نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

پسته

مزایا و معایب خوردن پسته در دوران بارداری


همه ی ما می دانیم پسته ماده ای مغذی است که برای بدن مفید است هم چنین در دوران بارداری برای سلامتی جنین مفید می باشد اما علاوه بر مزیت های مصرف پسته در دوران بارداری معایبی نیز به همراه دارد که در این گزارش ذکر شده است.
واکسن آنفولانزا

تزریق واکسن آنفولانزا در دوران بارداری


بررسی های انجام شده نشان داده خانم های بارداری که واکسن آنفولانزا تزریق می کنند نه تنها عارضه ای برای آنها ایجاد نمی کند بلکه احتمال سقط، مرده زایی و زایمان های زودرس در آنها کاهش می یابد.
اسپرم

چه میزان اسپرم برای بارداری لازم است


درست است هر چقدر تعداد اسپرم بیشتر باشد بهتر است. اما نیازی نیست جزو 5% بالا باشید تا پدر شوید. در صورتی که تعداد اسپرم بیش از 50 میلیون در میلی لیتر باشد، احتمال باردار شدن وجود دارد.
درمان سوزش معده

روش های درمان سوزش معده در دوران بارداری


ممکن است اکثر خانم های باردار ذر اوایل دوران بارداری خود دچار سوزش معده بشوند و از این سوزش بسیار رنج ببرند اما علت این سوزش معده چیست؟ و چگونه می توان آن را درمان کرد؟ در این گزارش روش های درمان سوزش معده در بارداری توضیح داده شده است
میگرن در بارداری

دلایل میگرن در بارداری و درمان آن


افراد باردار دردهای زیادی را تجربه می کنند از جمله میگرن اما دلیل این دردها چیست؟ باید بدانیم که علایم میگرن در بارداری می تواند فروکش کند که خواندن این مطلب به شما کمک میکند با اثرات میگرن کنار بیایید.
گریه نوزاد

علت گریه های نوزادان چیست


گریه نوزادان گاهی طبیعی است، گاهی غیرطبیعی. گاهی ممکن است یک نوزاد حتی متعاقب یک شادی یا هیجان معمولی هم بزند زیر گریه.
برفک دهان

برفک دهان نوزاد را جدی بگیرید


پیشگیری از برفک دهان بسیار ساده است و تنها با رعایت بهداشت عمومی و معمولی می توان از مبتلا شدن نوزاد به آن جلوگیری کرد.