دیگران چه می خوانند..؟
کابوس دیدن

دلیل کابوس دیدن و راه های پیشگیری از آن


کابوس دیدن نشان دهنده ی وضعیت روانی افراد است. اما دلیل تکرار شدن بعضی از کابوس ها چیست؟ چطور می شود از شر این کابوس ها راحت شد؟ 7 توصیه برای پیشگیری از کابوس دیدن در این مطلب بیان شده است.
نور و انسان

کدام رنگ نور موجب شادی انسان می شود؟


رنگ نور و احساسات انسان رابطه ای مستقیم و قوی با یکدیگر دارند ، رنگی از نورهای محیط باعث شادی شما می شود و رنگی دیگر موجب افزاش اشتها از طرفی رنگ هایی تاثیرات منفی به همراه دارند.
خواب

چطور بدون نارضایتی و تنفر زود از خواب بیدار شویم


همه ما دوست داریم وقتی که شب به خواب می رویم یک خواب خوب و عمیقی را تجربه کنیم تا بتوانیم یک صبح خوب ودلچسبی را شروع کنیم. ما در این مطلب به نکاتی اشاره کردیم که میتوانید از مطالعه آن بهره مند شوید.
دروغ و مغز

یک دروغ کوچک و واکنشی بزرگ در مغز


می دانیم که گفتن دروغ و ایجاد تغییراتی در مغز امری ثابت شده است اما اینکه بدانید با هر بار گفتن یک دروغ کوچک چه اتفاقاتی در مغز انسان رخ می دهد جالب خواهد بود.
خلق ادواری

اختلال خلق ادواری یا سیکلوتایمی چیست


خلق ادواری یا سیکلوتایمی به لحاظ علایم، شکل خفیفی از اختلال دوقطبی II است و مشخصه‏اش وجود دوره‏های هیپومانیا و دوره‏های خفیف افسردگی است .مشخصه بیماران دچار اختلال ادواری یا سیکلوتایمی
افسردگی مغز

افسردگی کجای مغز خانه می کند؟


افسردگی مغز را تحت تاثیر خود قرار می دهد و دراین مسئله هیچ شکی نیست اما سوال بسیاری این است که کجای مغز افسردگی می گیرد؟
افسردگی زنان

علایم و روش های درمان افسردگی زنان


زنان به دلیل شرایط ویژه روحی و سبک زندگی خاص، بیش از مردان در مقابل ابتلا به افسردگی آسیب پذیر هستند. ابتلای زنان به افسردگی از دیگر سو افراد دیگر در خانواده را نیز درگیر می کند و لذا توجه به این بخش از مبتلایان به افسردگی حائز اهمیت ویژه است.
حرف زدن در خواب

چرا برخی افراد در خواب حرف می زنند؟


حرف زدن در خواب پدیده ای جالبی است که حتما در میان اطرافیان شما افرادی هستند که این اتفاق را در آنها مشاهده کرده باشید.اما در خصوص علت آن شاید اطلاع زیادی نداشته و نمی دانید دلیل علمی و منطقی این پدیده به واقع چیست؟!
افسردگی

تاثیر افسردگی مادر بر کودک


افسردگی مادر بر رابطه وی با فرزندانش اثرگذار است و مادران افسرده حالات منفی بیشتری دارند و تعاملات مثبت کمتری با فرزندشان برقرار می کنند .