نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

پسرزا

علت پسرزا بودن و دخترزا بودن زنان


با وجود ممنوعیت آزمایش روی زنان باردار در زمان جنگ،دانشمندان به نتایج شگفت انگیزی درباره علت پسرزا بودن و دخترزاد بودن برخی زنان دست یافته اند.
پیشگیری از بارداری

روش های پیشگیری طبیعی از بارداری کدامند؟


خیلی از زوج هایی که صاحب چند فرزند هستند و دیگر فرزندی نمی خواهند در مورد راه های “پیشگیری از بارداری” اطلاعات کافی ندارند و از راههای شیمیایی و مکانیکی برای جلوگیری استفاده می کنند. این روشها بسیار راحت بوده و کمی دقت نیاز دارد.
موبایل برای زن باردار

خطرات و عوارض جدی موبایل برای زن باردار


رایانه و موبایل برای زن باردار و جنین جزو خط قرمزهای دوران بارداری است. متخصصان در رابطه با استفاده از تلفن همراه و رایانه به زنان باردار هشدار داده و میزان استاندارد استفاده از وسایل دیجیتالی را تعیین کردند.
رحم جایگزین

رحم جایگزین و همه چیز درباره آن


در قدیم تصور می شد که جنین تشکیل شده جایی به جز رحم مادر خود را ندارد اما دانش پزشکی نشان داد که می توان با انتقال جنین به رحم جایگزین شرایطی را فراهم کرد که فرزند والدینی در رحم دیگری رشد یابد.
بارداری

خطرات یک بارداری سالم را بشناسید


در دوران بارداری خانمها نباید برخی از کارهایی که طبق عادت روزانه انجام می دادند را تکرار کنند. بارداری سالم و اطمینان از سلامت جنین آرامش خاطر خانمهای باردار را در پی خواهد داشت.برخی از موارد ممنوع که خانمها باید از آن اجتناب کنند را بشناسید.
وزن گرفتن نوزاد

وزن گرفتن نوزاد در 6 ماهه اول زندگی


یکی از مسایلی که مادران به ویژه در زایمان اول با آن مواجه می شوند، نگرانی از وزن گرفتن نوزاد است.اطمینان از تغذیه مناسب نوزاد و افزایش وزن در هرماه می تواند باعث آسودگی خیال والدین شود.
تعیین جنسیت

روش تعیین جنسیت جنین با طب سنتی


سلامت نوزاد مهمتر از جنسیت آن می باشد،اما برخی از والدین بنابر دلایل مختلفی دوست دارند که قبل از بارداری نسبت به تعیین جنسیت نوزاد خود اقدام کنند. طب سنتی روشی جالب و آسان را برای این کار در نظر گرفته است.
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی موجب افتادگی رحم می شود؟


براساس نتایج تحقیقات و مطالعات زایمان طبیعی بهترین نوع زایمان است اما برخی اززنان افتادگی رحم را از عوارض زایمان طبیعی می دانند که در این رابطه متخصصان زنان و زایمان پاسخ می دهند.
مکمل ها در بارداری

فواید مکمل ها در بارداری برای جنین


مکمل ها در بارداری با تاکیید بر مصرف از سوی پزشکان متخصص زنان تجویز می شود. در تازه ترین مطالعات انجام شده تاثیر مصرف قرص های مکمل دردوران بارداری بر افزایش هوش نوزاد ثابت شده است.
باروری زنان

این زنان شانس باروری کمی دارند


ناباروری مشکل شایعی در میان مردان و زنان است که علت های مختلفی در به وجود آمدن آن دخالت دارند.یکی از این عوامل چاقی و اضافه وزن در میان مردان و زنان است.
بارداری

پاسخ به مهمترین سوالات در مورد نحوه بارداری


زوجهای که قصد به دنیا آوردن کودکی را دارند معمولا با سوالات بی شماری مواجه می شوند که پاسخگویی به آنها ممکن است در یک جلسه برای پزشکان مقدور نباشد.در این بخش سوالات رایجی که پیش از بارداری و پس از آن برای زوجین را پاسخ خواهیم داد.
استحمام زن باردار

اصول و فواید “استحمام زن باردار


“استحمام زن باردار” خاصیت آرامبخشی برای جنین دارد. خستگی زن باردا را کاهش می دهد و دردهای دوران بارداری را کاهش می دهد. برای یک استحمام صحیح در دوران بارداری اصول استحمام حاملگی را بدانید.
حاملگی و بارداری

سوزش سردل در“حاملگی” یعنی بچه پرمو؟


“حاملگی” و بارداری دوران حساس و پرسوالی است. برخی از این سوالها با باور اشتباه پاسخ داده می شوند،مثلا اگر صبح ها حالت بد می شود بچه ات دختر است و یا اگر سوزش سردل داری بچه پرمویی خواهی داشت و .. .
زایمان طبیعی

نشانه های شروع درد “زایمان طبیعی


“زایمان طبیعی” با علامت های خاص خودش اغاز می شود. در ماههای آخر بارداری باید حواستان به تمام این نشانه ها باشد. اگر کمردرد دارید و با دراز کشیدن این درد بدتر می شود و اگر.... پس زمان زایمان شما فرارسیده است.