نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

توت فرنگی

فواید خوردن توت فرنگی در دوران بارداری


توت فرنگی باید در رژیم غذایی همه زنان باردار مصرف شود، چون این میوه بسیار آبدار بوده و فواید زیادی هم برای سلامتی کلی بدن زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد دارد.
باردار شدن

زمان باردار شدن بعد از نزدیکی چقدر است؟


باردار شدن چه مقدار زمان می برد؟ هیچ کس نمی تواند به طور دقیق بگوید چقدر طول می کشد تا باردار شوید زیرا باردار شدن وقت می برد و هیچ وقت نباید برای این کار عجله کرد.
آلودگی هوا

اثرات آلودگی هوا بر زنان باردار


آلودگی هوا تأثیرات مخربی برای زنان باردار دارد ممکن است مادر تحمل مشکلات آلودگی هوا را داشته باشد اما جنین از خون مادر تغذیه می کند پس تنفس مادر در هوای ناسالم علاوه بر خودش برای سلامتی جنین خطرناک است.
بازی

بهترین بازی ها برای نوزاد از لحظه تولد


بهتر است والدین بازی هایی را با نوزادشان انجام بدهند که مربوط به حواس 5 گانه آنها باشد تا هم باعث ایجاد نشاط و سرگرمی و هم باعث تقویت این حواس در کودکان بشود.
نارسایی قلب جنین

بیماری های مادر و نارسایی قلب جنین


مهم ترین علل ایجاد نقایص مادرزادی، بیماری های مادر مانند دیابت و داروهایی است که برای درمان در دوران بارداری مصرف می کند ، همین علل ساده منجربه نارسایی قلب جنین می شود..
ترک بارداری

جلوی ترک های بارداری را اینطوری بگیرید


دوران حاملگی را طی می کنید و نگران ترک های بارداری هستید ، با دانستن باید ها و نبایدهای علمی از این تغییرات ناخوشایند پوستی جلوگیری کنید . یک رژیم غذایی و مراقبت ساده ضد ترکهای حاملگی داشته باشید.