دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

معجزه درمانی

معجزه درمانی” گذاشتن پیاز داخل جوراب !!


قبل از خواب شبانه تکه از پیاز را داخل جوراب و کف پایتان قرار دهید و بخوابید “معجزه درمانی” این روش جالب گیاهی را خواهید دید. می توانید حدس بزنید که چه بیماری ها و سمومی از بدنتان دفع خواهد شد.
افسردگی

افسردگی فصلی در بهار چیست؟


بهار که می آید، خیلی ها خواب آلود و کسل می شود. شاید برای تان جالب باشد که بدانید گاهی همین حس به ظاهر ساده، زمینه ساز بروز نوعی افسردگی به نام افسردگی فصلی می شود و سلامت روانی ما را به خطر می اندازد.
فتق شکم

آنچه باید از فتق شکم بدانید


فتق شکمی در بزرگسالان و نوزادان به طور کلی به برجستگی و جابه جایی ارگان های داخلی بدن گفته می شود که با نشانه های گوناگون در بدن فرد ایجاد مشکل و درد می کند.
مسکن درد قلب

ادویه مسکن درد قلب یا آب روی آتیش


پیر و جوان ندارد و زمانی که قرار بر بروز سکته قلبی باشد تنها سلامت و مقاومت جسم فرد است که ایفای نقش می کند . با خوردن یک ماده غذای گیاهی به عنوان مسکن درد قلب از بروز سکته نیز جلوگیری کنید.
طرز نشستن

این طرز نشستن شما را فلج می کند!


می توانید باور کنید که طرز نشستن اشتباه شما را دچار واریش ، افزایش فشار خون ، فلج عصب پارانوئال و چندین عارضه دیگر کند؟ دقت در نحوه نشستن رابطه ای نزدیک با حفظ سلامتی دارد.
ریفلاکس معده

درمان ریفلاکس معده با داروهای گیاهی


بیماری رفلاکس معده به مری (GERD) که اغلب با ترش کردن معده اشتباه گرفته می شود یکی از اختلالات شایع گوارشی است.در این مطلب گیاهانی را معرفی خواهیم کرد که برای رفلاکس معده بسیار مفید هستند.
سندرم پاتلا

تمام آنچه که باید در مورد سندرم پاتلا بدانید


در بیماری نرمی کشکک(سندرم پاتلا) ابتدا غضروف استخوان که در پشت آن قرار دارد نرم می شود سپس حالت خشن و رشته ای پیدا می کند. در این مطلب قصد داریم علائم تا درمان این بیماری را توضیح دهیم.
ورم چشم

آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانید


همانطور که از عنوان این بیماری مشخص است ورم بهاره چشم یک بیماری فصلی است که با توجه به قرار گرفتن در شرایط خاص و تبدیل شدن به کاندیدای مستعد بیماری بروز میکند. با علل و راههای درمان آن آشنا خواهید شد.
درمان زخم

درمان زخم با آب دهان ممکن است؟


قدیمی ها باور دارند که آب دهان می تواند درمان زخم را تسریع بخشد ولی آیا این مسئله که درباره فایده بزاق با همان آب دهان مطرح می شود پایه و اساس علمی دارد یا نه.
خواب آلودگی بهاری

خواب آلودگی بهاری را با تغذیه درمان کنید


مدام خمیازه می کشم و فقط دوست دارم بخوابم، چرا؟ خواب آلودگی بهاری به دلایلی وابسته به مزاج افراد بروز می کند و با تغییرات در برنامه غذایی روزانه قابل کنترل و کاهش است.
درمان تب

توصیه های خانگی برای درمان تب


داشتن تب در بدن نشان دهنده بروز یک بیماری و مقابله بدن با آن است.زمانیکه مقدار آن کمی زیاد می شود اغلب موجب نگرانی شده و باید به فکر درمان و پایین آوردن آن بود. روشهای مناسبی برای درمان تب در منزل وجود دارد که می توان آنها را به کار برد.
فین کردن

فین کردن خوب است یا بد؟


فین کردن در جریان سرماخوردگی و حساسیت فصلی امری طبیعی است اما نکته این است که آیا فین کردن مضراست یا مفید و اینکه درمانی برای گرفتگی و کیپ شدگی بینی بدون فین کردن در این حالت وجود دارد؟
سردی پا

آیا سردی پا نشانه بیماری خطرناکی است؟


بسیاری از ما تجربه سردی دست و پا و بی حس شدن آنها در فصل زمستان را داریم. اما وجود دائمی این عارضه و یا سرد شدن انگشتان دست و پا در فصل گرما شاید نشانه ای از بیماری باشد.