نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

هورمسیس

در مورد هورمسیس چه میدانید؟


هورمسیس برای تنظیم کردن عملکرد بعضی از سلول ها مثل سلول های آندوتلیال عروقی و همچنین فشار خون، رادیکال های آزاد نقش مهمی را ایفا می کنند.
خارش

دلیل جالب خارش پوست


خارش یک حس ناخوشایند است که فرد را متمایل به خاراندن می کند. این حس یکی از شایع ترین شکایات پوستی است و گاهی آن قدر شدید می شود که خواب و آرامش را از فرد می گیرد. شدت خارش گاهی به حدی است که بیمار با خاراندن های مکرر، بدنش را زخم می کند.
کبد چرب

خطر جدی سیگار برای مبتلایان به کبد چرب


بیماران با کبد چرب بدانند برای اینکه در آینده دچار بیماری قلبی و عروقی و سکته های مغزی و قلبی نشوند، باید همین امروز اقدام کنند و سیگار خود را هر چه زودتر خاموش کنند.
 تنبلی چشم

تنبلی چشم و راه درمان آن


در تنبلی چشم ممکن است چشم ظاهر غیرطبیعی مشهودی پیدا نکند. تنبلی چشم زمانی ایجاد می شود که که اعصاب بین مغز و چشم به خوبی تحریک نشوند. در نتیجه مغز بیشتر یک چشم را تحریک می کند و منجر به ضعیف شدن بینایی چشم دیگر می شود
هیدروسفالی

بیماری هیدروسفالی چیست؟


هیدروسفالی بیماری است که هم در کودکان دیده می شود هم در بزرگسالان. هیدروسفالی کودکان عموما ژنتیک بوده یا نتیجه تکامل ناقص سیستم عصبی جنین است.
اشک‌ ریزش

همه چیزدرباره اشک ریزش چشم


اشک ریزش به علت افزایش اشک به دنبال تولید غیرطبیعی آن، التهابات داخل و خارج چشمی، کونژنکتیویت، انسداد سیستم تخلیه اشک ، قرار گرفتن در نور شدید، باد، دود سیگار و شرایط هیجانی ایجاد می شود.