رنگ غذا

رنگ غذاها با سلامت بدن چه می کنند؟


رنگ غذاهای طبیعی و مصنوعی هر یک به نوعی خطرناک هستند. عوارض مصرف رنگ غذاهای در پخت و پز گاهی موجب ابتلا به بیماری های بسیار خطرناک می شوند. بشناسید و بدانید که چطور رنگ غذا را تشخیص دهید.
گرسنگی

دلایل گرسنگی کاذب


تا به حال برایتان پیش آمده که بدون اینکه میلی به غذا داشته باشید به سراغ یخچال رفته و به دنبال خوراکی خوشمزه باشید؟این احساس ضعف و گرسنگی کاذب چه علتی می تواند داشته باشد؟
تخم مرغ

چرا باید تخم مرغ را درست بپزیم؟


بسیاری از مردم دوست دارند تا خم مرغ خود را به صورت عسلی میل کنند.این در حالی است که باکتری موجود در تخم مرغ با این شیوه پختن از بین نرفته و موجب بیماری می شود.
سرد مزاجها

بخور نخورهای تغذیه سرد مزاجها (سوداوی)


مزاج یا سرد است و یا گرم. مزاج سرد خشک است یا تر که مزاج سرد و خشک را سوداوی و مزاج سرد و تز را بلغمی می نامند. تغذیه سرد مزاجهای سوداوی به خصوص در فصل پاییز برای سلامت جسم و اعصاب بسیار اهمیت دارد.
طب سنتی

بررسی خواص ژله ، قارچ ، چای و بستنی در طب سنتی


تا به حال برایتان پیش آمده که برخلاف باورهای عموم مردم درمورد برخی از غذاها،اخبار جدیدی را شنیده باشید که برخلاف آن بوده و آن را نقض کند؟مانند چای که برخی می گویند مفید بوده و عده دیگر می گویند مضر است.کارشناسان طب سنتی به شما می گویند کدامیک از خواص را باور کنید.
خواص چربی

خواص باورنکردنی چربی برای سلامت بدن


تا پیش از این همیشه از چربی و روغن ها بد گفته ایم و همیشه در جستجوی راهی برای آب کردن آنها در بدن بوده ایم ولی باید بدانید که خواص چربی برای بدن انسان اهمیت خاصی دارد و برای جوانی و سلامت لازم است.
سنگینی بعد از غذا

علت سنگینی معده بعد از غذا


غذا مهم ترین وروردی و خروجی در سیستم گوارش است. گاهی علی رقم کم خوری باز هم احساس سنگینی بعد از غذا به سراغمان می آید و این سنگینی و خواب آلودگی ریشه در مزاج دارد.
ناشتا

مواد غذایی که نباید ناشتا مصرف شوند


ناشتا که هستید هر خوراکی و ماده غذایی را نخورید. برخی ناشتا آب می نوشند و برخی سیب می خورند. مصرف برخی از مواد غذایی در ناشتا باید ترک شوند چرا که به دیواره معده و روده آسیب جدی می رسانند.
نودل

افزایش سکته قلبی و سرطان با مصرف نودل


رشته فرنگی یا همان نودل بدلیل داشتن طعم خوبی و راحتی تهیه آن تبدیل به غذایی شده که اغلب مصرف می شود و به عبارتی جایگزین غذاهای سالم شده است، اما مصرف بی رویه آن موجب افزایش بروز تغییرات متابولیک و بیماری های قلبی و سکته شود.
فروکتوز

فروکتوز معجونی کشنده برای سنگین وزنها


اغلب ما در مورد عوامل دیابت و سکته قلبی آشنایی داریم.قند موجود در غذاها، بویژه اگر فروکتوز داشته باشد محرک اصلی دیابت و بیماری های قلبی است که امروزه در اغلب برنامه های غذایی به وفور یافت می شود.
شیرخشک

هر آنچه در مورد شیرخشک نمی دانید


به طور یقین بهترین غذا برای نوزادان ، شیر مادر است و شیرخشک نمی تواند جایگزین کاملی برای آن باشد.اما دلایل مختلفی وجود دارد که برخی نوزادان را مجبور به تغذیه با شیر خشک و استفاده از انواع آن می کند.
تخم مرغ

تخم مرغ کلسترول را افزایش نمی دهد!


فواید و خواص تخم مرغ برای سلامتی بدن بسیار است ولی باوری در مورد کلسترول تخم مرغ وجود دارد که مانع از مصرف این ماده غذایی غنی برای برخی از افراد می شود. آیا واقعا تخم مرغ کلسترول خون را بالا می برد؟
دوغ

چه دوغی سالم و چه دوغی سرطان زاست؟


دوغ ها ی محلی و پاستوریزه در شرایط خاصی نگهداری می شوند تا به مصرف برسند. برخی معتقدند دوغی که آفتاب خورده بیماری زاست و برخی دیگر بر این باورند که دوغ های محلی که بوی خاصی دارند سرطان زاهستند.
پنیر

درطب سنتی پنیر تازه بهتر است یا پنیر کهنه؟


پنیر مصرفی شما باید با مزاجتان سازگار باشد در غیر اینصورت موجب اختلال در اشتها و دستگاه گوارش شما می شود. خوردن مصلح و مخلفات به همراه پنیر کهنه و تازه موجب چاقی و لاغری خواهد شد.
مواد غذایی خطرناک

این مواد غذایی سالم خیلی خطرناک هستند!


اصلی ترین هدف شما برای استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی داشتن بدن سالم و دوری از بیماری هاست در حالی که بعضی از این مواد غذایی بسیار خطرناک و کشنده هستند و عامل ابتلا به بیماری های جدی می شوند.