نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سردرد‌

سردرد های بیش از 72 ساعت را جدی بگیرید


سردرد هایی که بیشتر از 72 ساعت طول بکشد و درمان آن به بیش از 14 روز طول بکشد، می تواند خطر آفرین باشد. همچنین لازم به ذکر است که داروهای میگرن خطرناک بوده و مردم باید از مصرف خودسرانه آن ها جدا خودداری کنند.
آرتروز

نسخه طب سنتی برای درمان دردهای آرتروز


کاهش درد آرتروز و تسکین التهاب زانو با روشهایی طبیعی پیشنهادی است برای افرادی که درمان غیر دارویی را ترجیح می دهند. نداشتن عوارض جانبی و نتیجه ی بهتر از مزیت های این روش است.
سلامت قلب

تضمین سلامت قلب با ورزش و ویتامین D


بیشتر کارشناسان عوامل خطر اصلی بیماریهای غیر واگیر بخصوص بیماری های قلبی وعروقی رادرجهان مرتبط با تغذیه نادرست و فعالیت بدنی کم می دانند.بدون شک علت عمده ابتلا به بیماریهای قلبی شیوه نامناسب زندگی از جمله تغذیه نامناسب است.
سرماخوردگی

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک در سرماخوردگی


سرماخوردگی بیماری شایعی است که سالانه 3تا4 بار به آن دچار می شویم.بسیاری از سرماخوردگی ها ویروسی بوده و مصرف آنتی بیوتیک در این موارد نادرست و آسیب رسان خواهد بود.
انحراف چشم

انحراف چشم کودکان چگونه درمان می شود


علاوه برتنبلی چشم که یکی از شایع ترین مشکلات چشم برای کودکان محسوب می شود انحراف چشم کودکان را هم نباید نادیده گرفت. طبق نظر متخصصان، با پیگیری های بموقع و مناسب می توان از بروز این مشکل جدی چشم پیشگیری کرد.
درد زیر دنده چپ

درد زیر دنده چپ نشانه چیست


بیماری های مختلفی مانند مشکلات گوارشی، سنگ کلیه، التهاب بافت، آسیب، و یا حتی یک حمله ترس، وجود دارند که همگی می توانند علت درد در زیر قفسه سینه باشند. مهم است که هرگز از هیچ نوع درد زیر دنده ها چشم پوشی نکنید.