دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

الکل

عوارض و بیماریهای مصرف الکل


اکثر ما می دانیم که وقتی کتاب مقدس چیزی را برای انسان حرام کرده حتما فلسفه ای در آن وجود دارد مانند الکل که عامل مرگ نیم میلیون نفر در جهان است و تحقیقات نشان داده خطر ابتلا به 7 سرطان را به همراه دارد.
تبخال زدن

چرا تبخال می زنیم؟ + درمان


حتماً دیده اید که بعضی افراد تا دچار استرس و اضطراب می شوند یا تب می کنند فوراً گوشه لب شان زخمی ظاهر می شود که به آن تبخال می گویند،اما دلیل تبخال زدن چیست و چطور می شود آن را درمان کرد؟
سوزش ادرار

داروهای خانگی برای درمان سوزش ادرار


سوزش ادرار یا دیزوری خود یک بیماری نیست اما می تواند نشانه ی بیماری های دیگر باشد، شایع ترین علت این ناراحتی در خام ها عفونت باکتری های مجاری ادراری است و در آقایان اورتریت و شرایط خاص پروستات است.
سرطان

سرطان هایی که با چاقی می آیند


چاقی و اضافه وزن خطرهای زیادی به همراه دارد از جمله این خطرها سرطان است،مانند سرطان کبد،معده،تخمدان،کیسه صفرا و ... اما میتوانیم با کاهش اضافه وزن خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهیم و مراقب سلامتی بدن خود باشیم
فلج معده

بیماری فلج معده و راه های مراقبت از آن


فلج معده یا همان گاستروپارزی،یک بیماری طولانی مدت است که معده نمی تواند از راه طبیعی تخلیه شود به این معنا که غذا از طریق معده آهسته تر حرکت می کند و منجر به علائمی چون تهوع،استفراغ،کاهش وزن،تمایل به رفت و آمد و... می شود
کبد

علایم کبد آسیب دیده کدامند؟


کبد (جگر ) نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به عهده دارند و همچنین کبد اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیر ممکن است.
درمان وسواس

بهترین راه درمان وسواس فکری


اگر چند بار دستتان را شسته اید اما هنوز نگرانید که کثیف هستند،اگر برای اینکه مطمئن شوید در ماشین یا خانه را بسته اید باید چند بار آنها را امتحان کنید،دچار وسواس هستید،اما چه راهی برای درمان وسواس مناسب است؟چگونه می توان وسواس را درمان کرد؟
سکته قلبی

زنگ خطرهای بدن قبل از سکته قلبی


سکته قلبی عامل مرگ و میر عده زیادی از مردم است، اما می توان با دقت در نشانه های هشداری قبل از سکته از وقوع حوادث تلخ جلوگیری کرد.
آرنج

بیماری آرنج تنیس بازان چیست و چه درمانی دارد؟


آرنج تنیس بازان یک بیماری بسیار شایع است که هر ساله میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد، اما درمان هایی طبیعی برای از بین بردن درد این بیماری وجود دارند که از آن جمله می توان به زنجبیل، ماساژ و انجام تمرینات تخصصی اشاره کرد.