جنین

سن بارداری
باهوش شدن جنین و نوزاد با سلامت و سن بارداری مادر ارتباط مستقیمی دارد و مادرانی که در این سن باردار هستند کودکان باهوش تری خواهند داشت.
استامینوفن

تاثیر استامینوفن روی جنسیت جنین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانشمندان به زنان هشدار داده اند که هنگام بارداری در مورد مصرف استامینوفن احتیاط کنند زیرا این مسکن رایج ممکن است بر روی توان باروری کودکان پسر تاثیر منفی بگذارد.
حرکت جنین

اگر جنین تکان نخورد و حرکت نکرد چه کنیم ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تکان خوردن جنین یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی برای مادر است در ماه های آخر جنین کمتر حرکت می خورد چون بزرگتر شده و نیاز به استراحت دارد.
جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین با کمک طب سنتی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از والدین بنابر دلایل مختلفی دوست دارند که قبل از بارداری نسبت به تعیین جنسیت نوزاد خود اقدام کنند. طب سنتی روشی جالب و آسان را برای این کار در نظر گرفته است.
سیگار کشیدن در بارداری

فاجعه ای که در شکم مادر سیگاری برای جنین رخ می دهد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سیگار کشیدن در دوران بارداری بسیار مضر و خطرناک است و اثرات منفی بر سلامت ریه و رشد وزن جنین دارد و گاهی ممکن است منجر به مرگ کودک شود.
علائم جنین عرضی

جنین عرضی چیست و چه علائمی دارد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اغلب نوزادان در طول بارداری می چرخند و در روزهای آخر سرشان رو به پایین است اما برخی از آنان به صورت عرضی در رحم مادر قرار می گیرند که به این وضعیت پرزانتاسیون یا جنین عرضی گفته می شود.
براي قد بلند شدن جنين

تغذیه مادر باردار برای قد بلند شدن جنین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از عوامل اصلی که قد نوزاد شما را تعیین می کند عوامل وراثتی است اما با تغذیه مناسب در بارداری نیز می توانید بر رشد قد جنین نیز تاثیر بگذارید.
روش سنتی تعیین جنسیت

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی مادربزرگها !

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در زمان های قدیم افراد مسن روشهای جالبی همچون شکل ظاهری و رنگ ادرار مادر و ... را برای تعین نوع جنسیت به کار می بردند که دانستن آنها خالی از لطف نیست.
مدل شکم در جنسیت جنین

از فرم شکم زن باردار جنسیت جنین را تشخیص دهید!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
طبق تجربیات مدل شکم در بارداری می تواند نشانه ای از جنسیت جنین باشد اما گاه چگونگی فرم شکم دلایل دیگری دارد که باید آن ها را دانست.
مواد غذایی رشد جنین

لیست مواد غذایی مفید و مهم برای رشد جنین

زمان مطالعه : 7 دقیقه
یکی از مهم ترین عوامل رشد جنین تغذیه مناسب و خوردن مواد غذایی سالم در دوران بارداری می باشد که مادران باردار باید حتما برای سلامت کودک رعایت کنند.
هوش جنین

10 راهکار مهم برای باهوش شدن جنین در شکم مادر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای باهوش شدن جنین باید در طول بارداری مادران نکاتی را در تغذیه و مراقبت های لازم از نوزاد انجام دهند تا کودک سالم و باهوش داشته باشند.
ارتباط با جنین

راه برقراری ارتباط مادر و پدر با جنین در بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
برای ارتباط برقرار کردن با جنین درون شکمتان کافیست با او حرف بزنید و شکمتان را نوازش کنید او از هفته 23 به بعد صدای شما را می شنود.
حرف زدن با جنین

روش تاثیرگذار حرف زدن با جنین در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شاید فکر کنید حرف زدن با جنین کاری بیهوده و بی تاثیر است اما بچه ها عاشق شنیدن صدای مادرشان هستند صدای شما باعث آرامش جنینتان می شود.
بینایی جنین

نوزاد قبل از تولد چیزی می بیند ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بینایی جنین قبل از تولد هنوز کامل نشده است اما با این وجود می تواند نسبت به نور واکنش نشان دهد تحقیقات بسیاری درباره قدرت دید جنین در رحم انجام شده است.
تکان خوردن جنین

تکان خوردن جنین در شب نگران کننده است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جنین ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز شروع به تکان خوردن و لگد زدن کند این حرکات را می توان با آواز خواندن و موزیک و لالایی کاهش داد.
صفحه 1 از 5