نمناک تکنولوژیترفندستان چگونه رمز وای فای مودم tp_link را پنهان کنیم؟
tp_link ، رمز مودم tp-link
در این مطلب قصد داریم نحوه پنهان کردن رمز وای فای در مودم tp_link را به شما آموزش دهیم تا کسی نتواند به راحتی از آن استفاده کند.

آموزش پنهان کردن WI-FI در tp_link

برای افزایش امنیت WI-FI، می توان کاری کرد که فقط خودتان از وجود WI-FI تان باخبر باشید و بقیه افراد نتوانند WI-FI شما را پیدا و به آن دسترسی پیدا کنند. در این حالت SSID وای فای شما پنهان می شود و متصل شدن به آن کمی دشوار تر! با پنهان کردن WI-FI افراد برای متصل شدن به WI-FI شما، باید SSID را هم بدانند.

این کار شاید کمی مشکل باشد برای همین آموزش این کار را برای شما فراهم کرده ایم.

پنهان کردن وای فای:

در ابتدا باید به تنظیمات مودم خود بروید. برای این کار ابتدا باید در نوار آدرس مرورگر آیپی 192.168.1.1 را بنویسید و جست و جو کنید.

tp_link

روش پنهان کردن وای فای

شاید این آیپی (192.168.1.1) برای بعضی ها متفاوت باشد. برای به دست آوردن IP مودم می توانید از طریق خط فرمان ویندوز (cmd) اقدام نمایید. در لینک زیر آموزش کامل این کار وجود دارد.

  • به دست آوردن Default Gateway برای رفتن به تنظیمات مودم

پس از جستجو با همچین صفحه ای روبه رو می شوید. این صفحه وابسته به نوع مودم می تواند متفاوت باشد.

اگر پس از جستجو نتوانستید به تنظیمات مودم خود دسترسی پیدا کنید، باید دستگاه خود را کابل شبکه (LAN) به مودم متصل کنید. در بعضی موارد پیش می آید که در صورت اتصال به صورت بیسیم به مودم امکان رفتن به تنظیمات مودم موجود نباشد.

tp_link

روش پنهان کردن وای فای

در این صفحه باید رمز و نام کاربری خود را که پشت مودم نوشته شده است را وارد کنید. ممکن است اصلا صفحه ای برای وارد کردن رمز باز نشود و فقط یک پنجره کوچک با دو فیلد Username و Password باز شود. این پنجره هم وابسته به نوع مرورگر متفاوت است.

tp_link

روش پنهان کردن وای فای

رمز عبور و نام کاربری شما به طور پیش فرض admin است.

پس از وارد کردن رمز عبور و نام کاربری خود و در صورت صحیح بودن به تنظیمات مودم منتقل می شوید. در تصویر زیر تنظیمات مودم با رابط کاربری نارجی رنگ نمایش داده شده است. توجه کنید که رابط آبی رنگ هم وجود دارد.

tp_link

روش پنهان کردن وای فای

حال به کشو یا تب interface setup بروید و سپس به قسمت wireless بروید. این قسمت برای مدیریت اتصال بیسیم و WI-FI مودم شما است.

tp_link

روش پنهان کردن وای فای

 

برای پنهان کردن WI-FI خود در قسمت Multiple SSIDs Settings گزینه ی Broadcats SSID را No کنید. با این کار SSID شما اصطلاحاً پخش نمی شود. به قول خودمان پنهان می شود.

tp_link

روش پنهان کردن وای فای

کار تمام است. به پایین صفحه بیایید و گزینه ی SAVE را انتخاب کنید تا ذخیره شود.

حال اگر تازه می خواهید با تلفن همراه خود به WI-FI خود وصل شوید نمی توانید چون پنهان است. برای وصل شدن باید یک شبکه ی WI-FI در تلفن همراه خود بسازید و مشخصات WI-FI خود را وارد کنید (رمز و نام و نوع امنیت).

اما اگر قبلا وصل بودید نیازی نیست.

در لپ تاپ ها هم اکثرا WI-FI های پنهان را شناسایی می کنند، اما باز هم برای متصل شدن نیاز به SSID دارند.

آموزش مخفی کردن وای فای مودم tp_link

برگرفته از دانشگر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 108 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف