نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

چشم

اختلال چشمی دژنراسیون ماکولا چیست؟


برای افراد مبتلا به اختلال دژنراسیون ماکولا درمان دارویی وجود ندارد،ولی برای پیشگیری از پیشرفت آن درمان هایی شامل مواد معدنی و یا ویتامین ها پیشنهاد می شود که بسیار مفید است .
کلسیم

کلسیم چه تاثیری بر سلامت قلب دارد؟


کلسیم نقش حیاتی بر روی قلب دارد، انقباضات قلب تحت تأثیر ورود و خروج کلسیم به سلول های قلبی صورت می گیرد. به طوری که با ورود کلسیم به داخل سلول آن را منقبض کرده و با خروج آن، سلول به حالت استراحت برمی گردد.
 پاستیل

آیا پاستیل ها غضروف های شما را بازسازی می کنند؟


اخیرا در فضای مجازی اخباری مبنی بر غضروف سازی پاستیل ها منتشر شده است، لازم به ذکر است گفته شود چنین موضوعی صحت و پشتوانه علمی ندارد و افراد با تکیه بر این شایعات در فضای مجازی سلامتی خود را به خطر نیندازند.
گرفتگی گلو

علت گرفتگی گلو در زمان ناراحتی


احساس توده در گلو معمولاً در افرادی بوجود می آید که تحت فشار روحی هستند و تنگی نفس در حقیقت بروز اِشکال در تنفس است که بسته به علت آن، می تواند هنگام دم یا بازدم یا هر دو باشد.
زینک

خواص بی نظیر زینک برای سلامت بدن


زینک ماده ای است که کمبود آن در بدن نشانه هایی را ایجاد می کند. روی بر سلامتی پوست، مو، دندان و ناخن ها اثر می گذارد و سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
ریسپریدون

آشنایی با داروی “ریسپریدون” و عوارض آن


از جمله تاثیرات و موارد مصرف ریسپریدون می توان به برطرف کردن افکار غیر عادی و از بین بردن فکرهای وسواسی اشاره نمود و در کودکان نیز “ریسپریدون” برای بیش فعالی یاد می شود.
منوتروپین

اشکال دارویی “منوتروپین” و عوارض آن


منوتروپین در درمان ناباروری زنان استفاده می شود.“منوتروپین” سبب تحریک بلوغ فولیکولی بتاخیر افتاده و از سرگیری میوز تخمک و آغاز پارگی فولیکول تخمدان قبل از تخمک گذاری می شود.