برو به :
نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو آشنایی با نحوه کاشت مو به روش SUT
کاشت مو ، ریزش مو
یکی از مهمترین عناصر در علم زیباشناسی چهره ، ترکیب و آرایش موهای سر می باشد. پس از سن جوانی ، بسـیاری از افراد دچار ریزش موهای سر می شوند که در آقایان شیوع به مراتب بیشتری دارد .
بازدید : 631 نفر

کاشت مو طبیعی به روش SUT

ریزش مو گاهی از حد طبیعی خود خارج می شود و به دنبال آن طاسی و کم پشت شدن موها رخ می دهد. عارضه کم پشتی موها و طاسی برای بسیاری ناخوشایند است. از سویی نیز جلوگیری از ریزش مو غیرممکن است. ممکن است بیمارانی که به ریزش مو مبتلا هستند، مرتب تحت درمان قرار بگیرند اما گاهی به دلایلی از جمله ژنتیک، درمان این عارضه غیرممکن است. در این میان کاشت مو به عنوان یکی از جدیدترین روش ها برای درمان کم پشتی مو و طاسی می باشد.

در گذشته متخصصان از گرافت های مصنوعی استفاده کرده و آنها را بر روی سر بیمار قرار دارند. در این روش امکان رشد موها وجود نداشت و تنها کم بیمار پنهان می شد. در حال حاضر روش های مختلفی برای کاشت موی طبیعی به کار برده می شود. در این روش ها گرافت های طبیعی از قسمت های پر موی بدن بیمار دریافت و سپس در ناحیه مورد نظر کاشته می شود. یکی از این روش ها، روش SUT می باشد که پس از کاشت، مو قابل رشد است و کاملا طبیعی جلوه می کند.

ریزش مو

عوامل موثر در ریزش مو

دلایل علمی ریزش مو


ریزش مو دلایل بسیاری دارد ، اما قبل از هر چیز باید علت ریزش آن بررسی شود و با توجه به دلایل آن درمان مناسب و نتیجه بخش را برای آن مشخص کرد . بطور تقریبی در حدود 80 تا 100 هزار تار مو در سر وجود دارد که بیش از 80 % آنها در حال رشد هستند . بطور متوسط روزانه 50 تا 100 عدد مو ریزش دارد. همچنان که یک مو می ریزد موی جدید جای آن را می گیرد، اما مشکل زمانی آغاز می شود که موهای ریزش یافته بیشتر و سریع تر از مو های رویش یافته جدید باشد و یا رشد مو های جدید ضعیف شود. در این حالت پس از مدتی از تعداد کل مو ها کم شده و فرد متوجه کاهش حجم موهایش می شود . عوامل مختلفی می توانند بر سیکل رشد اثر کرده و باعث ریزش موقت یا دائمی شوند. شایع ترین علت طاسی در مردان هورمن آندروژن و عامل ژنتیک می باشد. از دیگر دلایل ریزش مو ( خصوصا در خانم ها ) به علت استرس ، افسردگی، خونریزی، رژیم غذایی سخت و نامناسب و کمبود پروتئین، استفاده و یا قطع دارو های هورمونی، مصرف قرص های ضدبارداری طولانی مدت، کمبود روی یا آهن، آسیب های فیزیکی طولانی مثل تحریک و فشار و کشش تار مو (استفاده از اتوی مو ، سشوار، بیگودی و ...) تب بالا ، پرکاری یا کم کاری تیروئید، کم خوابی و ... می باشد که معمولا موقتی و قابل درمان هستند.

 

کاشت مو

کاشت مو به روش SUT 

نحوه کاشت مو به روش sut

روش SUT به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت مو می باشد که بدون نیاز به جراحی و بیهوشی انجام می شود. در این روش جای برش و زخم بر جا نمی ماند و هیچ عارضه ای نیز برای بیمار ندارد. از امتیازات دیگر روش SUT ، استفاده از دستگاه ها و تجهیزات اتوماتیک است که از طریق آنها تا 3 برابر روش های قدیمی مو کاشته می شود. به طوری که متخصص می تواند تا میزان 14 هزار گرافیت مورد را تنها در یک جلسه بر روی قسمت مورد نظر پیوند دهد. انتقال ریشه موها با طول 1 سانتیمتر است.

در کاشت مو به روش SUT ، موها با خط رویش طبیعی و با تراکم بالا کاشته می شوند. این روش به گونه ای است که دیگران قادر به تشخیص موهای کاشته شده نیستند. ضمن اینکه درمان نیز به جلسات مکرر نیاز ندارد و در مدت کوتاهی کاشته می شود. در روش های قدیمی تر، مدت جلسه کاشت مو به طول می انجامید که این امر با خستگی بیمار و پزشک همراه می شد اما این ایراد در روش SUT حذف شده اند.

مزایای کاشت مو با روش SUT

مهمترین مزیت و امتیاز کاشت مو با روش SUT را می توان عدم استفاده از تیغ جراحی عنوان کرد. به طوری که در زمان درمان، ناحیه سر بیمار هیچ خونریزی نخواهد داشت و پس از درمان نیز درد آن خفیف است به طوری که موجب آزار بیمار نمی شود.

از دیگر مزایای این روش می توان به خط رویش منظم موها اشاره کرد. قبل از کاشت موها، متخصص خط رویش را مشخص می کند و سپس کاشت مو بر اساس خط های کشیده شده انجام می شود. این امر موجب می شود تا موها به طور منظم و مرتب کاشته شوند. در غیر این صورت ممکن است پس از مرحله کاشت، در قسمتی از سر، موها با تراکم بالا و در قسمت دیگر با تراکم کم کاشته شوند.

در مرحله برداشت فولیکول ها، متخصص سعی می کند تا موها را با ظرافت و دقت بالایی برداشت و سپس آنها را در محل مورد نیاز پیوند دهد. پس از کاشت مو نیز، برای تقویت موها از دستگاه های لیزری استفاده می شود. این دستگاه موها را تحریک کرده و آنها برای رشد سریعتر کمک می کند. در نتیجه انتظار بیمار برای رشد موهای کاشته شده کاهش می یابد.

کاشت مو

کاشت گرافت مو به روش SUT

 

گرافت مو چیست؟


به قطعات کوچک شده مو که بین یک میلیمتر تا 7دهم میلیمتر هستند، گرفت گفته می شود. هر میکرو گرافت دارای یک تار مو و مینی گرافتها دارای 2 تا 4 تار مو می باشند. برای محاسبه تعداد تارهای موی کاشته شده، معمولاً هر گرافت را برابر 3 تار مو در نظر می گیرند.

میزان کاشت گرافت ها در روش SUT

میزان کاشت گرافت ها مو به میزان تارکم موهای پشت سر بیمار بستگی دارد. به این معنا که هر چقدر تعداد واحدهای فولیکول های موی پشت سر بیمار بیشتر باشد، متخصص می تواند گرافت های بیشتری را برداشت کند و در نتیجه میزان کاشت موها نیز افزایش می یابد. ضمن اینکه در این روش فولیکول ها به صورت دستی برداشت و کاشته نمی شوند. بلکه پزشک می تواند بوسیله دستگاه تمام اتوماتیک SUT و از طریق پانج لیزری این کار را انجام دهد. در نتیجه پیاز موها کاملا سالم مانده و فرآیند کاشت بهتر انجام می شود.

کاشت مو ، آشنایی با نحوه کاشت مو به روش SUT

51
منبع : رز کلینیک-برترینها/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف