دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سم بدن

مهمترین سم بدن که علت پیری است


تعجب نکنید از اینکه در بدن شما سمومی وجود دارد که با کارهای روزمره و عادات شخصی شما تولید وی شوند. در میان این سم ها یکی به عنوان مهمترین سم بدن شناخته می شود.
خشکی چشم

علت خشکی چشم و بهترین درمان برای زنان


بیشترین افرادی که به دلیل خشکی چشم به پزشک مراجعه می کنند خانم ها هستند. خانم های در دوران بارداری و یائسگی به مراتب بیشتر دچار مشکل خشکی در چشم می شوند که علل و راههای درمان آن مشخص شده است.
نرمی-استخوان-کودک

راشیتیسم یا نرمی استخوان


نرمی استخوان یا استئومالاسی در کودکان با نام راشیتیسم یا ریکنز شناخته می شود. علائم نرمی استخوان، پیشگیری و تشخیص نرمی استخوان را در ادامه این مطلب می خوانید.
خون

چربی خون از پیشگیری تا کنترل بیماری


افزایش چربی خون با تجمع در دیواره رگ ها، تنگی آنها را به دنبال دارد و به همین دلیل باعث افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق می شود.
راههای درمان اسهال

راههای درمان اسهال و ناراحتی گوارشی


برای درمان اسهال و ناراحتی های گوارشی باید به تغذیه توجه کنیم تا بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن از اسهال جلوگیری کنیم. اینکه بدانیم برای درمان اسهال چه مواد غذایی خوب است به ما کمک می کند.
وسواس در سالمندان

علایم وسواس در سالمندان و راههای درمان آن


وسواس در هر سن و سالی که برای افراد اتفاق می افتد، بسیار آزاردهنده است و از نظر روانی و جسمی فرد را دچار مشکل می کند. وسواس در سالمندان نیز بروز کرده و علایم خاص خود را دارد.
خطر مسمومیت با گیاهان

علایم مسمومیت با گیاهان خانگی


اگر علاقه مند به نگهداری گیاهان خانگی هستید،باید بدانید برخی گیاهان کاملا خطرناک هستند،گیاهان به عنوان یکی از علل بروز مسمومیت­های تصادفی به ویژه در کودکان زیر 5 سال محسوب می شوند.
شوک-قلب

شوک قلبی و پیشگیری از آن


کاهش قدرت قلب، تغییر ناگهانی قطر رگ های خونی و ناکافی بودن حجم مایع داخل عروقی از جمله عواملی هستند که می توانند در بروز شوک قلبی موثر واقع شوند.
دیابت نوجوان

دیابت در نوجوانی چه علایمی دارد؟


ابتلا نوجوانان ب بیماری دیابت که به بیماری شایعی در میان کودکان و نوجوانان تبدیل شده است علایم و نشانه های مختلفی دارد که در صورت عدم تشخیص به موقع می تواند آنها را به کمای قندی فرو برد.