پیشگیری و بیماریها

التهاب معده
التهاب معده یکی از شایع ترین بیماری های گوارشی است که علل و درمان های گوناگونی دارد.در این مطلب با درمان های طبیعی این مشکل گوارشی آشنا می شوید.
آزمایش های مردان

آزمایش های لازم و حیاتی برای مردان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
انجام آزمایش های درست در زمان مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که یک مرد می تواند برای سلامت خود انجام دهد. این روند باعث تشخیص زودهنگام بیماری های احتمالی و راه درمان ساده تر می شود.
درد کف پا

علت “درد کف پا” چیست و بهترین درمان برای آن کدام است؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
درد کف پا یکی از دردهای آزاردهنده ای است که علل مختلفی برای بروز آن وجود دارد که در این مطلب به صورت کامل به آنها اشاره میکنیم و درباره درمان “درد کف پا” صحبت میکنیم.
زنبور عسل

مزایای شگفت انگیز گرده زنبور عسل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گرده زنبور عسل ویتامین ­ها، مواد معدنی، پروتئین، چربی­ ها، آنزیم ­ها و اسید­های چرب فراوانی دارد و از آن در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.
تماشای زیاد تلویزیون

عوارض تماشای زیاد تلویزیون در سالمندان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
به گفته محققان، تماشای زیاد تلویزیون در کنار فعالیت های بدنی کم برای سالمندان به شدت مضر بوده و موجب تسریع ریسک بیماریهای قلبی و ناتوانی در راه رفتن می شود .
تند غذا خوردن

مضرات باورنکردنی تند غذا خوردن بر بدن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مطالعات گوناگون نشان داده است که که با شتاب غذا خوردن می تواند منجر به اضافه وزن و دیابت نوع 2 شود. آنان تاکید کردند که تند غذا خوردن چاقتان می کند .
کودک

زمان تشخیص بیماری مادرزادی قلب کودکان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عدم تشخیص به موقع و آشنایی با علایم بیماری مادرزادی قلب کودکان و به دنبال آن درمان به موقع و مناسب از عمده ترین علل آسیب رسانی جدی و گاه مرگ این کودکان و نوزادان می شود.
سوزش معده

خطر مرگ زودرس با استفاده از داروهای سوزش معده

زمان مطالعه : 5 دقیقه
محققان دریافتند افرادی که از داروهای سوزش معده استفاده می کنند، ممکن است در معرض خطر مرگ زودرس و انواع مختلفی از بیماری ها قرار بگیرند.
کمبود استروژن

عوارض کمبود استروژن در زنان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کمبود استروژن می تواند مشکلات مختلفی را برای اعضای مختلف بدن ایجاد کند در این بخش از نمناک با این عوارض برای سلامتی آشنا می شوید.
بیماری لژیونر

بیماری لژیونر خطری جدی برای زنان خانه دار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بیماری لژیونر به دلیل تجمع باکتری ها در پشت سینک های آشپزخانه، سرویش بهداشتی و حمام، شیر آلات بهداشتی به وجود آید پس خانم های خانه دار باید همواره مراقب این بیماری باشند.
تشخیص پارکینسون

تشخیص زودهنگام پارکینسون از روی اشک چشم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
محققان روشی جدید برای شناسایی زودهنگام بیماری پارکینسون بدست آوردند ، تشخیص پارکینسون با بررسی اشک چشم که در نوع خود یافته ای ارزشمند است.
درمان آپنه خواب

بهترین درمان طبیعی آپنه خواب کودکان و بزرگسالان + دستور

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آپنه خواب چیست و چه علائمی دارد ؟ با دانش و آگاهی کافی در این مورد نوبت به نسخه درمانی می رسد ، برای درمان آپنه خواب اگر راهی قطعی و بدون عوارض می خواهید باید از روش های خانگی استفاده کنید.
کاهش شنوایی

کاهش شنوایی با سشوار کشیدن و فشار خون بالا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کاهش شنوایی تاثیر مستقیم بر کیفیت زندگی افراد می گذارد. توانایی شما در ارتباط با دیگران را محدود میسازد، موجب ایجاد سوء تفاهم و گوشه گیری در شما میشود و مانع شنیدن اصواتی میشود که به زندگی شما معنا و لذت می دهند.
دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل برای پریود شدن و باز شدن قاعدگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر شما دوست ندارید از داروهای شیمیایی برای باز کردن قاعدگی استفاده کنید ، می توانید از ” زنجبیل برای پریود شدن ” استفاده کنید .
بیماری آلزایمر

تاثیر ماساژ در بهبود بیماری آلزایمر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پژوهشگران دریافتند ماساژ سر و صورت، «بی قراری» را در بیماری آلزایمر به شدت کاهش می دهد و باعث بهبود این بیماری می شود.