نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

زایمان زودرس

توصیه هایی برای پیشگیری از بروز زایمان زودرس


سن بارداری به طور معکوس با خطر مرگ و میر نوزادان در ارتباط است. مرگ و میر نوزادان به میزان قابل توجهی در نوزادانی که پیش از هفته 32 بارداری متولد شده اند بالاتر است. چگونه از بروز زایمان زودرس جلوگیری کنیم؟
حامله شدن

چگونه سریعتر حامله شویم


برای حامله شدن و برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید،باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا 24 ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید.
چکاپ بعد از زایمان

زمان مناسب برای چکاپ بعد از زایمان


چند هفته بعد از زایمان طبیعی جهت کنترل و سلامت بررسی دستگاه تناسلی به پزشک مراجعه کرده و در این زمان، سئوالات خود را از مامای مراقب خود بپرسید.
نفخ شیر مادر

راههای از بین بردن نفخ شیر مادر در نوزاد


نوزادتان از درد جیغ می کشد و پاهایش را به سمت شکمش جمع می کند، به احتمال زیاد یکی از دلایل بی تابی او دل درد است. در این مقاله به بررسی دلایل دل درد و نفخ شیر مادرپرداخته شده است.
تخمک

تولید جنین بدون نیاز به تخمک !


دانشمندان دانشگاه بث انگلستان برای نخستین بار موفق شده اند بچه موش های سالم را بدون نیاز به تخمک و تنها با اسپرم تولید کنند.
مادران باردار

رابطه وزن جنین و مصرف شیر در مادران باردار


مادران باردار حداقل روزانه باید یک لیوان شیر بخوردند و در صورتی که از مزه شیر راضی نیستند می توانند به صورت شیر کاکائو و یا با ریختن در سوپ یا هر روش دیگر آن را مصرف کنند.
بچه دار شدن

نکات مهم برای بچه دار شدن


قبل از اینکه تصمیم بگیرید بچه دار نشوید و یا اگر تصمیم به بچه دار شدن دارید , بهتر است بدانید بچه در زندگی چه اهمیتی دارد و چه تعداد بچه مناسب است.