نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

قوز پشتی

درمان قوژپشتی با ورزش


قوز کردن عادت بسیار غلطی است چرا که گذشته از نامناسب بودن وضعیت فیزیکی فرد باعث فشار آمدن به ریه و قلب می شود و همچنین قد فرد را کوتاه تر نشان می دهد.
معده

عوارض جبران ناپذیر مصرف داروهای معده


بسیاری از مشکلات معده با مصرف داروهایی که برای کاهش حالت اسیدیته معده تولید شده اند قابل درمان است اما باید بدانید که این داروها عوارض جانبی زیادی با خود به همراه دارند.
گربه

نوازش گربه ها میتواند شما را بکشد!


آیا شما از آن دسته افرادی هستید که گربه (مخصوصا بچه گربه) را دوست دارید؟ آیا در منزلتان گربه وجود دارد؟ آیا شما می دانید که این حیوان ملوس، ممکن است شما را بیمار کند؟
سردرد

علل بروز سردرد صبحگاهی چیست ؟


سردرد یک ناراحتی کمابیش غیرقابل تحمل است که در هر ساعتی از روز امکان بروز دارد اما عوامل مختلفی در ایجاد سردرد صبحگاهی دخیل هستند.
ایدز

نحوه رفتار مناسب با فرد مبتلا به ایدز


ایدز نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می شود ایدز عمدتاً از طریق آمیزش جنسی (از جمله مقعدی و حتی دهانی) محافظت نشده، انتقال خون آلوده و سرسوزن آلوده و از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی منتقل می گردد.
بیماری اوتیسم

علت بیماری اوتیسم چیست؟


بیماری اوتیسم با تاثیر بر روی مغز کودک، رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن را مختل می کند. علل گوناگونی باعث بروز این بیماری می شود که در این مطلب با این علل آشنا می شوید.
بیماری زبان

بیماری که علامتش روی زبان شماست


با نگاه به زبانتان متوجه چه چیزهایی می شوید؟ نوک زبان قرمز است یا آنکه لایه ی روی زبانتان تکه تکه شده است ؟ با شناخت علائم به بیماری های خفته بدنتان پی ببرید.