برو به :
برهنه‌ شدن در عزاداری

حکم شرعی لطمه زنی، علم کشی و برهنه شدن در عزاداری


همزمان با فرارسیدن محرم ، شیعیان در سراسر جهان، در مساجد، تکایا و حسنیه ها اقدام به برگزاری عزای حسینی می کنند که در این میان ممکن است عموم مخاطبان به لحاظ شرعی با سؤالات و مسائل گوناگونی چون حکم برهنه شدن در عزاداری و ...مواجه شوند.
دیدن موی دختر در خواستگاری

دیدن موی دختر در خواستگاری اشکال دارد؟


در مراسم خواستگاری یکی از نکاتی که خانواده ها اصولا به آن توجه خاصی دارند رعایت اصول شرعی است اما یک سوال که دیدن موی دختر در خواستگاری توسط مرد جایز است یا نه؟
قمه زدن

نظر رهبر انقلاب در مورد قمه زدن و محرم الحرام


قمه زدن خلاف و یک بدعت است. رهبر انقلاب در سخنرانی هایشان از فضیلت عزاداری در ماه محرم الحرام و گریه بر سیدالشهدا فرمودند و از کارهایی که مردم را به یاد خداوند و دین نزدیک می کند نام بردند.
فاصله زن و مرد در نماز

فاصله زن و مرد در نماز فرادا و جماعت


در خواندن نماز فاصله زن و مرد چقدر باید باشد؟ آیا رعایت تقدم و تاخر ضروری است؟ آیا زن و مرد در یک ردیف می توانند نماز بخوانند؟ آیا نماز خواندن زن در صف جلوتر از مردان ،باعث باطل شدن می شود؟
نزدیکی

حکم نزدیکی در دوران قاعدگی


نزدیکی و رابطه زناشویی در دوران قاعدگی احکام و نکاتی را در اسلام دارد که براساس سوالات رایج درمورد چگونگی رابطه زناشویی و رابطه مقعدی در این دوران پاسخ داده شده است.
 هدیه حرام

دادن چه نوع هدیه ای حرام می باشد؟


یکی از زیباترین ابزاری که روابط و تعاملات جوامع انسانی را در بر می گیرد و تعریف مشخصی از این روابط ایجاد می کند دادن هدیه به همدیگر است. اما برخی از این هدایا حرام هستند. از این رو، روایات و آموزه های دینی بر هدیه دادن توصیه و تاکید دارند.
احکام زناشویی

احکام پرسوال جنسی و زناشویی


احکام زناشویی در دسته بندی های مجزا از نظر اسلام و فتوای مراجع تقلید بررسی می شود که یکی از سوالات رایج زوجین در این رابطه معطوف به نوعی از نزدیکی پربحث است که در این قسمت پاسخ داده شده است.
صیغه قبل از عقد

صیغه قبل از عقد صحیح است یا غلط؟


صیغه قبل از عقد به عقیده ی برخی برای داشتن فرصت شناخت بین دختر و پسر جاری می شود و باور همه ی ما این است که صیغه ی محرمیت قبل از عقد لازم است.
کتک زدن شوهر

کتک زدن شوهر حق مسلم زن!


آیا زن می تواند در مقابل خشونت همسرش مقابله به مثل کند؟ آیا می تواند شوهر خود را کتک بزند؟ حکم شرعی کتک زدن شوهر توسط زن چیست؟ مرد در چه زمانی می تواند همسر خود را تنبیه کند؟پاسخ شرعی این سوالات را می توانید در این بخش مطالعه کنید.