برو به :
کاشت ناخن

حکم شرعی کاشت ناخن و مژه


این روزها در دنیای مد کاشتن ناخن و اکسنشن مژه در بین خانم ها بسیار رواج پیدا کرده که در ادامه احکام مراجع تقلید را در این خصوص میخوانید.
اسپرم اهدایی

احکام شرعی اسپرم اهدایی و لقاح مصنوعی


یکی از راههای درمان نازایی و ناباروری استفاده از روش اسپرم اهدایی و لقاح خارج از رحم است. در این رابطه سوالات شرعی بسیاری پرسیده شده بود که مراجع تقلید به صورت اجمالی به آنها پاسخ دادند.
نماز اهل سنت

تفاوت وضو و نماز اهل سنت و شیعه


تفاوت بارزی که در نماز اهل سنت با اهل تشیع دیده می شود بسته بودن دستهای سنی ها در هنگام نماز است ، به گفته ی یکی از مجتهدان در چند بخش از وضو و ذکرهای نماز هم این تفاوت وجود دارد.
شیربها

حکم گرفتن شیربها از نظر فقهی


یکی از رسومی که میان عده ای از مردم رواج داشته و همچنان نیز دارد، درخواست شیربها از داماد است، ممکن است حکم گرفتن آن برای برخی افراد روشن نباشد در این گزارش به چند مورد آن از نظر فقهی اشاره شده است.
مراسم ترحیم

حکم شرعی حضور دختران در مراسم ترحیم


مسلمان شیعه نباید خودسرانه عمل کند و از پیش خود حکمی را کم و زیاد کند.توجه به احکام شیعیان و دانستن پاسخ سوالات شرعی در همه موضوعات از قبیل مراسم ترحیم و عزاداری می تواند آگاهی بیشتری را نصیب مسلمانان کند.
سجده سهو

در کدام موارد سجده سهو را باید به جای آورد؟


یکی از ارکان نماز دانستن شکیات و نحوه برطرف کردن آنها است.یکی از راههای برطرف کردن ایرادهای نماز انجام سجده سهو است که نمازگزار باید بعد از اتمام نماز خود آن را به جای بیاورد.
اعمال رابطه زناشویی

ثواب و گناهها در اعمال رابطه زناشویی


اهمیت برقراری رابطه جنسی سالم در میان توصیه های قرآنی و فرمایشات معصومین کاملا به چشم می خورد . مهمترین اعمال رابطه زناشویی مربوط به اعمالی است که انجام آنها جزو مستحبات ، مکروهات و حرام ها هستند.
قبله در فضا

قبله در فضا به کدام جهت است؟


نماز خواندن در فضا و شرایطی که هیچگونه سکونی ندارد به کدام سمت می باشد و چگونه می توان قبله را در فضا تعیین نمود؟سوالی که فضانوردان مسلمان با آن مواجه هستند.