نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

فشار چشم

عوارض بالا بودن فشار چشم


افزایش فشار چشم یا آب سیاه بیماری ای است که سبب تخریب عصب بینایی می شود. این بیماری در آغاز هیچ علامتی ندارد ولی می تواند در طول زمان به کاهش بینایی و در نهایت، به نابینایی منجر شود.
کلیه بچه

پسر بچه 6 ساله که کلیه 80 ساله دارد!! + تصاویر


کلیه بچه به طبع باید بافتی هماهنگ با سن بدنی او داشته باشد اما پسربچه ای اهل استاکپورت با وجود سن کمی که دارد کلیه ی او بسیار پیر است ، کلیه ای 74 سال بزرگتر از اعضای دیگر بدنش.
آزمایش

آزمایش غربالگری مهم برای خانم ها


اگر در معرض عوامل خطرساز سرطان ها، دیابت، فشار خون، چربی خون، پوکی استخوان و. . . قرار دارید، باید طبق نظر پزشک از سنین پایین تر و در فواصل کوتاه تر مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرید.
پاکسازی سموم بدن

پاکسازی سموم بدن با روش حمام نمک


یکی از روش های رایج پاکسازی سموم بدن در دنیا حمام نمک است ، وان حمام را با توجه به نکات مهم مطرح شده با آب و نمک و گاهی مواد دیگر پر کنید تا بدین وسیله برخی بیماری ها از شما دور شوند.
عصب واگ

عصب واگ را تحریک کنید و سالم بمانید + روش


عصب واگ چیست و چه وظیفه ای دارد؟ واگ بلندترین عصب مغزی است که تا داخل شکم ادامه دارد پس می توان حدس زد که چه وظیفه ی مهمی دارد ، با تحریک این رگ می توان بسیاری از مشکلات جسمی را رفع کرد.
اوتیسم

پرورش استعداد نهفته کودکان اوتیسم


اوتیسم در طیف اختلالات رشدی قرار می گیرد و معمولا با رفتار های ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می شود. یعنی کودک مبتلا به اوتیسم، به لحاظ توانایی ارتباط برقرار کردن و تکلم با کودکان عادی متفاوت است.
روده سالم

سلامت مغز در گرو تقویت سلامت روده هاست


پژوهشگران در مطالعه ای تازه به نقش مثبت تقویت باکتری های مفید روده پی بردند و تاکید کردند که این باکتری ها امکان مهار و یا کاهش برخی از عوامل منجر به سکته مغزی را فراهم می آورند.