قاعدگی

درمان خانگی آمنوره
آمنوره به فقدان قاعدگی یا توقف پریودی در دوران باروری گفته می شود.افراد مبتلا به این مشکل می توانند از درمان های خانگی و طب سنتی برای رفع انواع آمنوره استفاده کنند.
تغذیه قاعدگی

باید و نبایدهای تغذیه و بهداشت در دوران قاعدگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در دوران قاعدگی به تغذیه خود اهمیت دهید یک برنامه غذایی صحیح می تواند علائم شما را کاهش دهد و آهن از دست رفته شما را جبران کند.
منوراژی

علائم و عوارض منوراژی + تشخیص و درمان

زمان مطالعه : 9 دقیقه
بانوانی که منوراژی یا خونریزی شدید قاعدگی را تجربه می کنند، در اثر خارج شدن حجم قابل توجهی خون از بدن در زندگی روزمره با مشکلات متعددی مواجه می شوند.
قاعدگی طولانی

طولانی شدن قاعدگی چه زمانی نگران کننده است؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مشکلات تیروئیدی ممکن است باعث قاعدگی ها و پریودهای طولانی مدت و عجیب شود عوامل دیگری مانند پلی کیستیک و بارداری نیز از علل آن هستند.
سن شروع قاعدگی

رابطه ی سن شروع قاعدگی با بیماری های زنان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سن شروع قاعدگی یا پریود و سن بلوغ در میان دختران رابطه ای مستقیم با سلامتی آنها در سنین بالاتر دارد چنانچه محققان بعد از مطالعات گسترده بهترین و بدترین سن آغاز قاعدگی را مشخص کرده اند.
دوران قاعدگی

6 ماده غذایی برای تسکین درد دوران پریودی و قاعدگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دل درد، کمر درد، تیر کشیدن عظلات پا و ... همه و همه از دردهای سخت دوران قاعدگی یا همان دوران پریود هستند که با مصرف درست مواد غذایی می توانند تسکین یابند.
افزایش وزن قاعدگی

بالا رفتن وزن در زمان پریودی و قاعدگی از چیه ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر در دوران قاعدگی خودتان را وزن کرده باشید متوجه افزایش وزنی عجیب می شوید که این به علت کاهش منیزیم و ورم پریودی می باشد.
مواد غذایی درد قاعدگی

مواد غذایی که درد قاعدگی و پریود را زیاد می کنند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در دوران قاعدگی باید اهمیت ویژه ای به مواد غذایی داد زیرا بعضی چیزها درد پریود را بیشتر می کنند و بعضی دیگر این درد ها را کاهش می دهند.
خطرات دوران قاعدگی

خطرات جدی دوران قاعدگی یا پریود را می شناسید؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از خانم ها در دوران قاعدگی و پریود دچار مشکلات و خطرات جدی می شوند که علل خاصی دارد و نشان دهنده یک اختلال در بدن می باشد.
دوران قاعدگی

تمام نبایدها و کارهای ممنوعه در دوران پریود یا قاعدگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر می خواهید دوران قاعدگی یا پریود را به خوبی و با کمترین آسیب سپری کنید تمام موارد و نکات ریز و درشت این روزها را بدانید و رعایت کنید.
لکه بینی بین دو قاعدگی

علت لکه بینی بین دوره های قاعدگی و پریود چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
لکه بینی و خونریزی بین دوره های قاعدگی علل مختلفی دارد که باید توسط پزشک تشخیص داده شود و در برخی موارد لکه بینی بین دو پریود ممکن است یکی از نشانه های سرطان در زنان باشد.
سردرد میگرنی

سردردهای میگرنی در دوران قاعدگی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
دوران قاعدگی به خودی خود دوه ای پر از درد و بی حوصلگی برای بعضی خانمها هست. اما تحمل سردردهای میگرنی در این دوران واقعا خارج از توان بوده و برای رهایی از آن روشهای مختلفی را استفاده می کنند.
عادت ماهیانه مردان

همه چیز از قاعدگی و عادت ماهیانه مردان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مردان هم عادت ماهیانه دارند و روزهایی را با افسردگی، عصبانیت و کاهش میل جنسی می گذرانند که همگی از علائم قاعدگی یا پریود مردانه است و علت اصلی آن کاهش تستوسترون می باشد.
باز شدن پریود

برای باز شدن پریود این درمان های خانگی عالی است

زمان مطالعه : 10 دقیقه
عقب افتادن قاعدگی می تواند به علت استرس و یا بیماری تخمدان اتفاق بیفتد اما می توان با ورزش و چند حرکت یوگا و همچنین داروهای گیاهی به باز شدن پریود کمک کرد.
عقب افتادگی قاعدگی

علت عقب افتادگی قاعدگی یا پریود و درمان سریع خانگی آن

زمان مطالعه : 10 دقیقه
چرخه قاعدگی از تغییرات فیزیولوژیکی بدن زنان است که جهت تولید مثل جنسی رخ می دهد و اگر به صورت غیر طبیعی به تعویق افتد ،نگران کننده است اما می توان با داروهای گیاهی عقب افتادگی پریود را درمان کرد.
صفحه 1 از 2