نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

کبد

رابطه نحوه غذا خوردن با ابتلا به کبد چرب


افزایش تمایل افراد جامعه به استفاده از غذاهای آماده و استفاده از روغن ها مخصوصا روغن های اشباع از یک سو و تغییر الگوهای زندگی و عادات نادرست غذا خوردن از سوی دیگر، موجبات ابتلای به کبد چرب را فراهم می آورد.
سنگ مثانه

سنگ مثانه و روش های درمان آن


سنگ مثانه به توده های سخت معدنی موجود در مثانه گفته می شود. سنگ های مثانه زمانی ایجاد می شوند که مواد معدنی در ادرار غلیظ متبلور می شوند. این حالت زمانی رخ می دهد که نمی توانید مثانه را بطور کامل تخلیه کنید.
فشارخون

کنترل فشار خون با رژیم غذایی


مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم، منیزیم و کلسیم در بهبود فشارخون بسیار موثر است و مصرف کم مواد غذایی حاوی سدیم و چربی های اشباع موجب کاهش فشار خون خواهد شد.
مالش چشم

عوارض مالش چشم در هنگام خستگی


مالش چشم ها با توجه به میزان نیروی وارد شده می تواند به آسیب دیدن رگ های خونی منجر شود و در نتیجه آن، قرمزی شدید چشم ها را تجربه کنید.
 مسواک

روش استریل کردن مسواک


طبق یک مطالعه جدید بسیاری از بیماری های ویروسی، باکتریایی و عفونی خطرناک از طریق مسواک هایی که در حمام و یا سرویس های بهداشتی نگهداری می شوند، به راحتی شیوع پیدا می کنند.
افسردگی

عوارض جبران ناپذیر در خوددرمانی افسردگی


احساس افسردگی و غمگین بودن، واکنش طبیعی بدن به مشکلات و فقدان های زندگی است. گاهی این احساس به یک بعد از ظهر جمعه خلاصه می شود اما زمانی که این حس چند روز یا چند هفته به درازا بکشد، شما دچار بیماری افسردگی شده اید.
سرطان حنجره

گرفتگی طولانی مدت صدا و سرطان حنجره


خشونت در صدا بدون علت و برای طولانی مدت را می توان شایع ترین علامت بروز سرطان حنجره دانست و استعمال سیگار، مصرف بیش از حد الکل و نیز تماس با مواد شیمیایی و برخی ویروس ها زمینه ساز ابتلا به این بیماری بیان کرد.