کباب کردن گوجه

کباب کردن گوجه باعث سرطان می شود؟


کباب کردن جز اصلی پیک نیک است که با شروع فصل گرما یکی از پرمصرف ترین نوع پخت محسوب می شود.اما در چه شرایطی کباب کردن گوجه و سبزیجات و گوشت خطری برای سلامت انسانها ندارد؟
خواص نعناع برای روزه داران

خواص نعناع برای روزه داران در ماه رمضان


درماه رمضان بدن به دلیل شرایط متفاوت با ایام دیگر با کمبود آب و .. مواجه است که جبران این کمبودها ،نعناع یک گزینه ی عالی است. با خوردن نعناع به داد پوست و کبد و دهها بخش مهم بدنتان برسید.
خواص جو

خواص جو”، آرد و نان جو برای بدن


“خواص جو” به عنوان یکی از غلات سبوس دار در سه بخش خواص آرد جو و خواص نان جو و فواید جو مورد بررسی قرار می گیرد که از برترین خواص این دانه می توان به زیبایی پوست و مو ، سلامت قلب ، جلوگیری ازدیابت و تناسب اندام اشاره کرد.
غذای مانده

غذای مانده چه بلایی سرتان می آورد؟


خوردن غذای مانده علاوه بر ایجاد مسمویت غذایی منجر به ایجاد مشکلی جدی می شود . بیماری و مشکلی که در آن باکتری در حالت غیرفعال زنده می ماند تا اینکه در شرایط مناسب رشد قرار گیرد .
عطش

چگونه عطش را برطرف کنیم؟


احتمالا این خاطره در یک روز گرم از فصلی گرم رقم خورده است؛ تابستان با گرمای طاقت فرسایش، می تواند با تشنگی ضمیمه شود و فصلی غیرقابل تحمل را ایجاد کند.
تغذیه در فصل گرما

6 نکته داغ برای تغذیه در فصل گرما


هنگامی که وقت خوردن غذا می رسد، محیط اطراف را خنک کنید یا در فضای خنک غذا بخورید. غذا خوردن زیر آفتاب در هوای گرم اصلاً مناسب نیست.
غذا خوردن درست

غذا خوردن درست” و نرمال یعنی این


“غذا خوردن درست” و اینکه چگونه نرمال غذا بخوریم را از زبان شخصی بشنوید که برای رسیدن به تناسب اندام و سلامت کامل بدن حدود 10 سال تلاش کرده است .
حلیم

هشدار جدی در مورد خرید حلیم


حلیم پایه ی ثابت سفره های زیبای افطار است. از انجا که در این ماه بایستی بیشتر از ماههای دیگر مراقبت بهداشت و سلامت غذاهای مصرفی باشیم این هشدار جدی در مورد مصرف حلیم را جدی بگیرید.
نکات تغذیه ای روزه داری

نکات تغذیه ای روزه داری فصل تابستان


دانستن نکات تغذیه ای مهم روزه داری به خصوص در فصل گرم تابستان به شما کمک می کند تا با کمترین آسیب جسمی روزه بگیرید و از منافع جسمی و روحی این ماه مبارک بهره مند شوید.
سرخ کردن مواد غذایی

هشدارهای سرخ کردن مواد غذایی


سرخ کردن مواد غذایی با شرایط نادرست می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و افزایش چربی بد خون گردد. به گفته ی متخصصان تغذیه استفاده نادرست از روغن های سرخ کردنی میزان LDL را افزایش می دهد.
تغذیه عروس

تغذیه عروس و داماد روز عروسی


تغذیه عروس و داماد در روز عروسی برخلاف بی توجهی آنها بسیار مهم است . عروس خانمی که به خاطر کارهای زیاد فراموش می کند وعده های غذایی مناسب بخورد باید بداند که زیبایی و شادابی پوستش از بین خواهد رفت.
تغذیه مناسب در روز کنکور

تغذیه مناسب برای کنکوری ها در روز کنکور


سر جلسه کنکور چه بخوریم؟ اصولا اکثر ما سر جلسه کنکور همان کیک و یا دوناتی که در حوزه امتحانی داده می شود را می خوریم و به تست زدن ادامه می دهیم اما روز امتحان کنکور بهتر است از قندهای مصنوعی مصرف نکنیم.