نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

گریه نوزاد

وقتی گریه نوزاد نشانه اوتیسم است


محققان آمریکایی در تازه ترین تحقیقات خود برای شناخت نشانه های بیماری اوتیسم به رابطه ای عجیب ین این بیماری و گریه نوزاد رسیدند. صدای نوزاد مبتلا به اوتیسم متفاوت است.
گوش نوزاد

بینی و گوش نوزاد رو چجوری تمیز کنیم؟


مراقبت از بینی و گوش نوزاد را بایستی جدی گرفت . بخشی از این مراقبت رعایت بهداشت و دانستن روش مناسب تمیز کردن آنهاست به نحوی که بدون آسیب به نوزاد به درستی اعضای حساس بدن او را تمیز کنیم.
آغوز

فواید آغوز برای نوزاد که شگفت زده تان می کند


آغوز چیست و چه ترکیباتی دارد ؟ مواد تشکیل دهنده آغوز چگونه سدی در برابر بیماری ها و ابتلا به زردی در نوزادان می شود؟ چرا می گویند آغوز را حتما باید به نوزاد داد؟ نکات جالبی در این رابطه خواهید خواند.
تعیین جنسیت

روشی برای تعیین جنسیت در هفته هفتم تا دهم بارداری


تقریبا در تمام خانواده هاکنجکاوی عجیبی در مورد جنسیت جنین وجود دارد.مادران تا پیش از این برای تعیین جنسیت جنین می بایست تا سه تا چهار ماهگی صبر می کردند.اما با این روش در ماه دوم نیز می توان جنسیت جنین را تشخیص داد.
دنیای نوزادان

دنیای نوزادان چه شکلیه ؟


تا حالا به این فکر کرده اید که نوزادان دنیا را چطور می بینندو یا وضوح تصویر و ابعاد آن در چشم نوزادان به چه شکل است ؟ یافته های جالب و جدید دانشمندان در این زمینه را بخوانید.
شير خوردن نوزاد

چرا برخی نوزادان در شیر خوردن مشکل دارند؟


گاهی اوقات نوزاد از شیر خوردن مادر امتنا می کند و یا مدتی شیر را در دهان خود نگه می دارد.موضوعی که شاید دلیل نگرانی بسیاری از مادران باشد.علتاین مشکل در نوزادان چه می تواند باشد؟
عفونت ادراری

عفونت ادراری در بارداری و خطر سقط جنین


در زمان بارداری احتمال ابتلای افراد به عفونت ادراری از همیشه بیشتر خواهد بود. عفونت ادراری در حاملگی مشکلاتی را برای جنین و مادر به وجود می آورد که تشخیص به موقع آن ضروری می باشد.
صبحانه دیابت بارداری

تغذیه دیابت بارداری در وعده صبحانه


ابتلا به دیابت بارداری در دوران حاملگی امری تقریبا طبیعی است که با رعایت نکات تغذیه ای بدون خطر هدایت و بعد از زایمان رفع می شود. در بحث رژیم غذایی دیابت بارداری ، صبحانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
زایمان بریچ

آشنایی کامل با “زایمان بریچ” در زایمان طبیعی


زایمان بریچ چیست؟ چه عواملی موجب بروز حالت و زایمان بریچ در زایمان طبیعی می شوند؟ پزشک چگونه تشخیص زایمان بریچ می دهد؟ کدام زنان بیشتر تحت زایمان بریچ قرار می گیرند؟ رابطه بدنی مادر با “زایمان بریچ” چیست؟
جلوگیری از بارداری

راهنمای کامل “جلوگیری از بارداری


جلوگیری از بارداری با توجه به شرایط و موقعیت های مختلف با راه و روش های متفاوتی انجام می شود. گاهی جلوگیری از حاملگی اورژانسی مطرح است و گاهی “جلوگیری از بارداری” در به صورت طبیعی مد نظر می باشد.
سقط جنین

سقط جنین در چه شرایطی قصاص دارد؟


سقط جنین در اسلام یکی از گناهان کبیره و نابخشودنی است .برای پایان دادن به زندگی جنین از روی عمد مجازاتی در قانون اسلام در نظر گرفته شده است که در ادامه با آنها آشنا خواخید شد.