نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

بارداری دوم

تفاوت های بارداری اول و دوم


اغلب مادران این طور فکر می کنند که بارداری دوم آنها شبیه اولی است،در حالیکه تصور اشتباهی می باشد.شما منتظر یک فرزند دیگر هستید، وضعیت و حالت بدنتان متفاوت است،
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی بدون درد با ورزش یوگا


زایمان طبیعی با درد شدیدی همراه است و عده زیادی از خانم های باردار به خاطر ترس از زایمان طبیعی به سمت انجام سزارین می روند که بسیار خطرناک است و عوارض زیادی هم دارد.
بچه خوره

علت و درمان قطعی بچه خوره یا حاملگی پوچ


بارداری پوچ یا مولار که معروف با بچه خوره است موجب انگوری شدن جنین می شود. برخی از متخصصان زنان و زایمان علت را تغییرات سنی و برخی دیگر تغییرات هورمونی را عامل اصلی این مشکل در بارداری می دانند.
وزن مناسب

وزن مناسب در دوران بارداری


اگر جزو خانم هایی هستید که در دوران بارداری قرار دارید حتما این مطلب را درباره اضافه وزن مجاز بارداری و همچنین نحوه کنترل وزن در دوران بارداری بخوانید. فرمول محاسبه وزن مناسب بارداری...
بارداری

بارداری در سن بالا


خطرات بارداری در سنین 35 و 40 سالگی و همچنین توصیه هایی برای زنان بارداری که در این سن باردار شده اند مورد بررسی قرار دادیم.
دشمن نوزاد

دشمن خاموش و رایج نوزاد!


در خانه ای که صدای گریه نوزادی به گوش می رسد باید مطمئن بود که چیزهایی مانند قندآب، گریپ میکسچر، ترنجین، پستانک و غیره در آنجا یافت می شود.
لباس دوران بارداری

انتخاب لباس مناسب دوران بارداری


در دوران بارداری شکل اندام خانم ها متفاوت می شود و وزن و سایز اضافه می کنند و بنابراین باید در انتخاب لباس های بارداری دقت کنند و لباسهای زیبا و راحت بخرند و از پوشیدن آنها لذت ببرند.
بارداری

بارداری و تغذیه سالم


غذاهایی که در دوران بارداری می خورید منبع مهمی از مواد مغذی برای فرزند دلبندتان است. پس درست تغذیه کنید تا فرزندتان نیز سالم تر باشد.
سلامت کودک

مهمترین نکات بارداری و سلامت کودک


در این مطلب به نکات مهم در دوران بارداری برای سلامت مادر و کودک و همچنین انجام عمل سزارین و خطرات مربوط به آن اشاره می کنیم. نرمش های دوره بارداری و افسردگی پس از بارداری نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
انتخاب جنسیت

انتخاب جنسیت فرزند قبل از بارداری


بسیار شنیده ایم که جنسیت بچه مهم نیست فقط سلامتی مهمه. اما تا چه میزان اعتقاد قلبی نسبت به این موضوع داریم. باهم نحوه افزایش احتمال تعیین جنسیت فرزند را بررسی می کنیم.
از شیر گرفتن کودک

روشهای از شیر گرفتن کودک


برای از شیر گرفتن کودک روش های متفاوتی وجود دارد اما این اقدام که برای کودک بسیار مهم است باید به روش درست و نه به صورت یکباره انجام شود تا کودک دچار شوک و آسیب نشود.
اضافه وزن_بارداری

بارداری و اضافه وزن


در این مطلب درباره این سوال که اضافه وزن در دوران بارداری کجا می رود؟ برای شما توضیح می دهیم. و فرمول محاسبه اضافه وزن ...