دوران قاعدگی

بایدها و نبایدهای خوردنی دوران قاعدگی


دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره های زندگی هر خانمی است و به طور معمول خانم ها را یک هفته در ماه درگیر می کند . رعایت اصول تغذیه مناسب در این دوران مهم است.
داشتن خواب راحت

هله هوله هایی برای داشتن خواب راحت


داشتن خواب راحت یعنی تاثیرات بیشماری دارد از طرفی بی خوابی هم عوارضی خطرناک برای فرد به همراه خواهد داشت پس با یک تغذیه مناسب این نیاز مهم بدن را به خوبی تامین کنید.
خواص ماهی

خواص ماهی” را بدانید تا سالم بمانید


هدف از این همه دقت در تغذیه و مراقبت از بدن چیست ؟ واضح است که سلامتی ، زیبایی و افزایش طول عمر ، نکاتی که تمام آن ها را می توانید در میان “خواص ماهی” و فواید روغن آن بیابید.
تیروئید

چند مواد غذایی مناسب برای تیروئید


تیروئید یک غده شبیه بال پروانه است که جلوی گردن قرار گرفته است. این غده هورمون تیروکسین (T4) و تری یدو تیرونین (T3) تولید و به داخل خون ترشح می کند. این هورمون ها سرعت کار و تولید انرژی را در بدن عهده دار هستند.
روزهای امتحان

روزهای امتحان و نکته های طلایی تغذیه


اگر می خواهید فرزندانتان این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارند باید به لحاظ روحی، روانی در این دوران شرایط مناسبی فراهم کرده و به وعده های غذایی و نوع غذای مصرفی در روزهای امتحانات آنها بیشتر توجه کنید.
سس مایونز

از تاریخچه پیداش سس مایونز چه میدانید؟


سس یکی از چاشنی های محبوب غذاهاست که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. این نوع چاشنی به تنهایی مورد استعمال قرار نمی گیرد و در حقیقت به صورت مایع و یا نیمه جامد برای افزودن طعمی هرچه دلچسب تر و ظاهری زیباتر به غذاها مورد استفاده قرار می گیرد
هندوانه

خواص باورنکردنی دانه های هندوانه


هندوانه این میوه ی خوشمزه و آبدار که برای فصل تابستان بسیار مناسب است و دانه های آن هم سرشار از ویتامین و برای درمان برخی بیماری ها بسیار مفید است .