نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

بارداری

بارداری در سن بالا


خطرات بارداری در سنین 35 و 40 سالگی و همچنین توصیه هایی برای زنان بارداری که در این سن باردار شده اند مورد بررسی قرار دادیم.
دشمن نوزاد

دشمن خاموش و رایج نوزاد!


در خانه ای که صدای گریه نوزادی به گوش می رسد باید مطمئن بود که چیزهایی مانند قندآب، گریپ میکسچر، ترنجین، پستانک و غیره در آنجا یافت می شود.
لباس دوران بارداری

انتخاب لباس مناسب دوران بارداری


در دوران بارداری شکل اندام خانم ها متفاوت می شود و وزن و سایز اضافه می کنند و بنابراین باید در انتخاب لباس های بارداری دقت کنند و لباسهای زیبا و راحت بخرند و از پوشیدن آنها لذت ببرند.
بارداری

بارداری و تغذیه سالم


غذاهایی که در دوران بارداری می خورید منبع مهمی از مواد مغذی برای فرزند دلبندتان است. پس درست تغذیه کنید تا فرزندتان نیز سالم تر باشد.
سلامت کودک

مهمترین نکات بارداری و سلامت کودک


در این مطلب به نکات مهم در دوران بارداری برای سلامت مادر و کودک و همچنین انجام عمل سزارین و خطرات مربوط به آن اشاره می کنیم. نرمش های دوره بارداری و افسردگی پس از بارداری نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
انتخاب جنسیت

انتخاب جنسیت فرزند قبل از بارداری


بسیار شنیده ایم که جنسیت بچه مهم نیست فقط سلامتی مهمه. اما تا چه میزان اعتقاد قلبی نسبت به این موضوع داریم. باهم نحوه افزایش احتمال تعیین جنسیت فرزند را بررسی می کنیم.
اضافه وزن_بارداری

بارداری و اضافه وزن


در این مطلب درباره این سوال که اضافه وزن در دوران بارداری کجا می رود؟ برای شما توضیح می دهیم. و فرمول محاسبه اضافه وزن ...
هنگام تولد نوزاد

هنگام تولد نوزاد چه احساسی دارد؟


جالب است نه ؟اینکه بدانید نوزاد شما هنگام تولد چه احساسی دارد؟ آیا او چیزی می شنود و یا چیزی می بیند؟ هنگام تولد نوزاد درد میکشد یا نه بدون هیچ سختی متولد می شود؟ در زمان زایمان نوزاد چه چیزی تجربه میکند؟
تست بارداری

روش استفاده از تست بارداری


تست بارداری خانگی و آزمایش خون دو روش آگاهی از بارداری هستند اما استفاده از تست بارداری خانگی بیشتر است چون در منزل قابل انجام است ، اما دقت تست خونی بالاتر است.
شیر به کودک

آموزش نگه داشتن شیشه شیر به کودک


کودک در سال های ابتدای زندگی به طور مداوم در حال یادگیری است. یکی از این موارد نگه داشتن شیشه شیر توسط خود کودک می باشد که باید طی مراحلی به او آموزش داده شود.
بارداری

دانستنی های مهم از بارداری تا زایمان


دوران بارداری یکی از مهمترین و بهترین دوران در زندگی هر زنی است اما خانم های باردار باید اطلاعات کافی را در زمینه بارداری و زایمان داشته باشند تا این دوران را به بهترین شکل سپری کنند.