لازانیای زیتی(Ziti)

لازانیای زیتی(Ziti)


زیتی (Ziti) نوعی پاستای استوانه ای شکل، ریز و توخالی است که به صورت لایه لایه با مایع گوشتی یا سوسیس، همراه با پنیر زیاد, مانند لازانیا در فر طبخ می شود. اگر ادویه ایتالیایی ندارید، به جای آن از ½1 قاشق چایخوری آویشن و1 قاشق چایخوری ریحان خشک استفاده کنید.
سوشی تماکی

طرز تهیه سوشی تماکی


طرز تهیه سوشی تماکی را در سایت آشپزخانه نمناک مشاهده نمایید.با ما همراه باشید.
شپردز پای (Shepherds pie)

طرز تهیه شپردز پای (Shepherds pie)


یک غذای اصیل انگلیسی که در تمام نقاط این کشور مورد توجه بوده و طرفداران بسیاری دارد. این غذا به خاطر غنای پروتئین و سبزیجات به همراه نشاسته به عنوان یک غذای مقوی و سالم محسوب شده و می تواند به راحتی در برنامه غذایی مان گنجانده شود. این غذا در 30 دقیقه درست می شود و با این مقدار مواد می توانید برای 4 نفر شپردزپای درست کنید.
برنج سوشی

طرز تهیه برنج سوشی


این روش پخت برنج سوشی در ژاپن و کشورهای آسیای شرقی است که علاقه مندان سوشی می توانند از آن استفاده نمایند.
پاستا با سیر و فلفل تند

طرز تهیه پاستا با سیر و فلفل تند


در این پاستا گوشت به کار نرفته و به همین جهت مناسب گیاه خواران نیز می باشد. این میزان مواد اولیه، برای 4 نفر مناسب می باشد. این پاستا حداکثر در مدت 30 دقیقه آمادۀ سرو می باشد.
کوفته ریزوتو (Risotto ball)

طرز تهیه کوفته ریزوتو (Risotto ball)


کوفته ریزوتو غذای بسیار خوبی برای میهمانی ها است. توپ هایی کوچک از برنج و پنیر هستند که می توانید با مخلفاتی که دوست دارید پر کنید. می‎توانید 3 تا 4 ساعت قبل آنها را سرخ کنید و دوباره درست قبل از سرو کردن در دمای 350 درجه فارنهایت (176C) داخل فر گرم کنید. این توپ ها را می توانید با سس گوجه فرنگی سرو کنید.
خوراک سوسیس و گوجه و پیاز

طرز تهیه خوراک سوسیس و گوجه و پیاز


در این خوراک از فلفل قرمز استفاده شده است ولی می توانید از سوسیس تند نیز استفاده کنید. این غذا را در مدت 1 ساعت و 30 دقیقه می توانید درست کنید و برای 4 نفر سرو کنید.
میگو یونانی با پنیر فتا

طرز تهیه میگو یونانی با پنیر فتا


این خوراک دریایی یونانی، که میگو ماده اصلی تشکیل دهنده آن است هم با نان و برنج قابل سرو است و هم می تواند سس بسیار خوشمزه و سریعی برای پاستا باشد.
پیتزای همبرگر و گوجه

طرز تهیه پیتزای همبرگر و گوجه


این پیتزا در صورت وجود خمیر پیتزا، به سرعت و در مدت 30 دقیقه آماده سرو می گردد. این مقدار مواد برای پیتزا به تعداد 4 نفر مناسب است.
فلافل عربی

طرز تهیه فلافل عربی


فلافل یکی از غذاهای لبنانی است که وقتی از کنار ساندویچی های نزدیک بازار تهران می گذریم بوی سرخ شده آن به مشام می رسد و هر رهگذری را به سوی خود می کشاند.