نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آرتروز

نسخه طب سنتی برای درمان دردهای آرتروز


کاهش درد آرتروز و تسکین التهاب زانو با روشهایی طبیعی پیشنهادی است برای افرادی که درمان غیر دارویی را ترجیح می دهند. نداشتن عوارض جانبی و نتیجه ی بهتر از مزیت های این روش است.
سلامت قلب

تضمین سلامت قلب با ورزش و ویتامین D


بیشتر کارشناسان عوامل خطر اصلی بیماریهای غیر واگیر بخصوص بیماری های قلبی وعروقی رادرجهان مرتبط با تغذیه نادرست و فعالیت بدنی کم می دانند.بدون شک علت عمده ابتلا به بیماریهای قلبی شیوه نامناسب زندگی از جمله تغذیه نامناسب است.
سرماخوردگی

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک در سرماخوردگی


سرماخوردگی بیماری شایعی است که سالانه 3تا4 بار به آن دچار می شویم.بسیاری از سرماخوردگی ها ویروسی بوده و مصرف آنتی بیوتیک در این موارد نادرست و آسیب رسان خواهد بود.
انحراف چشم

انحراف چشم کودکان چگونه درمان می شود


علاوه برتنبلی چشم که یکی از شایع ترین مشکلات چشم برای کودکان محسوب می شود انحراف چشم کودکان را هم نباید نادیده گرفت. طبق نظر متخصصان، با پیگیری های بموقع و مناسب می توان از بروز این مشکل جدی چشم پیشگیری کرد.
درد زیر دنده چپ

درد زیر دنده چپ نشانه چیست


بیماری های مختلفی مانند مشکلات گوارشی، سنگ کلیه، التهاب بافت، آسیب، و یا حتی یک حمله ترس، وجود دارند که همگی می توانند علت درد در زیر قفسه سینه باشند. مهم است که هرگز از هیچ نوع درد زیر دنده ها چشم پوشی نکنید.
سرطان ریه

مردم کدام مناطق بیشتر سرطان ریه می گیرند؟


تنفس رابطه ای مستقیم با علل ابتلا به سرطان ریه دارد . تحقیقات جدید روشی ساده و البته موثر را در رابطه با انتخاب محل زندگی برای جلوگیری از ابتلا به این نوع سرطان پیشنهاد می کند.
خون در ادرار

علت وجود گلبول های قرمز خون در ادرار


علل مختلفی برای وجود خون در ادرار وجود دارد اما هر زمان که خون در ادرار مشاهده می شود باید به پزشک مراجعه کرد و آزمایش ادرار انجام داد تا علت دقیق این شرایط مشخص شود.