نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

پای پرانتزی

علت و درمان پای پرانتزی


درجات خفیف پرانتزی شدن در اطفال شایع است. که اگر تغییر شکل ایجاد شده تا پایان دوران کودکی اصلاح نشده باشد نیاز به درمان دارد.
روده

این علائم در روده نشانه بیماری نیست !


اگر شما نگران تنبل شدن روده هایتان در ساعات خواب و زمان سفر هستید یا اینکه نفخ صبحگاهی علاوه بر نگران کردن، کلافه تان هم می کند، این مطلب را بخوانید.
لیموترش

لیموترش قویتر از شیمی درمانی


محققان بر این باورند که لیموترش قادر است از تومورهای بدخیم و خطرناک جلوگیری کرده و از بدن محافظت کند،لیمو ترش محصولی معجزه گر در نابودی سلول های سرطانی است.
 دستگاه گوارش

علایم اختلالات گوارشی را بشناسید


غذاهایی که می خوریم و سبک زندگی که داریم، تعیین کننده سلامت دستگاه گوارش ما است. اگر پیرو قوانین اصولی باشیم، می توانیم عملکرد صحیح سیستم گوارش مان را به خوبی حفظ کنیم.
تپش قلب

تغییر تپش قلب و پیش بیی مرگ در افراد مسن


در صورتی که تپش قلب نامنظم باشد ضربان قلب خیلی سریع یا خیلی کند می شود و یا ریتم نامنظم پیدا می کند،این اتفاق ریسک مرگ افراد مسن را در طول چهار سال بعد پیش بینی میکند.
عصبانیت

اثرات منفی عصبانیت بر سلامت کبد


خشم و عصبانیت از بدترین رفتارهای انسان است که باعث بروز بیماری هایی مانند مشکلات کبد، درد در نواحی مفاصل، معده، کیسه صفرا، اسهال و گرفتگی عضلات در افراد می شود.
زیاد دستشویی رفتن

علت زیاد دستشویی رفتن چیست؟


زیاد دستشویی رفتن آدم را کلافه می کند،اما دلیل این بیرون روی زیاد چیست؟عواملی که باعث می شوند تا فرد به دفعات بیشتری نیاز به دفع ادرار داشته باشد را در این گزارش بررسی کرده ایم.
افسردگی

تاثیر تغذیه سالم بر کاهش علائم افسردگی


محققان نشان داده اند افرادی که از رژیم غذایی مدیترانه ای که حاوی آجیل، بنشن، میوه جات، و سبزیجات است پیروی می کنند، احتمال ابتلا به افسردگی در آنها کمتر است .
چیکار کنیم امسال سرما نخوریم؟

چیکار کنیم امسال سرما نخوریم؟


شرکت داروسازی دکتر عبیدی اقدام به اجرای کمپینی کرده که در آن فرهنگ پیشگیری و رعایت بهداشت در موارد سرماخوردگی را در اختیار مردم عزیز قرار می دهد.
دیابت پوست

بلای دیابت روی پوست شما


دیابت پوست یکی از مشکلات بیماران مبتلا به دیابت است که به دلیل ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن رخ میدهد.
کبودی استخوان

دلایل و نشانه های کبودی استخوان و درمان آن


کبودی استخوان جزء جدیی ترین و دردناک ترین اختلالات است، کبودی استخوان معمولاً در طول چند ماه بهبود می یابد اگرچه کبودی استخوان وسیع تر، زمان طولانی تری ادامه پیدا می کند.
کمبود ویتامین

کمبود این ویتامین ها موجب سردرد میشود


اگر جزو افرادی هستید که به سردرد های مزمن مبتلا هستید , بهتر است بدانید کمبود برخی ویتامین ها باعث سردرد میشود و میتوانید با مصرف ویتامین سردردتان را کاهش دهید.