نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

درمان ناباروری

درمان ناباروری با تنظیم عادت ماهیانه


در صورتی زوجی باید برای ناباروری اقدام کنند که حتما یکسال از ازدواج آنها گذشته باشد و در طول این مدت از هیچ روش جلوگیری از بارداری استفاده نکرده باشند؛ با این شرایط اگر بارداری اتفاق نیفتاد
رفع نازایی

تغذیه و ویتامین رفع نازایی


یک متخصص طب سنتی در رابطه با مصرف مواد غذایی و ویتامین ها برای رفع نازایی و افزایش باروری زنان نکته های مهمی را بیان کرد.
حمام کردن دوران بارداری

فواید حمام کردن در دوران بارداری


زنان بارداری که کم خواب هستند و یا خواب رفتن برایشان خیلی مشکل است استحمام قبل از رفتن به بستر آرامش بخش بوده و خوابیدن را تسهیل می نماید.
شستن دست ها

اهمیت شستن دست ها در خانم های باردار


خانم های باردار و غیر باردار باید قبل از غذا درست کردن، بعد از رفتن به دستشویی، عوض کردن پوشک بچه، جا به جا کردن کیسه زباله و تماس دست با انواع سطوحی که گرد و خاک دارند یا آلوده هستند باید دست شان را بشورند.
ادرار نوزاد

علت نارنجی شدن ادرار نوزاد


گاهی ادرار نوزاد رنگ نارنجی به خود می گیردو این به دلیل غلظت بیش از حد ادرار (پررنگی ادرار) است. تا زمانی که نوزاد حداقل 4 بار در روز ادرار می کند، جای نگرانی وجود ندارد، ولی اگر نارنجی بودن رنگ ادرار ادامه پیدا کرد، با متخصص اطفال مشورت کنید.
تخم بلدرچین

آیا خوردن تخم بلدرچین در زمان بارداری مضر است؟


تخم بلدرچین یک بمب ویتامینی و تغذیه ای است اگر در بین مواد غذایی به دنبال ماده ای باارزش و سالم هستید، توصیه می کنیم تخم بلدرچین مصرف کنید. خواص و فواید استفاده و مصرف آن در ادامه مطلب توضیح داده شده است.