آب آهن دار مانع ریزش مو
ریزش مو یکی از مشکلات شایعی است که عده زیادی از مردم با آن مواجه هستند، ریزش مو می تواند علل ژنتیکی یا تغذیه ای داشته باشد، یکی از روش های پیشگیری از ریزش مو استفاده از مواد عذایی غنی از آهن می باشد.

برای جلوگیری از ریزش مو مواد غذایی سرشار از آهن مصرف کنید

موی سر یکی از عوامل زیبایی انسان به شمار می آید و ریزش مو برای هر فردی ناراحت کننده است ، ریزش مو در زنان با مردان متفاوت است و در مردان ممکن است باعث کچلی فرد شود. اگر ریزش مو ژنتیکی نباشد و به تغذیه افراد مرتبط باشد با مصرف انواع ویتامین ها و کلسیم و بخصوص آهن می توان از آن جلوگیری کرد.

آب آهن دار مانع ریزش مو می شود

محمد جواد اسلامی پور در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در رابطه با راهکارهای سنتی درمان و پیشگیری از ریزش مو اظهارداشت:یکی از شایع ترین مشکلات که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند ریزش مو بوده و از طریق یک رژیم غذایی مناسب می توان از این مسئله جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه اختلالات هورمونی ، ژنتیکی و برخی از بیماری ها همچون تیروئید ، کم خونی ، کمبود کلسیم و نوع تغذیه در ریزش مو تاثیر دارند، افزود:یکی از بیشترین علل تغذیه ای ریزش مو کمبود آهن ، انواع ویتامین ها، ریز مغذی ها و همچنین کمبود کلسیم است.

متخصص طب سنتی ادامه داد:یکی از بیشترین موارد دلیل ریزش مو در زنان کمبود آهن به شمار می رود که از طریق مصرف غذاهای دارای آهن همچون جگر، عدس، ماهی و لوبیا می توان آن را جبران کرد.

برای جلوگیری از ریزش مو مواد غذایی سرشار از آهن مصرف کنید

اسلامی پور با اشاره به اینکه مصرف آب آهن دار تا مقدار زیادی می تواند کمبود آهن در بدن را جبران کند، گفت:برای تهیه آب آهن دار می توان یک قطعه آهن تمیز همچون میخ های آهنی را در ظرف هایی که برای تهیه آب جوش استفاده می شود قرار داد که با گرم کردن تدریجی آب و به جوش آمدن آن اتم های آهن آزاد شده و وارد آب می شود.

وی تصریح کرد:مصرف این نوع آب در انواع غذاها می تواند تا مقدار زیادی به طور طبیعی جبران کمبود آهن در بدن را به همراه داشته باشد.

متخصص طب سنتی با بیان اینکه زنان به ویژه در دوران بارداری و شیردهی با کمبود کلسیم مواجه می شوند و این مسئله ریزش مو در آنها را به همراه دارد، افزود:از طریق مواد غذایی حاوی کلسیم می توان مانع از این مسئله در زنان شد. انواع لبنیات مانند شیر، کشک و موادی همچون کنجد و بادام دارای کلسیم بوده و می تواند تغذیه مناسبی برای زنانی که کمبود کلسیم دارند باشد.

متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد:زنانی که دچار کمبود کلسیم هستند اگر روزانه 2 قاشق غذاخوری کنجد یا 4 عدد بادام درختی خام را طی 40 روز مصرف کنند به سرعت این مشکل در بدنشان رفع می شود.

درمان و پیشگیری از ریزش مو با آب آهن دار

4.539
این مطلب مفید بود ؟354
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از فارس -/ ن.م
وبگردی