نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

خواباندن نوزاد

قدم به قدم برای خواباندن نوزاد


مشکل بی خوابی بعد از تولد بچه شاید دغدغه تمام مادران باشد که البته برای رفع این مشکل می توان با رعایت اصول و توصیه هایی در رابطه با خواباندن نوزاد به راحتی کودک را به خوابی عمیق در شب فروبرد.
بازشدن رحم

هرآنچه باید از بازشدن دهانه رحم بدانید


بازشدن دهانه رحم برای انجام زایمان طبیعی در تمام زنان باردار یکسان نیست و همین علت موجب تغییر در روند تولد نوزاد می شود. یک متخصص زنان و زایمان در این رابطه توضیحات کاملی ارائه دادند.
آب خوردن نوزاد

آب خوردن نوزاد تا چه زمانی ممنوع است؟


حتما شما هم دیده اید که بعضی از خانم ها به بهانه گرمای هوا به نوزاد کمی آب می دهند تا به قول خودشان تشنگی نوزاد برطرف شود ، اما یک نکته و آن هم اینکه آب خوردن نوزادان زیر 6 ماه خطرناک است یا بلامانع ؟
گریه نوزاد

ترجمه گریه نوزاد شما چیه؟


گریه نوزادان انواع گوناگون دارد که با کمی دقت متوجه آن خواهید شد. با شناخت رابطه نوع گریه با علت و بعد از اینکه متوجه علت اصلی گریه فرزند دلبندتان شدید می تواند آن را آرام کنید.
زایمان در آب

زایمان در آب مناسب کدام زنان است؟


زایمان در آب یکی از روش های تقریبا جدید وضع حمل است که علاوه بر علاقه مندان بسیاری که برای انجام این روش وجود دارد، متخصصان استفاده از زایمان طبیعی در آب را به همه مادران باردار توصیه نمی کنند.
زنان باردار شاغل

حرفهای درگوشی با زنان باردار شاغل


خانمی که بعد از مدتها چالش و تلاش شروع به کار کرده است با قدم گذاشتن در دوران حاملگی باید سیاست های کاری و نکات مراقبت از سلامتی خاص زنان باردار شاغل را بداند تا در عین سلامتی شغل خود را حفظ کند.
گرسنگی نوزاد

نشانه های جالب گرسنگی نوزاد


اگر فکر می کنید گریه نوزاد عزیزتان تنها نشانه گرسنگی اوست سخت در اشتباه هستید . حالات و تغییرات حرکتی دوست داشتنی او هم بخشی از علامت های گرسنگی نوزاد است.
بی اختیاری ادرار

زنان باردار یا بی اختیاری ادرار چه کنند؟


بی اختیاری ادرار در زنان باردار جز شایع ترین عوارضی است که به دلیل بارداری یا زایمان خانم ها را دچار خود می کند. در مطلبی کامل با مراقبت ها و راههای درمان بی اختیاری ادرار در دوران بارداری و بعد از زایمان آشنا می شوید.
سقط جنین

سقط جنین با مصرف پنیر فتا


دوره ی بارداری یکی از حساس ترین دوران برای مادر و جنین می باشد که اگر به درستی به پایان نرسد مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. آگاهی از تغذیه مناسب برای جلوگیری از سقط جنین قدمی مهم و موثر در بارداری می باشد.
شیرخواران

مکمل هایی که شیرخواران نیاز دارند!


دوران شیرخوارگی نوزاد یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های رشد یک کودک است، شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است اما در صورتی که مادر با کمبود هایی دچار باشد، از مکمل های دیگری هم باید استفاده کرد.همراه ما باشید.
مسافرت در بارداری

در سه ماهه اول و آخر بارداری ، مسافرت ممنوع؟!


آیا مسافرت برای مادران باردار و جنین داخل شکمشان مشکل به وجود می آورد؟ اگر یک خانم باردار مجاز است به مسافرت برود ، چه کارهایی باید انجام دهد تا سفر بی خطری در بارداری داشته باشد ؟
چکاپ نوزاد

چکاپ نوزادان از ابتدا تا 6 ماهگی


انجام چکاپ نوزادان یکی از مراحل مهم در زمان رشد آنها است که در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها می تواند خیلی زود کمک کرده و از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کند.