برو به :
احکام زناشویی

احکام پرسوال جنسی و زناشویی


احکام زناشویی در دسته بندی های مجزا از نظر اسلام و فتوای مراجع تقلید بررسی می شود که یکی از سوالات رایج زوجین در این رابطه معطوف به نوعی از نزدیکی پربحث است که در این قسمت پاسخ داده شده است.
صیغه قبل از عقد

صیغه قبل از عقد صحیح است یا غلط؟


صیغه قبل از عقد به عقیده ی برخی برای داشتن فرصت شناخت بین دختر و پسر جاری می شود و باور همه ی ما این است که صیغه ی محرمیت قبل از عقد لازم است.
کتک زدن شوهر

کتک زدن شوهر حق مسلم زن!


آیا زن می تواند در مقابل خشونت همسرش مقابله به مثل کند؟ آیا می تواند شوهر خود را کتک بزند؟ حکم شرعی کتک زدن شوهر توسط زن چیست؟ مرد در چه زمانی می تواند همسر خود را تنبیه کند؟پاسخ شرعی این سوالات را می توانید در این بخش مطالعه کنید.
تفاوت دیه زن و مرد

تفاوت دیه زن و مرد از نگاه اسلام


اسلام حقوق زنان و مردان را در همه موارد به جز دیه برابر دانسته است. اما تفاوت دیه زن و مرد از نظر اسلام در چه چیزی است و نظر ائمه و فقها در این رابطه چه می باشد؟
احکام شکستن دل

عاقبت دل شکستن در اسلام


احکام و کفاره شکستن دل کسی در قرآن و احادیث معصومین گفته شده است که طبق انها اگر دل کسی را شکستی حتی اگر دنیا را هم به او ببخشی گناه تو کم نمی شود.
ازدواج سفید

استفتائات از مراجع درباره ازدواج سفید


ازدواج سفید که این روزها آمار رو به رشدی دارد موجب شده است که برخی از دخترها و پسران در این باره به سوالاتی برخورد کنند که آیا ازدواج سفید جایز است یا نه که پاسخ را می خوانید.