نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

طب سنتی

حفظ سلامت کبد و معده با طب سنتی


از نظر طب سنتی عضوی که بیشترین مشارکت را با سردرد دارد معده می باشد که عدم تعادل اخلاط در آن به طور ثانویه موجب سردرد می گردد.در صورت وجود سوءمزاج در معده محصول خوبی تحویل کبد داده نمی شود.
خطرات استخر

خطرات آب استخر بر سلامت بدن به ویژه بانوان


شنا کردن و رفتن به استخر یکی از دلچسب ترین سرگرمی ها در گرمای تابستان است. آن قدر که خیلی از خانم ها و به خصوص دخترخانم های جوان تابستان شان را با برنامه ریزی برای رفتن به استخرهای شنا طی می کنند.
دارو

مصرف همزمان این دو دارو سبب مرگ می شود


مصرف همزمان دو داروی مترونیدازول و الگزیرها که باعث گرگرفتگی، افزایش ضربان قلب، تپش قلب، تهوع، استفراغ و در موارد شدید مرگ ناگهانی می شود، خطرناک است.
آلرژی

علائم بروز آلرژی در تابستان


آلرژی واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن به عوامل مختلف است .یکی از مسائلی که برخی از مردم با آن در فصل تابستان، مواجه می شوند، آلرژی فصل تابستانه است.
آپاندیس

علت آپاندیس چیست؟


آپاندیس زایده کرمی شکلی است که از اولین قسمت روده بزرگ به نام سکوم منشاء می گیرد .در این بخش از نمناک با علل و علائم و راه های درمان آپاندیس آشنا شوید.
برونشیت

نشانه های انواع برونشیت و راه های درمان آنها


برونشیت به آماس و التهاب گذرگاه هوا بین بینی و ریه ها گفته می شود. این بیماری به نای و نایژه ها آسیب می رساند. نایژه ها، لوله های هوا هستند که از آنها هوا از ریه ها وارد و خارج می شود.برونشیت می تواند حاد (استمرار کم) یا مزمن (استمرار طولانی) باشد.
خمیازه

علت اصلی خمیازه کشیدن چیست


محققان بر این باورند که در هنگام خمیازه، جریان خون در ناحیه گردن، سر و صورت افزایش پیدا می کند و هوای خنک وارد شده به بدن باعث کاهش دمای مایع مغزی-نخاعی و خون می شود.
کیسه صفرا

علت برداشتن کیسه صفرا چیست؟


خوشبختانه کیسه صفرا عضوی از بدن می باشد که اگر نباشد اختلالی در ادامه زندگی ایجاد نمی کند. از دست دادن آن حتی نیازی به تغییر دادن رژیم غذایی هم ندارد.