نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آستیگماتیسم

آستیگماتیسم” چیست ؟ چه راهی برای درمان دارد؟


“آستیگماتیسم” حالتی است که چند تا از دیوپترهای چشم کرویت خود را از دست داده است.وقتی اشیای دور را به صورت تار، پر چین و چروک و درهم می بینید، نه تنها اعصابتان به هم می ریزد، بلکه گاهی دچار سردرد، خستگی و ریزش اشک هم می شوید.
بیماری کرون

بیماری کرون چیست و چه علائمی دارد؟


بیماری کرون یک عارضه التهابی در روده بزرگ است که موجب التهاب سطح پوششی سیستم گوارش میشود, ممکن است افراد در سنین کودکی و بزرگسالی به آن مبتلا شوند.
فاویسم

بیماری فاویسم را بیشتر بشناسید


فاویسم یک بیماری ارثی خونی است که به علت کمبود یکی از آنزیم های گلبول قرمز ایجاد میشود, بیماران فاویسم حساسیت شدید به باقلا دارند.
دیابت

خطر گرما برای دیابتی ها


بیماران دیابتی بیش از افراد سالم در معرض خطر ابتلا به مشکلات و بیماری های ناشی از افزایش دمای هوا هستند و به منظور آن که در این فصل، دچار مشکل جدی نشوند باید چند توصیه ضروری را به کار بندند.
رسوب زدایی رگهای قلب

درمان های خانگی برای رسوب زدایی رگهای قلب


بسته شدن رگ ها مشکلاتی را برای سلامتی به وجود می آورد مثل بیماری های قلبی و حتی حمله قلبی یا سکته مغزی. بنابراین رسوب زدایی رگهای قلب امری ضروری برای داشتن بدنی سالم است.
بیماری لایم

علائم و راههای درمان بیماری لایم را بشناسید


بیماری لایم عبارت است از یک بثور پوستی که پس از هفته ها یا ماه ها، علائم آن بر روی دستگاه عصبی مرکزی، دستگاه قلب و عروق و مفاصل اثر می گذارد. این بیماری یک بیماری محدود است و معمولاً بدون درمان برطرف می شود.
سرطان کولون

12 شماره برای آنکه هرگز سرطان کولون نگیرید


سرطان کولون یکی از اصلی ترین علل مرگ و میر در کشورهای مدرن است پس خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ هرکسی را تهدید می کند نبابراین بهتر است بدنمان را در مقابل این نوع بیمار خطرناک ایمن سازیم.
آگرانولوسیت ها

مهمترین علایم آگرانولوسیت ها چیست؟


آگرانولوسیت ها نوعی از گلبول های سفید هستند که از سلول های بینادی میلوئیدی منشاء گرفته ویک هسته چند قسمتی با سیتوپلاسمی دانه دار دارند. همه انواع آگرانولوسیت ها در دفاع غیر اختصاصی بدن نقش دارند.