چاقی-شکمی

خطرناک ترین نوع چاقی


با بزرگ شدن شکم و افزایش نسبت دور کمر به دور باسن بروز نشانه های بیماری قلبی- عروقی شدت می یابد. چاقی شکمی (چاقی سیبی شکل) خطرناک ترین نوع چاقی می باشد.
لیموترش

لیموترش برای کم خونی مفید است


پزشکان توصیه می کنند بدون انجام آزمایش کم خونی افراد نباید اقدام به مصرف قرص های آهن کنند. خوردن آب لیموترش تازه به مقدار زیاد به همراه غذا بسیار مفید برای کم خونی می باشد.
نمک

مضرات مصرف زیاد نمک


در این مطلب در مورد عوارض استفاده زیاد نمک و بروز مشکلاتی چون فشار خون بالا، پوکی استخوان، سرطان معده، آسم، سکته های قلبی و ... و همچنین میزان صحیح مصرف نمک می خوانید.
تاخیر در مرگ

میوه ای برای تاخیر در مرگ


تغذیه رابطه ای مستقیم با سلامتی و به طبع آن افزایش طول عمر و تاخیر در مرگ دارد. در میان میوه های خوشمزه استوایی یکی از همه پرخاصیت تراست که موجب تناسب اندام و سلامت فوق العاده جسم می شود.
جایگزین گوشت و مرغ

بهترین گیاهی های جایگزین گوشت و مرغ


از مضرات مصرف گوشت و مرغ که مطلع میشویم به فکر یک جایگزین گیاهی می افتیم . جایگزین گوشت و مرغ البته با خاصیت تامین پروتئین مورد نیاز بدن به شکلی دیگر یعنی همان منابع طبیعی و گیاهی پروتئین.
سالم ترین روغن

سالم ترین روغن برای سرخ کردن غذا


حتی الامکان از غذاهای سرخ کردنی پرهیز کنید. در صورت لزوم، برای سرخ کردن از روغن های مایع معمولی(غیر سرخ کردنی) و یا روغن زیتون استفاده کنید.
بیماران سرطانی

تغذیه بیماران سرطانی


محققان به تازگی دریافته اند که سبزیجاتی مثل کلم، گل کلم، بروکلی، خردل سبز و شلغم دارای ترکیبات ضد سرطان هستند و برای بیماران سرطانی مناسب می باشند.
قورمه سبزی

اصول آماده کردن سبزی برای خورش قورمه سبزی


در میان انواع غذاهای ایرانی کمتر غذایی مانند قورمه سبزی وجود دارد که مجموعه ای کامل از تمام مواد مورد نیاز بدن را داشته باشد.یکی از مهمترین اصول تهیه این غذای خوشمزه ، آماده کردن سبزی آن است.
چقدر آجیل بخوریم

در روز چقدر آجیل بخوریم خوبه؟


چقدر آجیل بخوریم تا قلب و بدنی سالم داشته باشیم؟ اگر این موضوع برای شما هم سوال است پس بهتر است به پاسخ و توصیه متخصصان در مورد میزان خوردن آجیل عمل کنید.
خواص گشنیز

خواص گشنیز و فواید عرق و تخم گشنیز برای بدن


از دنیا خواص گشنیز چه می دانید؟ با کدام یک از نسخه های دارویی طب سنتی تخم گشنیز تا کنون درمان شده اید؟ عرق گشنیز را تا چه حد می شناسید؟ گیاهی با خواص درمان سریع درهای معده و دندان تا زیبایی پوست و مو .