آتش سوزی

جزئیات حادثه آتش سوزی در خیابان ولیعصر (عج) تهران

تاریخ انتشار : 27 آبان 1397کد مطلب : 31813زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی یک ساختمان در حال ساخت در خیابان ولی عصر خبر داد.

آتش سوزی در خیابان ولیعصر (عج) تهران

تسنیم:سخنگوی آتش نشانی از حریق گسترده در یک ساختمان در حال ساخت در خیابان ولی عصر خبر داد و گفت:آتش نشانان ده ها نفر از کارگران را که در وضعیت بسیار خطرناکی محبوس شده بودند، نجات دادند.

سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش سوزی گسترده در یک ساختمان در حال ساخت در خیابان ولی عصر(عج) درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد:ساعت 23:25 شب گذشته آتش سوزی گسترده در یک ساختمان در حال ساخت در خیابان ولی عصر، خیابان فیاضی به سامانه 125 اعلام شد که با توجه به کثرت تماس های شهروندان، آتش نشانان 6 ایستگاه آتش نشانی به همراه چندین دستگاه خودروی تنفسی و پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد:محل آتش سوزی ساختمان 7 طبقه در حال ساخت اداری ـ تجاری با 7 طبقه زیرزمین بود؛ در طبقه منفی 3 فضایی به وسعت بیش از 200 متر به انبار مصالح ساختمانی تبدیل شده و مقدار زیادی یونولیت، لوله پولیکا و سایر مواد پلاستیکی در آن قرار داشت، دچار حریق شده و کاملا شعله ور بود. 

وی با بیان اینکه دود بسیار غلیظی تمام طبقات را فرا گرفته بود، خاطرنشان کرد:در طبقه منفی 6 (محل اسکان کارگران) ده ها نفر از کارگران مشغول استراحت بوده و در وضعیت بسیار خطرناکی محبوس شده بودند. 

ملکی با اشاره به بالا بودن شدت حرارت و دود در این حادثه متذکر شد:آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش با استفاده از دستگاه های تنفسی از حجم دود و حرارت عبور کرده، خود را به محل اسکان کارگران رسانده و مشغول تخلیه کارگران شدند. 

وی تصریح کرد:ده ها نفر از کارگران (حدود 50 نفر) با احتیاط کامل از محل حادثه خارج شدند و اگر در این کار تأخیر صورت می گرفت وضع وخیم تر می شد؛ خوشبختانه تمامی کارگران زنده بودند و فقط دو نفر از آنها دچار مصدومیت شدند. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به مصدومیت یکی از آتش نشانان در این حادثه گفت:در نهایت آتش خاموش شد و در ساعت 4:15 عملیات به پایان رسید.

* عکس تزئینی است. / انتهای پیام/م

جزئیات حادثه آتش سوزی در خیابان ولیعصر

11
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : آتش سوزی
وبگردی