نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سیگار

مرگ زودهنگام افراد دیابتی با سیگار


سیگار یکی از ابزارهایی است که شخص با مصرف آن دچار انواع بیماریها، سرطانها و در نتیجه مرگ تدریجی میشود اما جالب است بدانید افراد مبتلا به دیابت که سیگار میکشند احتمال مرگشان نسبت به افراد دیگر بیشتر است!
سرطان حنجره

سرطان حنجره از تشخیص اولیه تا درمان


تست غربالگری برای سرطان حنجره وجود ندارد و فقط باید نسبت به علائم اولیه این بیماری آگاهی داشت تا با پیگیری سریع و تشخیص زودهنگام، موفق به درمان موثر این بیماری شویم.
سالمندان

کم خوابی و بدخوابی در سالمندان و درمان آن


خواب ناکافی و نامناسب به تدریج باعث بروز اختلالات جسمی و روانی در سالمندان خواهد شد و همچنین مغز با سرعت بیشتری به سوی تحلیل پیش می رود و احتمال بروز افت ظرفیت عصبی_شناختی و آلزایمر بیشتر می شود.
بیماری های مفصلی

شیوع بیماری های مفصلی در خانم های ایرانی


آمار نشان داده متأسفانه خانم های ایرانی به ویژه خانه دارها که بیشتر سر پا هستند و مرتب خم و راست می شوند بیشتر دچار بیماری های مفصلی از جمله آرتروز و رماتیسم می شوند.
عفونت واژن

رابطه لباس و عفونت واژن چیست؟


بیماری های زنانه از جمله عفونت های قارچی واژن یکی از دلایل مراجعه ی زنان به پزشکان می باشد،اما دلیل این عفونت ها چیست؟یکی از دلایل آن لباس تنگ و غیربهداشتی و مرطوب است که موجب عفونت های زنان می شود.
وزوز گوش

با 5 مواد غذایی از وزوز گوش جلوگیری کنید


شاید خیلی از افراد وزوز گوش داشته باشند،برای تسکین و کاهش دادن وزوز گوش باید علت آن را دانست و آن را درمان کرد،تغذیه نقش مهمی در درمان آن دارد که می توانیم با 5 مواد غذایی آن را درمان کنیم
کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا را با طب سنتی درمان کنید


شاید خیلی از افراد سنگ کیسه صفرا داشته باشند و دنبال راهی برای درمان آن، یکی از راه های درمان طب سنتی است که با مصرف آب و بعضی از گیاهان می توان باعث نابودی سنگ کیسه صفرا شد.
خس خس سينه

علت خس خس سینه چیست؟


خس خس سینه یا نفس کشیدن با صدا نشان دهنده سختی تنفس است که اغلب در اثر تنگی راه های تنفسی یا انسداد ناکامل آن ها رخ می دهد.