تیروئید

چند مواد غذایی مناسب برای تیروئید


تیروئید یک غده شبیه بال پروانه است که جلوی گردن قرار گرفته است. این غده هورمون تیروکسین (T4) و تری یدو تیرونین (T3) تولید و به داخل خون ترشح می کند. این هورمون ها سرعت کار و تولید انرژی را در بدن عهده دار هستند.
روزهای امتحان

روزهای امتحان و نکته های طلایی تغذیه


اگر می خواهید فرزندانتان این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارند باید به لحاظ روحی، روانی در این دوران شرایط مناسبی فراهم کرده و به وعده های غذایی و نوع غذای مصرفی در روزهای امتحانات آنها بیشتر توجه کنید.
سس مایونز

از تاریخچه پیداش سس مایونز چه میدانید؟


سس یکی از چاشنی های محبوب غذاهاست که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. این نوع چاشنی به تنهایی مورد استعمال قرار نمی گیرد و در حقیقت به صورت مایع و یا نیمه جامد برای افزودن طعمی هرچه دلچسب تر و ظاهری زیباتر به غذاها مورد استفاده قرار می گیرد
هندوانه

خواص باورنکردنی دانه های هندوانه


هندوانه این میوه ی خوشمزه و آبدار که برای فصل تابستان بسیار مناسب است و دانه های آن هم سرشار از ویتامین و برای درمان برخی بیماری ها بسیار مفید است .
خواص آووکادو

خواص آووکادو ، معجزه ی جوانی و زیبایی


با دنیای خواص آووکادو آشنا شوید ، آووکادو بخورید تا عمر طولانی و قلبی سالم داشته باشید . با مصرف میوه و ماسک آووکادو پوستتان را مثل جوان 20 ساله زیبا و صاف نگاه دارید.
خواص تخمه کدو

از خواص تخمه کدو چه میدانید؟


وقتی کدو تنبل می‏ خورید، تخمه های آن را دور نریزید. این تخمه‏ ها علاوه بر مزه‏ ی خوبی که دارند، برای سلامتی نیز بسیار سودمندند.
کافئین

عوارض پنهان اعتیاد به کافئین


بدون چند فنجان قهوه در روز دوام نمی آورید؟ قهوه بسیار خوشمزه است اما درگیر چرخه ی نا سالم مصرف کافئین شدن اصلا ایده ی خوبی نیست .
عسل

عسل قویترین ضد عفونی کننده طبیعی در دنیا


بریدگی، خراش، آفت، گلودرد و ...، در همه این موارد بدن نیاز به ضدعفونی شدن دارد. اگر به دنبال یک ضدعفونی کننده طبیعی میگردید " عسل " قوی ترین ضدعفونی کننده طبیعی دنیاست.
میوه ها

میوه های مخصوص آقایان و خانم ها


مردان وقتی میوه می خورند به فکر سلامتی و زنان وقتی میوه میل می کنند، به فکر زیبایی و جوانی پوست هستند. به همین علت است که میوه های مردانه و زنانه جدا شده اند.
معجون هویج

معجون هویج ، شفا بخش همه ی درد ها + طرز تهیه


هویج را خیلی ها به عنوان تقویت کننده ی چشم ها می شناسند، ولی هویج علاوه بر تقویت چشم، خواص فراوان دیگری دارد که در این بخش قصد داریم تا شما را با خواص هویج بیشتر آشنا کنیم.
مواد غذایی

مواد غذایی خِنگ کننده را بشناسید


اگر می خواهید عملکرد مغزتان رو به افزایش باشد و روز به روز هم بیشتر شود، باید از مصرف گروهی از مواد غذایی پرهیز کنید و آنها را به رژیم غذایی تان راه ند هید مثل خیلی از میان وعده های غذایی مانند چیپس و پفک، شیرینی و همینطور فست فودهای لذیذ و خوشمزه در گروه غذاهای کم ارزش قرار می گیرن
خنگ شدن

با این خوردنی ها خنگ شدن شما حتمی است!


خنگ شدن حقیقتی است که با بی توجهی به تغذیه برای هرکسی رخ می دهد پس فکر نکنید این واژه تنها یک اصطلاح است که بدون ریشه در طول روز شاید بارها در توصیف خودتان یا فردی دیگر بر زبان می آورید.