نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

بیماری

عجیب و غریب ترین بیماری های دنیا + عکس


همین حالا، روی این کره خاکی آدم هایی زندگی می کنند که به برخی از نادرترین و عجیب ترین بیماری ها مبتلایند و عاجز و درمانده به دنبال درمانی برای آنها می گردند.
هیپوترمی

نشانه های هیپوترمی یا کاهش دمای بدن


هیپوترمی یا کاهش دمای بدن اساسا به ناتوانی بدن در تولید گرما یا نرخ پایین تولید گرما گفته می شود که در صورت عدم رسیدگی می تواند مشکل آفرین باشد.
دیسک کمر

علائم دیسک کمر و درمان آن


در برخی از بیماران،علایم بیماری دیسک کمر حالت مزمن پیدا می کند و تا ماهها و یا حتی سالها بیمار بصورت دوره ای با علایم بیماری دست و پنجه نرم می کند.
درد پشت زانو

علت درد پشت زانو و درمان آن


درد پشت زانو گاهی اوقات به تدریج و در طول زمان به وجود می آید و نشانه یک بیماری زمینه ای است و گاهی نیز ناگهانی و به دلیل مصدومیت رخ می دهد.
فشار خون

چرا گرفتن فشار خون در عصر معتبر نیست؟


فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می شود تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد.بهترین زمان برای گرفتن فشار خون صبح است یا عصر؟
دل‌ پیچه

خلاصی از دل پیچه با درمان طب سنتی


ریفلاکس یا همان برگشت اسید معده به مری علاوه بر سوزش معده، دل پیچه و دل درد ایجاد می کند و می تواند یک بیماری مجزا یا به دلایلی مثل پرخوری و مصرف انواع خوراکی ها در مدت زمانی کوتاه باشد.
شکستگی استخوان

شکستگی استخوان با چاقی شکمی در مردان


چاقی شکمی در مردان نه تنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد،بلکه یک عامل خطرساز در تحلیل بافت استخوانی و شکستگی استخوان در مردان است.