نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

زانو درد

تاثیر منفی ترشی بر زانو درد


ترشی جزو چیزهایی است که خیلی از افراد علاقه ی شدیدی به آن دارند و دوست دارن در کنار غذا میل نمایند،ولی متخصصان معتقدند که ترشی زانو درد را بیشتر میکند.
سوزش معده

عوامل تشدید کننده سوزش معده


پرخوری، تند غذا خوردن، خوردن مایعات فراوان همراه غذا، مصرف چای زیاد، چای پررنگ و نوشیدنی های الکلی علت سوزش معده و باعث تشدید آن می شود.
درد زیر شکم

علت درد زیر شکم چیست؟


یکی از شایع ترین درد ها در زنان درد زیر شکم است که علل گوناگونی دارد . در این مطلب با این علت ها آشنا شوید.
بیماری مرموز

کودکی با بیماری مرموز و بدون اسم


کارشناسان اعتقاد دارند نوعی جهش ژنتیکی بسیار پیچیده باعث این بیماری مرموز شده است. واین اختلال به قدری نادر است که کارشناسان هنوز اسمی بر روی آن نگذاشته اند.
سلامت رگ‌ها

حفظ سلامت رگ ها با این 5 خوراکی مفید


در این مطلب چند ماده غذایی طبیعی معرفی می کنیم که بدون ایجاد عوارض جانبی به رفع شدن مسدود شدن رگ های خونی کمک کرده و خون را رقیق و جریان آن را راحت تر می سازد. لطفاً با ما همراه باشید
زخم معده

درمان زخم معده با این مواد غذایی


یکی از مهمترین دلایل ایجاد زخم معده عفونت ناشی از باکتری هلیکوباکترپیلوری می باشد که در این مطلب با چند مواد غذایی که در بهبود این عفونت در معده موثر است آشنا می شویم. .
سرطان سینه

رابطه شیفت کاری شبانه و سرطان سینه


بررسی کارشناسان نشان داد که خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که در شیفت شب کار کرده اند در مقایسه با آنهایی که هرگز در شیف شب کار نکرده اند، هیچ افزایشی نشان نمی دهد.
بیماری آرتروز

درمان آرتروز با تغذیه صحیح


آرتریت روماتوئید (ورم مفاصل) یا آرتروز یکی از شایع ترین بیماری های خود ایمنی است. این بیماری تا 1.3 درصد از جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار می دهد که در این میان، بانوان سهم بیشتری به خود اختصاص می دهند.