نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

واریکوسل

بیماری واریکوسل و درمان آن


واریکوسل ،اتساع و پیچ خوردگی غیرطبیعی شبکه وریدی (سیاهرگی) بالای بیضه ها است. شیوع آن زیر 10 سال نادر است ولی در بالغین جوان 15٪ و در مردان نابارور 20 تا 40٪ می باشد.
کلسیفیکاسیون

کلسیفیکاسیون چگونه به وجود می آید


کلسیفیکاسیون عبارت است از جمع شدن کلسیم در یکی از بافت های بدن. این وضعیت بصورت طبیعی در بافت استخوانی روی داده موجب تشکیل استخوان میشود.بصورت بیمارگونه در بافتهای نرم ممکن است این مشکل بروز کند مانند کلسیفیکاسیون مفاصل یا تاندون .
سلامتی کودکان

شایع ترین نشانه های بیماری در کودکان


با دیدن بعضی از نشانه های بیماری کودکان بخصوص در دو سه ماه اول تولد ، مثل خستگی غیر عادی ، گیجی و منگی ، از دست رفتن توجه و اشتها ، بیقراری غیر عادی ، اضطراب غیر عادی ، عصبانیت غیر عادی و رنگ پریدگی بلافاصله با پزشک تماس بگیرید .
هورمسیس

در مورد هورمسیس چه میدانید؟


هورمسیس برای تنظیم کردن عملکرد بعضی از سلول ها مثل سلول های آندوتلیال عروقی و همچنین فشار خون، رادیکال های آزاد نقش مهمی را ایفا می کنند.
خارش

دلیل جالب خارش پوست


خارش یک حس ناخوشایند است که فرد را متمایل به خاراندن می کند. این حس یکی از شایع ترین شکایات پوستی است و گاهی آن قدر شدید می شود که خواب و آرامش را از فرد می گیرد. شدت خارش گاهی به حدی است که بیمار با خاراندن های مکرر، بدنش را زخم می کند.