نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

مسافرت در بارداری

در سه ماهه اول و آخر بارداری ، مسافرت ممنوع؟!


آیا مسافرت برای مادران باردار و جنین داخل شکمشان مشکل به وجود می آورد؟ اگر یک خانم باردار مجاز است به مسافرت برود ، چه کارهایی باید انجام دهد تا سفر بی خطری در بارداری داشته باشد ؟
چکاپ نوزاد

چکاپ نوزادان از ابتدا تا 6 ماهگی


انجام چکاپ نوزادان یکی از مراحل مهم در زمان رشد آنها است که در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها می تواند خیلی زود کمک کرده و از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کند.
گریه نوزاد

وقتی گریه نوزاد نشانه اوتیسم است


محققان آمریکایی در تازه ترین تحقیقات خود برای شناخت نشانه های بیماری اوتیسم به رابطه ای عجیب ین این بیماری و گریه نوزاد رسیدند. صدای نوزاد مبتلا به اوتیسم متفاوت است.
گوش نوزاد

بینی و گوش نوزاد رو چجوری تمیز کنیم؟


مراقبت از بینی و گوش نوزاد را بایستی جدی گرفت . بخشی از این مراقبت رعایت بهداشت و دانستن روش مناسب تمیز کردن آنهاست به نحوی که بدون آسیب به نوزاد به درستی اعضای حساس بدن او را تمیز کنیم.
دنیای نوزادان

دنیای نوزادان چه شکلیه ؟


تا حالا به این فکر کرده اید که نوزادان دنیا را چطور می بینندو یا وضوح تصویر و ابعاد آن در چشم نوزادان به چه شکل است ؟ یافته های جالب و جدید دانشمندان در این زمینه را بخوانید.
شير خوردن نوزاد

چرا برخی نوزادان در شیر خوردن مشکل دارند؟


گاهی اوقات نوزاد از شیر خوردن مادر امتنا می کند و یا مدتی شیر را در دهان خود نگه می دارد.موضوعی که شاید دلیل نگرانی بسیاری از مادران باشد.علتاین مشکل در نوزادان چه می تواند باشد؟
صبحانه دیابت بارداری

تغذیه دیابت بارداری در وعده صبحانه


ابتلا به دیابت بارداری در دوران حاملگی امری تقریبا طبیعی است که با رعایت نکات تغذیه ای بدون خطر هدایت و بعد از زایمان رفع می شود. در بحث رژیم غذایی دیابت بارداری ، صبحانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
زایمان بریچ

آشنایی کامل با “زایمان بریچ” در زایمان طبیعی


زایمان بریچ چیست؟ چه عواملی موجب بروز حالت و زایمان بریچ در زایمان طبیعی می شوند؟ پزشک چگونه تشخیص زایمان بریچ می دهد؟ کدام زنان بیشتر تحت زایمان بریچ قرار می گیرند؟ رابطه بدنی مادر با “زایمان بریچ” چیست؟
جلوگیری از بارداری

راهنمای کامل “جلوگیری از بارداری


جلوگیری از بارداری با توجه به شرایط و موقعیت های مختلف با راه و روش های متفاوتی انجام می شود. گاهی جلوگیری از حاملگی اورژانسی مطرح است و گاهی “جلوگیری از بارداری” در به صورت طبیعی مد نظر می باشد.
سقط جنین

سقط جنین در چه شرایطی قصاص دارد؟


سقط جنین در اسلام یکی از گناهان کبیره و نابخشودنی است .برای پایان دادن به زندگی جنین از روی عمد مجازاتی در قانون اسلام در نظر گرفته شده است که در ادامه با آنها آشنا خواخید شد.
سونوگرافی بارداری

خطرات سونوگرافی های بارداری بر مادر و جنین


درکنار تمام پیشرفتهای بزرگ پزشکی ،انجام سونوگرافی در بارداری یکی از مهمترین دستاوردها برای تشخیص سلامت و ناهنجاریهایی جنین بوده است. اما آیا انواع سونوگرافی های لازم در بارداری می تواند برای جنین و مادر با خطر همراه باشد؟