نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

علامت اصلی بارداری

12 علامت اصلی بارداری


در بسیاری از خانم ها علامتهایی از بارداری رایج و عمومی است و در برخی نیز فقط با آزمایش خون فرد باردار متوجه بارداری اش می شود و گاهی از همان هفته های اول علائم آشکار میشود.
چاقی برای نوزاد

خطرات چاقی زنان باردار برای نوزاد


اخیرا پژوهشگران اعلام کرده اند که احتمال به دنیا آمدن نوزاد مرده در مادرانی که اضافه وزن دارند نسبت به بقیه بیشتر است. حتی اگر اضافه وزن مادران مقدار زیادی نباشد هم این احتمال وجود دارد.
گناه سقط جنین

گناه و احکام سقط جنین


سقط جنین حرام است و گناه بزرگ و نابخشودنی طبق بیانات قرآن و مراجع تقلید به شمار می رود. سقط جنین همانند بسیاری از کناهان کبیره دیه و کفاره دارد که طبق نظر علما بیان می شود.
دارو در بارداری

مصرف دارو در دوران بارداری


وقتی خانمی باردار است، مصرف دارو حتما بایستی با نظر پزشک مربوطه باشد و از خودسرانه مصرف کردن دارو پرهیز کند.حتی الامکان از دارو استفاده نکند. نکات مهم مصرف دارو در بارداری را در این مطلب می خوانید.
سکته نوزادان

سکته نوزادان با یک تکان اشتباه


زمانی که نوزاد بی قرار است مادر و اطرافیان برای آرام کردن او مدام نوزاد را تکان می دهند که تکان زیاد نوزاد به دلیل خاصی که برایتان خواهیم گفت موجب سکته ی نوزادان می شود.
نوزاد باهوش

نوزاد باهوش در چه فصلی متولد می شود؟


نوزاد باهوش داشتن آرزوی هر پدرو مادری است که در این رابطه برنامه ی غذایی اولین راه حلی است که به ذهن می رسد ولی جالب است بدانید که فصل تولد نوزاد در باهوش بودنش نقش دارد.
حمام کردن نوزاد

زمان مناسب حمام کردن نوزاد پس از تولد


نوزاد تازه متولد شده به دلیل تغییر محیط زندگی و شرایط به زمان نیاز دارد تا خود را با محیط جدید وفق دهد، بنابراین حمام کردن نوزاد در ساعات اولیه پس از تولد خطرناک است و ممکن است مشکلاتی را برای نوزاد ایجاد کند.
نوزاد باهوش

چگونه یک نوزاد باهوش به دنیا بیاوریم ؟


همه پدر و مادرها علاقه دارند نوزاد باهوش داشته باشند، پژوهشگران در تحقیقات جدیدی که انجام داده اند صحبت کردن با جنین را یکی از راه های به دنیا آمدن نوزاد باهوش می دانند.
تغذیه در بارداری

بدترین تغذیه در بارداری


تغذیه در بارداری اصلی ترین عامل داشتن کودکی سالم و به دور از بیماری هاست. مادران باردار هم تاثیر تغذیه سالم را در خود خواهند دید پس باید خوردنی ها و نخوردنی های دروان بارداری را بشناسید.
کم پشتی موی نوزاد

کم پشتی موی نوزاد ریشه در چه دارد؟


کم پشتی موی نوزاد یکی از نگرانی های مادران باردار است . همه ی اعضای خانواده بعد از تولد نوزاد به موی او نگاه می کنند و دوست دارند نوزاد موی پرپشتی داشته باشد.
جلوگیری از بارداری

بهترین راه جلوگیری از بارداری چیست؟


بهترین راه جلوگیری از بارداری چیست؟ وازوکتومی یا قرص های جلوگیری؟ راستی بعداز وازوکتومی امکان بارداری وجود دارد؟ چه قرصی برای چه کسی در جلوگیری از بارداری موثر است؟
بهترین سن بارداری

بهترین و بدترین سن بارداری


بهترین و بدترین سن بارداری چه سنی است؟ عوارض بارداری در سنین بالا کدامند ؟ بارداری در سن پایین چه مزایایی دارد؟ آیا سن بارداری رابطه ای با سقط جنین دارد؟ پاسخ همه را در ادامه بخوانید
شلوار بارداری

نکاتی که باید درمورد شلوار بارداری بدانید


شلوار بارداری و جنس آن برای سلامت زنان باردار بسیار اهمیت دارد. بهترین نوع شلوار بارداری به توجه به فصول مختلف و همچنین زمان مناسب پوشیدن شلوار بارداری را در ادامه بخوانید.
مشکلات رایج بارداری

مشکلات رایج بارداری و راههای درمان آن


مشکلات رایج بارداری شامل خاک خوری و ترشحات واژن در دوران بارداری و بدتر از همه سوزش سر دل و ترش کردن دلایلی دارد که نگران کننده نیستند و با رعایت نکاتی قابل رفع و کاهش هستند.