نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سندرم شریان مزانتریک

از علت تا درمان سندرم شریان مزانتریک فوقانی


سندرم شریان مزانتریک فوقانی یکی از علل نادر انسداد دستگاه گوارش فوقانی است که با فشردگی قسمت سوم دوازدهه به وسیله مزنتر در سطح شریان مزنتریک فوقانی و اتساع ثانویه دوازدهه مشخص می گردد .
درد سینه

علت اصلی درد سینه در زنان و درمان آن


زنان در هر سنی از درد سینه خبر می دهند که به نام ماستالژیا نیز شناخته می شود. درد مزبور می تواند هم در دوران پیش از یائسگی و هم پس از آن بروز کند. در هر حال درد سینه در میان زنان جوان در دوران قاعدگی بیش از همه رایج است.
فلج شدن در خواب

چه کنیم که در خواب فلج نشویم؟


آیا می دانید فلج شدن در خواب ممکن است؟ چه زمانی فلج شدن در خواب رخ می دهد؟ با بهترین راه های پیشگیری از فلج شدن آشنا شوید.
داروی آلرژی

چرا دارو آلرژی شما را از بین نمی برد؟ + راه حل


داروی آلرژی مصرف می کنید اما همچنان حالاتی ناخوشایند دارید ، حالاتی که 7 مورد اصلی دارند و در ادامه خواهیم گفت و این یعنی دارویی که برای درمان حساسیت فصلی مصرف می کنید بی اثر بوده.
خشکی بدن

از علت تا درمان خشکی صبحگاهی مفاصل


خشکی صبحگاهی بدن یکی از علائم بیماری های روماتیسمی بخصوص بیماری روماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید است که در آن بیمار در هنگام صبح احساس خشکی در حرکات مفصلی دارد.
میخچه

روشهای گوناگون درمان قطعی میخچه کف پا


میخچه ضایعه ای پینه ای شکل از پوست مرده است که معمولاً در سطوح نازک و بدون موی پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم تر پوست کف دست و پا ایجاد می شود.