نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آسیکلوویر

اطلاعات کامل دارویی در رابطه با “آسیکلوویر


از آسیکوویر برای درمان تبخال و زونا استفاده می کنند. نام دیگر آن «زوویراکس» است. “آسیکلوویر” یک داروی ضد ویروس مطرح است که برای درمان بیماریهای ویروسی به خصوص هرپس ویریده (عامل ایجاد تبخال) به کار می رود
آمپی سیلین

عوارض مصرف “آمپی سیلین” در دوران بارداری


“آمپی سیلین” یک آنتی بیوتیک رایج است . از این آنتی بیوتیک در درمان عفونت های گوناگون باکتریایی نظیر عفونت گوش میانی ، سینوزیت ، و پوست ، بافت نرم ، دستگاه تنفس ، و دستگاه ادراری استفاده می شود.
آموکسی سیلین

عوارض و درمان های “آموکسی سیلین


“آموکسی سیلین” یکی از آنتی بیوتیک های خانواده پنی سیلین است که به صورت کپسول تولید می شود. این دارو باعث تخریب یا توقف رشد بعضی از باکتری ها می شود و برای درمان چند نوع بیماری عفونی تجویز می شود، اما به طور کلی تاثیری در درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر بیماری های ویروسی ندارد.
آب گرم یا سرد

آب گرم یا سرد؟ کدام برای سلامتی خطرناک است؟


مایه حیات است و فواید بسیاری برای بدن دارد اما ممکن است گاهی در ایجاد مشکلات جسمی و بیماری ها نقش داشته باشد به خصوص اگر در مورد اینکه آب گرم یا سرد بنوشیم نکات مهم را ندانید.
آلبومین

آلبومین” بر کجای بدن تاثیر می گذارد ؟


عموماً “آلبومین” به گروهی از پروتئینهای محلول در آب گفته می شود اما در بدن انسان از نظر کاربرد و مقدار یکی از مهمترین پروتئین های درون پلاسما بوده و جزو پروتئین هایی است که گلیکوزیله نمی شود.
کمبود اکسیژن

علائم سوء کمبود اکسیژن در بدن


کمبود اکسیژن در بدن می تواند به طور ناگهانی در نتیجه مصرف برخی داروها یا یک حمله آسم شکل بگیرد، یا با گذشت زمان به واسطه مشکلات قلبی یا بیماری های ریوی، ایجاد شود.
آرتروز

آموزش ساخت پماد ضد آرتروز در خانه


آرتروز یا استئوآرتریت، شایع ترین بیماری التهاب مفاصل است. در این بیماری غضروف مفصل صدمه دیده و کم کم از بین می رود. آرتروز ممکن است هر مفصلی را درگیر کند.
گوش

در گوش کودکان قطره نریزید


به گفته متخصصان، قطره گوش نه تنها در زمینه درمان عفونت گوش کمک کننده نخواهد بود، بلکه موجب بدتر شدن وضعیت بیمار می شود.