نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

زایمان در آب

مزایا و معایب زایمان در آب برای مادر و نوزاد


امروزه خانم ها برای به دنیا آوردن نوزادشان روش زایمان در آب را ترجیح می دهند زیرا در کاهش استرس زایمان تاثیر مثبتی دارد اما این نوع زایمان عوارضی هم برای نوزاد دارد که باید قبل از انجام آن بدانید.
سلامت کودک

مهمترین نکات بارداری و سلامت کودک


در این مطلب به نکات مهم در دوران بارداری برای سلامت مادر و کودک و همچنین انجام عمل سزارین و خطرات مربوط به آن اشاره می کنیم. نرمش های دوره بارداری و افسردگی پس از بارداری نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
بارداری

بارداری و تغذیه سالم


غذاهایی که در دوران بارداری می خورید منبع مهمی از مواد مغذی برای فرزند دلبندتان است. پس درست تغذیه کنید تا فرزندتان نیز سالم تر باشد.
نوزاد

بین دو بارداری چقدر باید فاصله باشد؟


از سوالات متداول خانواده ها فاصله مناسب بین بارداری ها می باشد. در این مطلب در مورد این موضوع و عوارض عدم فاصله گذاری درست بین دو بارداری پرداخته ایم.
خطرات رادیولوژی

خطرات رادیولوژی در بارداری


خطرات رادیولوژی برای بدن بر کسی پوشیده نیست اما این خطرات برای زنان باردار که حساسیت زیادی در مراقبت از جنین خود دارند جدی تر است. در این مطلب شما را با خطرات رادیولوژی در بارداری آشنا می کنیم.
زمان دقیق زایمان

تشخیص زمان دقیق زایمان با سونوگرافی


بسیاری از خانم های باردار علاقه دارند زمان دقیق زایمان را بدانند اما تاکنون این امکان فراهم نشده است. به تازگی محققان اعلام کرند که می توان با سونوگرافی زمان دقیق زایمان را تشخیص داد.
تفاوت بارداری اول و دوم

تفاوت های جالب بارداری اول و حاملگی دوم


مادرانی که برای بار دوم باردار می شوند تفاوت هایی را در وضعیت فیزیکی و عاطفی خود با بارداری اول احساس می کنند و بارداری دوم را به دلیل آگاهی بیشتر زودتر تشخیص می دهند.
جنسیت جنین

جنسیت جنین هفته چندم مشخص میشه ؟


امروزه با پیشرفت تکنولوژی تعیین جنسیت جنین بسیار دقیق و سریع انجام می شود اما برای تشخیص بهتر و بدون اشتباه جنسیت جنین، سونوگافی باید در زمان مناسبی انجام شود.