نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

قبل از بچه دار شدن

توصیه هایی جدی قبل از بچه دار شدن


قبل از بچه دار شدن باید خودتان را از لحاظ امادگی جسمی و روحی بسنجید .همسران جوان می بایست قبل از بچه دار شدن نسبت به تغییراتی که پس از بچه دار شدن تجربه می کنند، آگاهی پیدا کنند.
سر نوزاد

صاف شدن سر نوزاد


اگر نوزاد برای مدت زیادی به پشت بخوابد و سرش هم به همان حالت به پشت باشد، پشت سر او در ناحیه ای که با بسترش در تماس است، به مرور شکل می گیرد و صاف می شود.
از ازدواج تا بارداری

آزمایشات و نکات مهم از ازدواج تا بارداری


از ازدواج تا بارداری چه باید کرد تا بدون مشکل ،بچه ای سالم به دنیا آورد. هر آنچه را که بایستی زن و مرد در این زمینه بدانند، از آزمایشات قبل از ازدواج تا تاخیر در بارداری و راههای درمان نازایی را برایتان خواهیم گفت.
کرم های دوران بارداری

عطرها و کرم های ممنوع دوران بارداری


زنان باردار در این دوران به دلیل حساسیت های خاص بایستی در استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی دقت بیشتری داشته باشند. برای استفاده از کرم های دوران بارداری و کرم های بهداشتی و زیبایی نظر پزشک بسیار مهم است.
نوزاد تازه متولد شده

نوزاد تازه متولد شده اطراف خود را چگونه می بیند


احتمالا شما چند هفته اول زندگی نوزادتان را در بهت و ابهام هستید.زیرا مدتها به او خیره شده و هیچ عکس العملی را در چشمان او نمی بینید.سوال اینجاست که نوزادان چگونه دنیای پیرامون خود را دیده و اطرافیانشان را تشخیص می دهند؟
خارش دوران بارداری

با خارش دوران بارداری چه کنیم؟


خارش بدن در دوران بارداری به حرات یکی از ناخوشایند ترین بخش های بارداری است . خارش شکم و قسمت های دیگر بدن در دوران حاملگی دلیل دارد که باید با مراجعه به پزشک برای درمان و رفع ان اقدام کرد.
بارداری در تابستان

دانستنی های مهم “بارداری در تابستان


پاهایتان ورم کرده و بدنتان عرق سوز شده و این بخش معمول “بارداری در تابستان” است که برای رهایی از مشکلات این چنینی باید به سراغ دانستنی های بارداری در این فصل بروید.
سونوگرافی در بارداری

تعداد سونوگرافی لازم در بارداری


برای یک خانم باردار، هیچ چیزی لذت بخش تر از دیدن و شنیدن صدای قلب جنینی که در بدن وی در حال رشد می باشد، نیست. اغلب مادران باردار دوست دارند در فواصل کوتاه، با انجام سونوگرافی های متعدد از سلامت او مطمئن شوند.اما چه تعداد سونوگرافی در بارداری ضروری است؟
اضافه وزن در بارداری

اضافه وزن مناسب در بارداری چندکیلو است؟


معمولا کسانی که قبل از بارداری نتوانسته اند وزن خود را در حد تعادل نگه دارد در بارداری هم خیلی وقت ها موفق به کنترل دقیق وزنشان نمی شوند. داشتن رژیم غذایی متعادل و سالم برای رشد جنین اهمیت بسیاری دارد اما واقعا چقدر کالری نیاز است؟
لوازم آرایش بارداری

لوازم آرایش ممنوعه در بارداری


در دوران بارداری اغلب مادران نگران این هستند که آیا آرایش کردن خطری برای جنین آنها دارد؟ بروز ترک های پوستی و لک های تیره بر روی پوست این مادران را ترغیب به استفاده از لوازم آرایش می کنند. اما باید بدانند این مواد تاثیر جبران ناپذیری برروی جنین می گذارد.
دانستنیهای قبل از بارداری

دانستنیهای مهم قبل از بارداری


اگر در آینده نزدیک قصد دارید صاحب فرزندی شوید، حتما برای انجام مراقبت های قبل از بارداری باید اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و به آنها عمل کنید تا در زمان بارداری از سلامت کامل برخوردار بوده و کودکی سالم را به دنیا بیاورید.