نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

اهدای جنین

شرط و شروط دریافت و اهدای جنین


اهدای جنین چیست و چگونه انجام می شود ؟ روش تکمیل پروسه آماده سازی جنین اهدایی چگونه است ؟ قوانین دریافت جنین اهدایی برای زوجین نابارور به چه شکلی است ؟
آب خوردن نوزاد

آب خوردن نوزاد تا چه زمانی ممنوع است؟


حتما شما هم دیده اید که بعضی از خانم ها به بهانه گرمای هوا به نوزاد کمی آب می دهند تا به قول خودشان تشنگی نوزاد برطرف شود ، اما یک نکته و آن هم اینکه آب خوردن نوزادان زیر 6 ماه خطرناک است یا بلامانع ؟
گریه نوزاد

ترجمه گریه نوزاد شما چیه؟


گریه نوزادان انواع گوناگون دارد که با کمی دقت متوجه آن خواهید شد. با شناخت رابطه نوع گریه با علت و بعد از اینکه متوجه علت اصلی گریه فرزند دلبندتان شدید می تواند آن را آرام کنید.
زنان باردار شاغل

حرفهای درگوشی با زنان باردار شاغل


خانمی که بعد از مدتها چالش و تلاش شروع به کار کرده است با قدم گذاشتن در دوران حاملگی باید سیاست های کاری و نکات مراقبت از سلامتی خاص زنان باردار شاغل را بداند تا در عین سلامتی شغل خود را حفظ کند.
سقط جنین

سقط جنین با مصرف پنیر فتا


دوره ی بارداری یکی از حساس ترین دوران برای مادر و جنین می باشد که اگر به درستی به پایان نرسد مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. آگاهی از تغذیه مناسب برای جلوگیری از سقط جنین قدمی مهم و موثر در بارداری می باشد.
شیرخواران

مکمل هایی که شیرخواران نیاز دارند!


دوران شیرخوارگی نوزاد یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های رشد یک کودک است، شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است اما در صورتی که مادر با کمبود هایی دچار باشد، از مکمل های دیگری هم باید استفاده کرد.همراه ما باشید.
مسافرت در بارداری

در سه ماهه اول و آخر بارداری ، مسافرت ممنوع؟!


آیا مسافرت برای مادران باردار و جنین داخل شکمشان مشکل به وجود می آورد؟ اگر یک خانم باردار مجاز است به مسافرت برود ، چه کارهایی باید انجام دهد تا سفر بی خطری در بارداری داشته باشد ؟
چکاپ نوزاد

چکاپ نوزادان از ابتدا تا 6 ماهگی


انجام چکاپ نوزادان یکی از مراحل مهم در زمان رشد آنها است که در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها می تواند خیلی زود کمک کرده و از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کند.
گریه نوزاد

وقتی گریه نوزاد نشانه اوتیسم است


محققان آمریکایی در تازه ترین تحقیقات خود برای شناخت نشانه های بیماری اوتیسم به رابطه ای عجیب ین این بیماری و گریه نوزاد رسیدند. صدای نوزاد مبتلا به اوتیسم متفاوت است.