دیگران چه می خوانند..؟
واجبات نماز

آشنایی با واجبات نماز


واجبات نماز بعضی کارهای مستحب هستند که مسلما دانستن واجبابت مهم تر است که در این مطلب با آنها کامل آشنا میشوید.
قاعدگی

حکم قاعدگی زنان در ماه مبارک رمضان


قاعدگی یک امر طبیعی در زنان است و خداوند خود دستور داده که زنان در این روزها روزه نگیرند ولی پذیرش قاعدگی در ماه رمضان برای زنان قدری دشوار است.
مسواک زدن

مسواک زدن در ماه رمضان چه حکمی دارد


مسواک زدن در حال روزه از نظر مراجع عظام تقلید اشکالی ندارد، ولی نباید گذاشت آب یا خمیر دندان به حلق برسد، که در غیر این صورت روزه اش باطل می شود.
شیربها

حکم گرفتن شیربها از نظر فقها


حکم گرفتن شیر بهااز نظر فقها در کشور ما که امروزه در برخی مناطق رایج است، عبارت است از پولی که داماد قبل از ..... ..آوا - این است که گرفتن شیربها در ازدواج، توجیه شرعی ندارد .
کاشت ناخن

حکم شرعی کاشت ناخن و مژه


این روزها در دنیای مد کاشتن ناخن و اکسنشن مژه در بین خانم ها بسیار رواج پیدا کرده که در ادامه احکام مراجع تقلید را در این خصوص میخوانید.
اسپرم اهدایی

احکام شرعی اسپرم اهدایی و لقاح مصنوعی


یکی از راههای درمان نازایی و ناباروری استفاده از روش اسپرم اهدایی و لقاح خارج از رحم است. در این رابطه سوالات شرعی بسیاری پرسیده شده بود که مراجع تقلید به صورت اجمالی به آنها پاسخ دادند.
نماز اهل سنت

تفاوت وضو و نماز اهل سنت و شیعه


تفاوت بارزی که در نماز اهل سنت با اهل تشیع دیده می شود بسته بودن دستهای سنی ها در هنگام نماز است ، به گفته ی یکی از مجتهدان در چند بخش از وضو و ذکرهای نماز هم این تفاوت وجود دارد.
شیربها

حکم گرفتن شیربها از نظر فقهی


یکی از رسومی که میان عده ای از مردم رواج داشته و همچنان نیز دارد، درخواست شیربها از داماد است، ممکن است حکم گرفتن آن برای برخی افراد روشن نباشد در این گزارش به چند مورد آن از نظر فقهی اشاره شده است.