برو به :
دعاهای وضو گرفتن

دعاهای وضو گرفتن


در هنگام وضو گرفتن دعاهایی وجود دارد که می توانیم آنها را بخوانیم و هر کدام از اندام ها در هنگام وضو گرفتن دعای خاص خود را دارد که امیرالمومنین (ع ) به ما هدیه داده اند.
کشتن حشرات

حکم شرعی کشتن حشرات و حیوانات دیگر


از نظر دین اسلام کشتن چه حشرات و حیواناتی حایز بوده و گناهی در این باره انسان را در برنمی گیرد و دستورات و سفارش های دین در این باره، چگونه است؟
برهنه‌ شدن در عزاداری

حکم شرعی لطمه زنی، علم کشی و برهنه شدن در عزاداری


همزمان با فرارسیدن محرم ، شیعیان در سراسر جهان، در مساجد، تکایا و حسنیه ها اقدام به برگزاری عزای حسینی می کنند که در این میان ممکن است عموم مخاطبان به لحاظ شرعی با سؤالات و مسائل گوناگونی چون حکم برهنه شدن در عزاداری و ...مواجه شوند.
دیدن موی دختر در خواستگاری

دیدن موی دختر در خواستگاری اشکال دارد؟


در مراسم خواستگاری یکی از نکاتی که خانواده ها اصولا به آن توجه خاصی دارند رعایت اصول شرعی است اما یک سوال که دیدن موی دختر در خواستگاری توسط مرد جایز است یا نه؟
قمه زدن

نظر رهبر انقلاب در مورد قمه زدن و محرم الحرام


قمه زدن خلاف و یک بدعت است. رهبر انقلاب در سخنرانی هایشان از فضیلت عزاداری در ماه محرم الحرام و گریه بر سیدالشهدا فرمودند و از کارهایی که مردم را به یاد خداوند و دین نزدیک می کند نام بردند.
فاصله زن و مرد در نماز

فاصله زن و مرد در نماز فرادا و جماعت


در خواندن نماز فاصله زن و مرد چقدر باید باشد؟ آیا رعایت تقدم و تاخر ضروری است؟ آیا زن و مرد در یک ردیف می توانند نماز بخوانند؟ آیا نماز خواندن زن در صف جلوتر از مردان ،باعث باطل شدن می شود؟
نزدیکی

حکم نزدیکی در دوران قاعدگی


نزدیکی و رابطه زناشویی در دوران قاعدگی احکام و نکاتی را در اسلام دارد که براساس سوالات رایج درمورد چگونگی رابطه زناشویی و رابطه مقعدی در این دوران پاسخ داده شده است.
 هدیه حرام

دادن چه نوع هدیه ای حرام می باشد؟


یکی از زیباترین ابزاری که روابط و تعاملات جوامع انسانی را در بر می گیرد و تعریف مشخصی از این روابط ایجاد می کند دادن هدیه به همدیگر است. اما برخی از این هدایا حرام هستند. از این رو، روایات و آموزه های دینی بر هدیه دادن توصیه و تاکید دارند.