دیگران چه می خوانند..؟
طلا برای مرد

مضرات و علت حرام بودن طلا برای مردان


حتما شنیده اید که استفاده از طلا برای مردان منع شده و در اسلام حرام معرفی شده اما مگر طلا برای مرد چه ضرری دارد ؟ علت حرام بودن آن برای مردان چیست؟
غسل مس میت

طریقه انجام غسل مس میت


اگر بدن میتی را که تمام بدنش سرد شده است، لمس کند، باید غسل مس میت بکند؛ یعنی باید به نیت غسل مس میت و به نیت قربة الی الله، مانند غسل جنابت، غسل انجام دهد.
شطرنج و پاسور

بازی با شطرنج و پاسور چه حکمی دارد؟


اگر احراز شود یعنی مکلف یقین کند که حکم شرعی بازی پاسور و شطرنج و از آلت قمار بودن خارج شده بازی با آن‏ها بدون برد و باختی اشکال ندارد، ولی تا احراز نشود باید بازی نکنند.
لباس نمازگزار

شرایط لباس نمازگزار کدام است؟


لباس نمازگزار مرد و زن دارای احکام و احتیاط خاصی میباشدکه شما با خواندن این مطلب می توانید در انجام هرچه بیشتر و بهتر این فریضه ی الهی کوشا تر باشید .
شغل قصابی

حکم شغل قصابی در اسلام


مکروه در لغت به معنای ناپسند، ناخوشایند و ناگوار است و در اصطلاح فقه اسلام، عملی است که ترک آن مطلوب است و پاداش دارد ولی انجامش عذاب ندارد. همانند شغل قصابی در اسلام.
ازدواج موقت

آیا ازدواج موقت بدون اجازه همسر حرام است؟


رهبر معظم انقلاب به چند استفتاء درباره ی اذن همسر برای ازدواج موقت شوهر لازم است؟ آیا مادر همسر دوم نسبت به فرزندان محرم است؟ و چوب عمل به عهد و حکم ماهی های مرده و... پاسخ دادند.
غیبت کردن

هر نوع غیبتی حرام نیست!


برای هر موضوعی می تواند 5 حکم، حرام بودن، حلال بودن، مباح، مکروه و مستحب بودن مترتب شود و غیبت نیز از جمله موضوعاتی است که این 5 حکم می تواند بر اساس شرایط مختلف، بر آن مترتب شود.
گوشت گراز

گوشت گراز حلال است یا حرام؟


حرام گوشت ، به حیوانی گفته می شود که خوردن گوشت آن ممنوع و در اصطلاح شرعی حرام باشد و گوشت گراز هم جزو آن دسته از حیوانات حرام گوشت می باشد.