دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آنفولانزای طیور

پیشگیری و راه های مقابله با آنفلو آنزای طیور


بیماری آنفولانزای طیور یکی از بیماریهای واگیردار تنفسی ویروسی طیور است که دارای قدرت انتشار سریع می باشد،عامل آن ویروسی متعلق به خانواده اورتومیکسوویروسها (Orthomyxoviridae) می باشد و همه انواع آن در طیور،متعلق به تیپ A ویروس آنفلوانزا است.
سیستم ایمنی بدن

راه هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن


عوامل متعددی وجود دارد که باعث می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن دچار اختلال شود، استرس،فشارهای روحی و غیره عواملی هستند که سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند.
قی چشم

علت قی کردن چشم ها چیست؟


افزایش ترشحات زردرنگ در گوشه داخلی چشم (قی چشم) به خودی خود آسیب رسان نیست، بلکه علامتی است که در مورد بیماری های چشمی هشدار می دهد.
ورم شکم

چه چیزهایی باعث ورم شکم میشود


گاهی اوقات ممکن است اندازه دور کمر در برخی افراد بدون اضافه وزن افزایش پیدا کند و شکم متورم شود که این حالت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.
کمبود ویتامین A

راه حل جلوگیری از کمبود ویتامین A


کمبود ویتامین A در بدن ابتدا به دو صورت نمود پیدا می کند. اختلال در سیستم بینایی و خشکی پوست و باعث کاهش حساسیت شبکیه می شود و استفاده از برنامه غذایی متنوع، متعادل و متناسب با سن و جنس راه حل این مسأله است.
درمان سریع تبخال لب

درمان سریع تبخال لب


از علت تبخال لب تا درمان آن ، اگر به دنبال درمان سریع تبخال لب هستید و میخواهید هرچه سریعتر از این عارضه خلاص شوید با روش های مطرح شده در این مطلب همراه ما باشید.
سیگار

مرگ زودهنگام افراد دیابتی با سیگار


سیگار یکی از ابزارهایی است که شخص با مصرف آن دچار انواع بیماریها، سرطانها و در نتیجه مرگ تدریجی میشود اما جالب است بدانید افراد مبتلا به دیابت که سیگار میکشند احتمال مرگشان نسبت به افراد دیگر بیشتر است!
سرطان حنجره

سرطان حنجره از تشخیص اولیه تا درمان


تست غربالگری برای سرطان حنجره وجود ندارد و فقط باید نسبت به علائم اولیه این بیماری آگاهی داشت تا با پیگیری سریع و تشخیص زودهنگام، موفق به درمان موثر این بیماری شویم.