکس معده به مری است که افراد دچار این عارضه باید نکاتی را رعایت کنند.
علائم قند خون

این حال شما اولین علائم قند خون بالاست !


شاید هرگز به این فکر نکنید که روزی دچار دیابت شوید اما در دنیای کم تحرک امروزی با تغذیه نه چندان اصولی غیرممکن هم نیست ، علائم قندخون بالا را بشناسید شاید بدن شما هم یکی از آنها را داشته باشد.
سردی دست و پا

ادویه ای که درمانگر سردی دست و پاست


حتما سردی دست و پا را تجربه کرده اید ، حالتی که بیشتر در روزهای سرد و وضعیت خاص بدن رخ می دهد . برای رفع ساده و سریع این مشکل چند راه حل خانگی داریم.