نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

غش کردن

علت غش کردن و سنکوپ چیست؟


هنگامی جریان خون به مغز کم شود قدرت هوشیاری از بین رفته و فرد غش میکند, در ادامه همه چیز را درباره غش کردن و سنکوپ ملاحظه کنید.
افسردگی

علائم جسمی و فیزیکی افسردگی و اضطراب


افسردگی می تواند باعث بروز علایم جسمی (فیزیکی) نیز بشود. افراد افسرده اغلب به این نتیجه می رسند که آنها دارای یک بیماری جسمی هستند زیرا احساس خستگی زیاد و درد دارند.
بتاهیستین

نحوه عملکرد “بتاهیستین” و تاثیرات آن


برای درمان منییر از داروی “بتاهیستین” استفاده می شود که شما در ادامه این مطلب از بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک می توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.
زیر بغل

5هشدار جدی که زیر بغل به شما می دهد!


با تغییرات ایجاد شده در زیر بغل باید هوشیارتر شوید، بوی بد دائمی یا خارش و جوش های همراه باتوده ؛ هر کدام از اینها سعی در آگاه کردن ما از مشکلی در داخل بدن مان دارند.
آتروپین

عوارض مصرف و اشکال دارویی “آتروپین


“آتروپین” به راحتی از دستگاه گوارش جذب می گردد و در کبد متا بولیسم آنزیمی می شود این دارو در تمام بدن انتشار می یابد و به راحتی از سد خونی - مغزی عبور می کند
پرومتازین

عوارض و تاثیرات “پرومتازین” بر روی بدن


کاربرد اصلی “پرومتازین” برای درمان سرگیجه و آلرژی می باشد. همچنین در درمان اضطراب ، به عنوان آرام بخش قبل از بیهوشی عمومی ، بیماری مسافرت و کنترل تهوع حتی در زنان حامله نیزاستفاده می گردد.
تتراسایکلین

موارد مصرف “تتراسایکلین” + عوارض و تاثیرات


“تتراسایکلین” در درمان برونشیت مزمن، عفونتهای ناشی از بروسلا، کلامیدیا، مایکوپلاسما، ریکتزیا و نیز در درمان آکنه ولگاریس و افوزیون پلورال ناشی از سیروز یا بیماری های بدخیم مصرف می شود.
خارش چشم

دلایلی که باعث خارش چشم می شود


خارش چشم اصولا به دلیل حساسیتهای فصلی و آرایشی بروز می کند که به گفته ی متخصصان این خارش با افزایش هیستامین و سایر واسطه های آلرژی برای چشم مشکلات جدی به وجود می آورد.