نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

چاقی برای نوزاد

خطرات چاقی زنان باردار برای نوزاد


اخیرا پژوهشگران اعلام کرده اند که احتمال به دنیا آمدن نوزاد مرده در مادرانی که اضافه وزن دارند نسبت به بقیه بیشتر است. حتی اگر اضافه وزن مادران مقدار زیادی نباشد هم این احتمال وجود دارد.
گناه سقط جنین

گناه و احکام سقط جنین


سقط جنین حرام است و گناه بزرگ و نابخشودنی طبق بیانات قرآن و مراجع تقلید به شمار می رود. سقط جنین همانند بسیاری از کناهان کبیره دیه و کفاره دارد که طبق نظر علما بیان می شود.
دارو در بارداری

مصرف دارو در دوران بارداری


وقتی خانمی باردار است، مصرف دارو حتما بایستی با نظر پزشک مربوطه باشد و از خودسرانه مصرف کردن دارو پرهیز کند.حتی الامکان از دارو استفاده نکند. نکات مهم مصرف دارو در بارداری را در این مطلب می خوانید.
سکته نوزادان

سکته نوزادان با یک تکان اشتباه


زمانی که نوزاد بی قرار است مادر و اطرافیان برای آرام کردن او مدام نوزاد را تکان می دهند که تکان زیاد نوزاد به دلیل خاصی که برایتان خواهیم گفت موجب سکته ی نوزادان می شود.
نوزاد باهوش

نوزاد باهوش در چه فصلی متولد می شود؟


نوزاد باهوش داشتن آرزوی هر پدرو مادری است که در این رابطه برنامه ی غذایی اولین راه حلی است که به ذهن می رسد ولی جالب است بدانید که فصل تولد نوزاد در باهوش بودنش نقش دارد.
حمام کردن نوزاد

زمان مناسب حمام کردن نوزاد پس از تولد


نوزاد تازه متولد شده به دلیل تغییر محیط زندگی و شرایط به زمان نیاز دارد تا خود را با محیط جدید وفق دهد، بنابراین حمام کردن نوزاد در ساعات اولیه پس از تولد خطرناک است و ممکن است مشکلاتی را برای نوزاد ایجاد کند.
نوزاد باهوش

چگونه یک نوزاد باهوش به دنیا بیاوریم ؟


همه پدر و مادرها علاقه دارند نوزاد باهوش داشته باشند، پژوهشگران در تحقیقات جدیدی که انجام داده اند صحبت کردن با جنین را یکی از راه های به دنیا آمدن نوزاد باهوش می دانند.
تغذیه در بارداری

بدترین تغذیه در بارداری


تغذیه در بارداری اصلی ترین عامل داشتن کودکی سالم و به دور از بیماری هاست. مادران باردار هم تاثیر تغذیه سالم را در خود خواهند دید پس باید خوردنی ها و نخوردنی های دروان بارداری را بشناسید.
جلوگیری از بارداری

بهترین راه جلوگیری از بارداری چیست؟


بهترین راه جلوگیری از بارداری چیست؟ وازوکتومی یا قرص های جلوگیری؟ راستی بعداز وازوکتومی امکان بارداری وجود دارد؟ چه قرصی برای چه کسی در جلوگیری از بارداری موثر است؟
شلوار بارداری

نکاتی که باید درمورد شلوار بارداری بدانید


شلوار بارداری و جنس آن برای سلامت زنان باردار بسیار اهمیت دارد. بهترین نوع شلوار بارداری به توجه به فصول مختلف و همچنین زمان مناسب پوشیدن شلوار بارداری را در ادامه بخوانید.
مشکلات رایج بارداری

مشکلات رایج بارداری و راههای درمان آن


مشکلات رایج بارداری شامل خاک خوری و ترشحات واژن در دوران بارداری و بدتر از همه سوزش سر دل و ترش کردن دلایلی دارد که نگران کننده نیستند و با رعایت نکاتی قابل رفع و کاهش هستند.
هفته آخر بارداری

هفته آخر بارداری چه کار کنم؟


هفته آخر بارداری تغذیه و عادات مناسبی را دارد که مادر برای آمادگی قبل از زایمان حتما باید آنها را انجام دهد. طرز خوابیدن و تغذیه هفته ی آخر بارداری و آمادگی قبل از زایمان طبیعی و سزارین شامل...
خطرات بارداری

خطرات بارداری پشت سر هم


خطرات بارداری های مکرر و با فاصله زمانی کوتاه برای مادر گاهی سنگین و جبران ناپذیر است . فاصله بین دو بارداری برای سلامت مادر از اهمیت خاصی برخوردار است. نکاتی در این زمینه را در ادامه می خوانید.
زمان دقیق بارداری

زمان دقیق بارداری با تیک تیک ساعت


شاید خیلی از خانم ها ندانند که زمان دقیق بارداری آنها در ساعت خاصی از شبانه روز که فقط مختص آنهاست اتفاق می افتد. بهترین زمان بارداری به دلایلی که گفته می شود بستگی دارد.