برو به :
گراتن مرغ

طرز تهیه گراتن مرغ


گراتن یک نوع تکنیک تهیه غذاست که رویه غذا با پودرسوخاری و پنیر رنده شده طلایی و برشته میشود. در ادامه دستور تهیه گراتن مرغ بسیار خوشمزه را می خوانید.
خوراک باقلا بادمجان

طرز تهیه خوراک باقلا بادمجان یونانی


خورش یونانی خوشمزه حاوی باقلا، بادمجان، کدو سبز، فلفل قرمز، سیب زمینی و زیتون سیاه که با پنیر خرد شده سرو می شود. در ادامه با دستور پخت خوراک باقلا بادمجان یونانی همراه ما باشید.
جوجه ایتالیایی

طرز تهیه جوجه ایتالیایی


یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین غذاها در میان خانواده های که به مسافرت آخر هفته میروند جوجه کباب می باشد که در این بخش از غذاهای خارجی دستور تهیه جوجه ایتالیایی را آموزش خواهیم داد.
کیم چی غذای کره ای

طرز تهیه کیم چی غذای کره ای


کیم چی سرشار از ویتامین A ، B و C است اما بزرگترین فایده آن در قسمت تخمیر آن است. بعد از تخمیر یک باکتری سالم در غذا بوجود می آید که “لاکتوباسیلی” نامیده می شود.
کیک برنجی کره ای

طرز تهیه کیک برنجی کره ای


کیک برنجی کره ای یک غذای بسیار آشنا و دل انگیز می باشد. هر وقت مناسبت خاصی پیش می آید اولین چیزی که کره ای های قدیمی تر در آشپزخانه هایشان طبخ می کنند قطعا کیک برنجی است.
برنج قرمز

طرز تهیه برنج قرمز


برنج قرمز که در چین به عنوان غذا مصرف می شود، برنج قرمز از خانواده منوکولین ها که دارای کوآنزیم HMG «لواستاتین» که باعث کاهش فعالیت آنزیمهای بازدارنده می شود.
گراتن گل کلم

طرز تهیه ی گراتن گل کلم


گراتن یک نوع تکنیک تهیه غذاست که رویه غذا با پودرسوخاری و پنیر رنده شده طلایی و برشته میشود .
بریانی هندی

طرز تهیه بریانی هندی


بریانی هندی یکی از غذاهای معروف هندوستان است که با برنج و گوشت طبخ شده و علاوه بر هندوستان با روشی تقریباً مشابه در کشورهای عربی و جنوب شرقی آسیا نیز تهیه می شود. ریشه کلمه "Biryani" از کلمه "بریان" زبان فارسی گرفته شده است.
رولت مرغ

طرز تهیه رولت مرغ


رولت مرغ غذایی آسان و مناسب مهمانی ها می باشد که در این مطلب برای شما طرز تهیه رولت مرغ بدون فر را در نظر گرفته ایم.
آنچیلادای مرغ

طرز تهیه آنچیلادای مرغ


آنچیلادای مرغ از غذاهای مکزیکی بسیار معروف است. و به عنوان یک وعده اصلی و یا به عنوان یک پیش غذا می توانید میل نمایید.
ژیگو فرانسوی

طرز تهیه ژیگو فرانسوی


خوراک ژیگو ، غذایی گوشتی است که از گوشت گوسفند یا گوساله جوان تهیه می شود. ژیگو را با نمک، سبزی معطر و سیر طبخ می کنند.
پاستای نواری

طرز تهیه پاستای نواری


پاستا به خمیر سفتی گفته می شود که در فرم های مختلف در انواع و اقسام غذاها به خصوص از نوع ایتالیایی مورد استفاده قرار می گیرد؛ در ضمن این خمیر با توجه به شکل و فرم آن به زبان ایتالیایی نامگذاری شده است. با دستور پخت پاستای نواری همراه ما باشید.
کبه برنجی

طرز تهیه کبه برنجی


کبه یک غذای عربی است وبسیار ظاهر زیبا و جالبی دارد با وجود اینکه جز غذاهای سرخ کردنی محسوب میشود ولی در هنگام سرخ کردن مقدار خیلی کمی روغن جذب میکند. دستور پخت کبه برنجی را در آشپزخانه نمناک بیاموزید.
اسکالوپ مرغ به سبک ایتالیایی

طرز تهیه اسکالوپ مرغ به سبک ایتالیایی


می توانید این غذا را با پوره های مختلف و سالاد ها سرو کنید، حتی می توانید بجای جعفری از ریحان یا ترخان استفاده کنید که عطر متفاوتی را به غذا می دهند. در ادامه با دستور طبخ اسکالوپ مرغ به سبک ایتالیایی همراه آشپزخانه نمناک باشید.