نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

بارداری در تابستان

دانستنی های مهم “بارداری در تابستان


پاهایتان ورم کرده و بدنتان عرق سوز شده و این بخش معمول “بارداری در تابستان” است که برای رهایی از مشکلات این چنینی باید به سراغ دانستنی های بارداری در این فصل بروید.
سونوگرافی در بارداری

تعداد سونوگرافی لازم در بارداری


برای یک خانم باردار، هیچ چیزی لذت بخش تر از دیدن و شنیدن صدای قلب جنینی که در بدن وی در حال رشد می باشد، نیست. اغلب مادران باردار دوست دارند در فواصل کوتاه، با انجام سونوگرافی های متعدد از سلامت او مطمئن شوند.اما چه تعداد سونوگرافی در بارداری ضروری است؟
اضافه وزن در بارداری

اضافه وزن مناسب در بارداری چندکیلو است؟


معمولا کسانی که قبل از بارداری نتوانسته اند وزن خود را در حد تعادل نگه دارد در بارداری هم خیلی وقت ها موفق به کنترل دقیق وزنشان نمی شوند. داشتن رژیم غذایی متعادل و سالم برای رشد جنین اهمیت بسیاری دارد اما واقعا چقدر کالری نیاز است؟
لوازم آرایش بارداری

لوازم آرایش ممنوعه در بارداری


در دوران بارداری اغلب مادران نگران این هستند که آیا آرایش کردن خطری برای جنین آنها دارد؟ بروز ترک های پوستی و لک های تیره بر روی پوست این مادران را ترغیب به استفاده از لوازم آرایش می کنند. اما باید بدانند این مواد تاثیر جبران ناپذیری برروی جنین می گذارد.
دانستنیهای قبل از بارداری

دانستنیهای مهم قبل از بارداری


اگر در آینده نزدیک قصد دارید صاحب فرزندی شوید، حتما برای انجام مراقبت های قبل از بارداری باید اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و به آنها عمل کنید تا در زمان بارداری از سلامت کامل برخوردار بوده و کودکی سالم را به دنیا بیاورید.
بهترین سن بارداری

بهترین سن بارداری و عوارض بارداری در سن بالا


سن بارداری هم قوانینی دارد. نه سن بالا و سن سن پایین مناسب بارداری نیستند. بهترین سن بارداری از نظر متخصصان سنی است که زن توانایی فیزیکی مناسب را برای بارداری و تربیت فرزند خود داشته باشد.
مراقبت از نوزاد تازه متولد شده

روشهای مراقبت از نوزاد تازه متولد شده


نگهداری از یک نوزاد تازه متولد شده کار سخت و پر استرسی است و احتیاج به دقت و اهمیت فراوان دارد، به خصوص اگر این نوزاد فرزند اول شما باشد. در ادامه نکات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم.
غذاهای پرچرب در دوران بارداری

خطرات مصرف غذاهای پرچرب در دوران بارداری


تغذیه از عوامل مؤثری است که در روند بارداری و رشد جنین نقش بسزایی دارد بطوری که هر چه تغذیه در دوران بارداری کیفیت بهتری داشته باشد، رشد جنین بهتر خواهد بود و در آینده با مشکلات کمتری روبه رو خواهد شد.
عوارض پستانک

عوارض استفاده از پستانک در نوزادان


استفاده از پستانک برای نوزادان امری طبیعی است که بسیار هم اتفاق می افتد، اما والدینی که به نوزاد خود پستانک می دهند از عوارض بد آن بی اطلاعند یا شاید این مضرات را جدی نمی گیرند.
چاقی برای نوزاد

خطرات چاقی زنان باردار برای نوزاد


اخیرا پژوهشگران اعلام کرده اند که احتمال به دنیا آمدن نوزاد مرده در مادرانی که اضافه وزن دارند نسبت به بقیه بیشتر است. حتی اگر اضافه وزن مادران مقدار زیادی نباشد هم این احتمال وجود دارد.
گناه سقط جنین

گناه و احکام سقط جنین


سقط جنین حرام است و گناه بزرگ و نابخشودنی طبق بیانات قرآن و مراجع تقلید به شمار می رود. سقط جنین همانند بسیاری از کناهان کبیره دیه و کفاره دارد که طبق نظر علما بیان می شود.
دارو در بارداری

مصرف دارو در دوران بارداری


وقتی خانمی باردار است، مصرف دارو حتما بایستی با نظر پزشک مربوطه باشد و از خودسرانه مصرف کردن دارو پرهیز کند.حتی الامکان از دارو استفاده نکند. نکات مهم مصرف دارو در بارداری را در این مطلب می خوانید.
سکته نوزادان

سکته نوزادان با یک تکان اشتباه


زمانی که نوزاد بی قرار است مادر و اطرافیان برای آرام کردن او مدام نوزاد را تکان می دهند که تکان زیاد نوزاد به دلیل خاصی که برایتان خواهیم گفت موجب سکته ی نوزادان می شود.
نوزاد باهوش

نوزاد باهوش در چه فصلی متولد می شود؟


نوزاد باهوش داشتن آرزوی هر پدرو مادری است که در این رابطه برنامه ی غذایی اولین راه حلی است که به ذهن می رسد ولی جالب است بدانید که فصل تولد نوزاد در باهوش بودنش نقش دارد.