سبزیجات

غذاهایی با کالری منفی


غذا های دارای کالری منفی به غذا هایی اطلاق می گردد که بدن برای هضم و جذب آنها، به صرف مقادیر بالاتری از انرژی در مقایسه با محتوای انرژی موجود در این غذا ها، نیازمند هستند.
ذغال اخته

فواید بی نظیر مصرف ذغال اخته


مصرف روزانه آب ذغال اخته می تواند در کاهش عفونت های تنفسی و همنین افزایش میزان پلاسمای خون مفید و تأثیرگذار باشد. همچنین ...
فواید مصرف ژله

فواید بی نظیر مصرف ژله


ژله از ماده ای به نام ژلاتین تهیه می شود ، این ماده حاوی پروتئین است و مصرف این ماده غذایی حاوی پروتئین و آمینو اسید نقش موثری در استخوان سازی و رشد دارد ، بنابراین مصرف ژله بسیار مفید است.
چاقی-شکمی

خطرناک ترین نوع چاقی


با بزرگ شدن شکم و افزایش نسبت دور کمر به دور باسن بروز نشانه های بیماری قلبی- عروقی شدت می یابد. چاقی شکمی (چاقی سیبی شکل) خطرناک ترین نوع چاقی می باشد.
لیموترش

لیموترش برای کم خونی مفید است


پزشکان توصیه می کنند بدون انجام آزمایش کم خونی افراد نباید اقدام به مصرف قرص های آهن کنند. خوردن آب لیموترش تازه به مقدار زیاد به همراه غذا بسیار مفید برای کم خونی می باشد.
پوست پرتقال

فواید پوست پرتقال برای سلامتی


دانستن خواص میوه هایی که دارای پوست مفیدی هستند خیلی از مواقع می تواند بهترین راه حل برای درمان ما باشد.یکی از این میوه ها که پوستی بسیار پرفایده دارد پرتقال است.
نمک

مضرات مصرف زیاد نمک


در این مطلب در مورد عوارض استفاده زیاد نمک و بروز مشکلاتی چون فشار خون بالا، پوکی استخوان، سرطان معده، آسم، سکته های قلبی و ... و همچنین میزان صحیح مصرف نمک می خوانید.
تاخیر در مرگ

میوه ای برای تاخیر در مرگ


تغذیه رابطه ای مستقیم با سلامتی و به طبع آن افزایش طول عمر و تاخیر در مرگ دارد. در میان میوه های خوشمزه استوایی یکی از همه پرخاصیت تراست که موجب تناسب اندام و سلامت فوق العاده جسم می شود.
جایگزین گوشت و مرغ

بهترین گیاهی های جایگزین گوشت و مرغ


از مضرات مصرف گوشت و مرغ که مطلع میشویم به فکر یک جایگزین گیاهی می افتیم . جایگزین گوشت و مرغ البته با خاصیت تامین پروتئین مورد نیاز بدن به شکلی دیگر یعنی همان منابع طبیعی و گیاهی پروتئین.