نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

گوش

نحوه خارج کردن آب از گوش


ورود آب به گوش بسیار آزاد دهنده است و در صورتی که درمان نشود می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. آب معمول در استخر یا با حمام کردن به گوش وارد می شود.
درد قفسه سینه

هر درد قفسه سینه مشکل قلبی نیست


در اکثر موارد درد قفسه سینه را به بیماری های قلبی نسبت می دهیم ، بیماری قلبی جزئی از بیماری هایی هستند جدی که با ایجاد درد در سینه خود را نشان می دهند ولی درد قفسه سینه فقط به مشکل قلبی خاتمه پیدا نمیکند.
افزایش آهن

راه های سریع افزایش آهن خون


کمبود آهن مشکلی شایع بین افراد است که هم برای کودکان و هم بزرگسالان خطرناک است و باید هرچه سریعتر سطح آهن خون را افزایش داد.
آسپرین

درمان 11 بیماری با مصرف آسپرین


استفاده از آسپرین با دوز پایین در کسانی که دارای بیماری های قلبی و عروقی هستند و دچار سکته قلبی یا مغزی شده اند برای جلوگیری از تشدید این بیماری ها توصیه می شود. اما لازم است اطلاعات لازم در مورد نحوه صحیح مصرف به افرادداده شود .
رعدو برق

تشدید حملات آسم با قرار گرفتن در معرض رعد و برق


افراد مبتلا به آسم بعد از قرار گرفتن در معرض رعدو برق بسیار بیشتر از حالت عادی به اورژانس مراجعه می کنند. دلیلش این است که گرده موجود در گل ها و گیاهان، با فشار ناشی از تغییر هوا پخش می شود و و آلرژن های زیادی را به جریان هوا وارد می کند.
عوارض هدفون

عوارض خطرناک استفاده زیاد از هدفون


افراد علاقمند به موسیقی معمولا به صورت مداوم و طولانی مدت از هدفون و هندزفری استفاده میکنند که بهتر است خطرات و عوارض هدفون برای گوش را بدانند.
میگرن

تشدید حملات میگرنی با لباس های راه راه


کارشناسان اعتقاد دارند زمانی که این افراد الگوهای پارچه سفید و سیاه را می بینند مانند وقتی که نور یا صدای شدید در فضا وجود دارد دچار تشدید علائم میگرن می شوند.
دختر

دختر بچه 7 ساله خون عرق میکند! + عکس


ماجرایی که امروز قصد پرداختن به آن را داریم متعلق به دختری است که به اختلالی بسیار نادر به نام Hematohidrosis مبتلاست و به همین دلیل بدنش به جای عرق کردن خون تراوش می کند.