نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

چندقلوزایی

ارتباط سن بارداری با چندقلوزایی


احتمال حاملگی با ویژگیهایی همچون فامیل درجه یک مادری، زنان بالای 35 سال و با هیکل درشت و چاق و مصرف داروهای نازایی شانس چندقلوزایی را افزایش می دهد.
خواب زنان باردار

کابوس و خوابی که همه زنان باردار می بینند


خواب زنان باردار گاهی دچار اختلال می شود که بسته به سیتم بدنی و شرایط روحی آنها متغییر است . کابوس بخشی از این اختلالات است که برای تمام زنان دنیا آن هم در برخی موارد کاملا به طور مشابه رخ می دهد.
سقط جنین

سقط جنین به چه دلیل و با کدام نشانه ها؟


سقط جنین در ماههای اول بارداری برای بسیاری از زنان نگرانی است که هر لحظه منتظر وقوع آن هستند، برای پیشگیری از این رخداد نارحت کننده بهتر است علائم ، نشانه ها و راههای جلوگیری از افتادن بچه را بدانید.
شنا کردن

آیا شنا کردن برای زنان باردار خطر ناک است؟


اگر پیش از بارداری شنا می کردید، با احتیاط بیشتری می توانید در دوران بارداری نیز، به آن ادامه دهید. ولی اگر در بارداری برای اولین بار تصمیم به شنا کردن گرفته اید، از سه ماهه دوم و آرام آرام این کار را شروع کنید
سندرم

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد چیست؟


سندروم مرگ ناگهانی نوزاد که به اختصار SIDS نیز نامیده می شود، عبارت است از مرگ نابهنگام نوزادان در خواب بدون هیچ گونه پیش بینی قبلی پزشکی و بدون برجای گذاشتن هیچ گونه عارضه ای در بدن نوزاد که در حین کالبدشکافی قابل تشخیص باشد.
خروپف در بارداری

علت و راههای درمان خروپف در بارداری


خروپف در هر حال عملی آزار دهنده به حساب می اید اما خروپف در بارداری دلیل های متفاوتی دارد که مهم ترین آن استرس است که میتوان با پایین آوردن وزن از ان پیشگیری کرد.
عکس جنین

عکس این جنین دنیا را تکان داد


هفته ها می گذرد و مادر و جنین هر دو در انتظار دیدن یکدیگر روزها را سپری می کنند تا به لحظه ی زیبای تولد برسند اما یک عکس جنین نارس با حال و هوایی دیگر امید به زندگی را به دنیا القا کرد.