نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

قارچ انگشتان پا

چرا برخی افراد دچار قارچ انگشتان پا می شوند؟


بی توجهی به بهداشت و سلامت پوست باید برای تمام اعضای بدن جدی انجام شود . قارچ انگشتان پا و زخم هایی که گاها بین انگشتان پا ایجاد می شوند دلایل داخلی و بیرونی دارند که باید از انها جلوگیری کرد.
آلوپورینول

تاثیرات داروی “آلوپورینول” و عوارض آن


استفاده اصلی آلوپورینول در بیماری نقرس است و هدف از استفاده این دارو در نقرس کاهش سطح اسید اوریک است. “آلوپورینول” در درمان حملات حاد نقرسی استفاده نمی شود. استفاده این دارو در نقرس مزمن است و می تواند از بروز حملات نقرسی پیشگیری کند.
آزیترومایسین

هر آنچه که باید از داروی “آزیترومایسین” بدانید


آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک است که با باکتریها مقابله می کند. “آزیترومایسین” در درمان انواع عفونت های باکتریایی از جمله عفونت های مجاری تنفسی ، عفونت های پوست،التهاب گوش میانی، عفونت های تناسلی بدون درگیری کلامیدیایی و التهاب غیر گونوکوکی پیشابراه استفاده می شود.
آسیکلوویر

اطلاعات کامل دارویی در رابطه با “آسیکلوویر


از آسیکوویر برای درمان تبخال و زونا استفاده می کنند. نام دیگر آن «زوویراکس» است. “آسیکلوویر” یک داروی ضد ویروس مطرح است که برای درمان بیماریهای ویروسی به خصوص هرپس ویریده (عامل ایجاد تبخال) به کار می رود
آمپی سیلین

عوارض مصرف “آمپی سیلین” در دوران بارداری


“آمپی سیلین” یک آنتی بیوتیک رایج است . از این آنتی بیوتیک در درمان عفونت های گوناگون باکتریایی نظیر عفونت گوش میانی ، سینوزیت ، و پوست ، بافت نرم ، دستگاه تنفس ، و دستگاه ادراری استفاده می شود.
آموکسی سیلین

عوارض و درمان های “آموکسی سیلین


“آموکسی سیلین” یکی از آنتی بیوتیک های خانواده پنی سیلین است که به صورت کپسول تولید می شود. این دارو باعث تخریب یا توقف رشد بعضی از باکتری ها می شود و برای درمان چند نوع بیماری عفونی تجویز می شود، اما به طور کلی تاثیری در درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر بیماری های ویروسی ندارد.
آب گرم یا سرد

آب گرم یا سرد؟ کدام برای سلامتی خطرناک است؟


مایه حیات است و فواید بسیاری برای بدن دارد اما ممکن است گاهی در ایجاد مشکلات جسمی و بیماری ها نقش داشته باشد به خصوص اگر در مورد اینکه آب گرم یا سرد بنوشیم نکات مهم را ندانید.
آلبومین

آلبومین” بر کجای بدن تاثیر می گذارد ؟


عموماً “آلبومین” به گروهی از پروتئینهای محلول در آب گفته می شود اما در بدن انسان از نظر کاربرد و مقدار یکی از مهمترین پروتئین های درون پلاسما بوده و جزو پروتئین هایی است که گلیکوزیله نمی شود.
کمبود اکسیژن

علائم سوء کمبود اکسیژن در بدن


کمبود اکسیژن در بدن می تواند به طور ناگهانی در نتیجه مصرف برخی داروها یا یک حمله آسم شکل بگیرد، یا با گذشت زمان به واسطه مشکلات قلبی یا بیماری های ریوی، ایجاد شود.
آرتروز

آموزش ساخت پماد ضد آرتروز در خانه


آرتروز یا استئوآرتریت، شایع ترین بیماری التهاب مفاصل است. در این بیماری غضروف مفصل صدمه دیده و کم کم از بین می رود. آرتروز ممکن است هر مفصلی را درگیر کند.