نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آلرژی

علائم بروز آلرژی در تابستان


آلرژی واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن به عوامل مختلف است .یکی از مسائلی که برخی از مردم با آن در فصل تابستان، مواجه می شوند، آلرژی فصل تابستانه است.
آپاندیس

علت آپاندیس چیست؟


آپاندیس زایده کرمی شکلی است که از اولین قسمت روده بزرگ به نام سکوم منشاء می گیرد .در این بخش از نمناک با علل و علائم و راه های درمان آپاندیس آشنا شوید.
برونشیت

نشانه های انواع برونشیت و راه های درمان آنها


برونشیت به آماس و التهاب گذرگاه هوا بین بینی و ریه ها گفته می شود. این بیماری به نای و نایژه ها آسیب می رساند. نایژه ها، لوله های هوا هستند که از آنها هوا از ریه ها وارد و خارج می شود.برونشیت می تواند حاد (استمرار کم) یا مزمن (استمرار طولانی) باشد.
خمیازه

علت اصلی خمیازه کشیدن چیست


محققان بر این باورند که در هنگام خمیازه، جریان خون در ناحیه گردن، سر و صورت افزایش پیدا می کند و هوای خنک وارد شده به بدن باعث کاهش دمای مایع مغزی-نخاعی و خون می شود.
کیسه صفرا

علت برداشتن کیسه صفرا چیست؟


خوشبختانه کیسه صفرا عضوی از بدن می باشد که اگر نباشد اختلالی در ادامه زندگی ایجاد نمی کند. از دست دادن آن حتی نیازی به تغییر دادن رژیم غذایی هم ندارد.
فشار خون

فشار خون به صورت طبیعی باید چند باشد


در طول روز و عمر هر فرد میزان فشار خون متغیر است بطوریکه در زمان فعالیت ، فشار خون افزایش می یابد و درهنگام استراحت افت می کند. اما در افراد بیمار حتی در زمان استراحت نیز فشار خون از حد طبیعی بالاتر و یا پایین تر است.
بی خوابی

کشف ژن های خطر ساز برای بی خوابی


مشکل در به خواب رفتن، بیدار شدن مکرر در خلال شب همراه با ناتوانی یا اشکال در به خواب رفتن مجدد، بیدارشدن خیلی زود در صبح و خوابی که باعث تجدید قوا نشود را بی خوابی گویند.
تیغ هاشور

بیماری های ناشی از تیغ هاشور


یک متخصص بیماریهای عفونی، نسبت به امکان انتقال ویروس اچ آی وی ایدز از طریق ابزار های آرایشی نظیر تیغ هاشور و وسایل استریل نشده در آرایشگاه ها هشدار داد.